מחקר חדש של אגף רפואה בקהילה בהנהלת שירותי בריאות כללית בשיתוף הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן-גוריון בנגב והמעבדה למקסימיזציה של תוצאי בריאות במכללת ספיר, מצא הפחתה של 78% בסיכון לתמותה מנגיף הקורונה במבוגרים בני 60 ומעלה, שקיבלו את מנת החיסון הרביעית, בתקופת גל האומיקרון, בהשוואה למחוסנים שלוש פעמים. מדובר במחקר המקיף ביותר שפורסם עד כה, שבדק את יעילות מנת הבוסטר השנייה במניעת תמותה כתוצאה מהדבקה בנגיף הקורונה. צוות החוקרים ניתח בשיטות סטטיסטיות מתקדמות את הנתונים של מטופלי כללית על מנת לבחון את יעילות קבלת המנה הרביעית של חיסון פייזר, במניעת תמותה ממחלת הקורונה בקרב מבוגרים בני 60-

פרופ' אורית נוטמן שורץ, מ"מ ראש בית הספר לעבודה סוציאלית מהמכללה האקדמית ספיר, יחד עם פרופ' רחל דקל מאוניברסיטת בר אילן וד"ר שי שורר, זכו בפרס ארגון אלמנות ויתומי צה"ל על עבודת המחקר בנושא אלמנות שחזרו לזכויות. נוטמן שורץ, דקל ושורר זכו במקום השני במסלול חוקרים, על עבודת מחקר בנושא אלמנות שחזרו לזכויות. המחקר מתמקד ביחסי הנישואים השניים של אלמנות ומה קורה לתהליכי האבל לאורך הזמן ולמשפחה בעקבות הנישואים החדשים. המחקר הניב סדרת מאמרים, השופכים אור על הקשר הסימבולי שנשים ממשיכות לקיים עם בעלן שנהרג. קשר הנמשך לאורך השנים למרות שחלפו ארבעה עשורים מאז האובדן במקביל לזוגיות החדשה.

דווקא ברשויות החלשות יותר, אין בעל/ת תפקיד משמעותי המקדם את העסקים בהן ד"ר אוהד שקד, מהמחלקה לשיווק טכנולוגי והמנהל האקדמי של תכנית PRACTICA ללימודי יזמות מעשית, הציג לאחרונה בפני ועדת הכלכלה בכנסת, בראשותו של ח"כ מיכאל ביטון את החלק הראשון של המחקר על אתגרי העסקים באזורי הנגב. המחקר נעשה כחלק מהקואליציה לקידום הכלכלי של הנגב ובמימון קרן נס. החלק הראשון של המחקר עסק במצב תפקיד מקדם העסקים בנגב בתוך הרשויות המקומיות ואשכולות הנגב.

ד"ר ענבל בן אשר גיטלר, זכתה בפרס הספר הטוב ביותר בלימודי ישראל מטעם המכון ללימודי ישראל ע"ש עזריאלי וספריית אוניברסיטת קונקורדיה, מונטריאל קנדה. ספרה של ד״ר ענבל בן-אשר גיטלר, מרצה בכירה במכללה האקדמית ספיר לארכיטקטורה ולתרבות חזותית, "תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי 1917 - 1948" (בהוצאת אוניברסיטת אדינבורו, 2020) זכה בפרס הספר הטוב ביותר בלימודי ישראל, יחד עם ספרו של חגי רם Intoxicating Zion (בהוצאת אוניברסיטת סטנפורד, 2020). הספר עוסק בתקופה מרתקת וקריטית בהיסטוריה האדריכלית של ירושלים.

ד"ר גיל בוצר, מהמחלקה לניהול המשאב האנושי הוביל כנס מדעי בינלאומי בברלין. בחודש שעבר הסתיים כנס מדעי בינלאומי בין יומיים וחצי שהוקדש לחקר תחום האימון בארגונים. הכנס נערך בקמפוס של אוניברסיטת HMKW בברלין במתכונת היברידית (פנים מול פנים ואון-ליין) וכלל 30 מציגים ודוברים מ-11 מדינות. הכנס אורגן על ידי ד"ר גיל בוצר, מהמחלקה לניהול המשאב האנושי במכללת ספיר, בשיתוף עמיתותיו למחקר מגרמניה Prof, Silja Kotte & Prof. Carolin Graßmann ואנגליה Dr.

יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. הפלטפורמות במדיה הדיגיטלית מציעות מקום לפיתוח מערכת יחסים אינטימית אבל הן גם מאפשרות תוקפנות. מחקר ישראלי חדש של פרופ' אורית נוטמן-שורץ מ"מ ראש בית הספר לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, פרופ' רחל דקל מאוניברסיטת בר אילן וד"ר אוהד גילבר מאוניברסיטת בן גוריון, שמומן על ידי משרד החדשנות, בדק את שיעור האלימות של בני זוג ברשת אחד כלפי השני, ובדק האם ישנם הבדלים לפי מגדר ותרבות. פרופ' אורית נוטמן-שורץ: ישראל היא אחת המדינות שיש בהן שימוש גדול ברשת בכלל וברשתות החברתיות בפרט.

ד"ר דן קאופמן, ראש התכנית האקדמית במרכז החדשנות והיזמות במכללה האקדמית ספיר, זכה בפרס על המאמר הטוב ביותר בתחומי התכנון והיזמות מטעם קרן אווינג מריון קאופמן. המחקר שכותרתו Smart Specialization: A Spontaneous Four-Step Process in the Mixed Arab-Jewish Region of Haifa and Nazareth  עסק בשאלה כיצד תורמת תעשיית ההייטק בחיפה להתפתחות תעשיית ההייטק הערבית בנצרת. קאופמן זכה בפרס על המאמר יחד עם מור שילון מהטכניון, דפנה שוורץ מאוניברסיטת רייכמן ואלנסדרו רוזליו מאוניברסיטת אדינבורג. בתוך כך, ציינו ביום ב' במרכז היזמות והחדשנות – ח"י בספיר במכללה האקדמית ספיר את שבוע היזמות העולמי, במסגרתו מתקיים יום

חדש במכללה האקדמית ספיר: פרופ' נעמה שפי קבלה השבוע הכרה כפרופסורית מן המניין ותכהן בראש התכנית לתואר שני בתקשורת. התכנית תפתח בסמסטר השני של שנה"ל הקרובה. פרופ' נעמה שפי היא היסטוריונית, מלמדת במחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר מאז 2001 ועמדה בראשה בשנים 2006 – 2010. עיקר מחקריה עוסקים בהשפעת התרבות הגרמנית על התרבות העברית ובתהליכי בינוי אומה במדינת ישראל. ספריה גרמנית בעברית: תרגומים מגרמנית ביישוב העברי 1882–1948 וטבעת המיתוסים: הישראלים, ואגנר והנאציזם ראו אור בעברית, אנגלית וגרמנית.

ד"ר וילי אברהם מונה לראש התכנית לתואר ראשון בשיווק טכנולוגי ויחליף את ד"ר רונן ארבל. זוהי סגירת מעגל עבור אברהם בן 44 מראשון לציון, שסיים תואר ראשון במחזור הראשון של המחלקה לשיווק טכנולוגי, אותה יוביל בשנים הקרובות. לאברהם תואר שני במנהל עסקים מהקריה האקדמית אונו ודוקטורט מאוניברסיטת מנצ'סטר באנגליה המדורגת בין 50 האוניברסיטאות המובילות בעולם. תחום המחקר של אברהם הוא התנהגות צרכנים והתנהגות תיירותית בהיבט בינלאומי. לדברי אברהם: "התואר בשיווק טכנולוגי הינו תואר ייחודי לא רק בארץ אלה בעולם הן בגלל הקורסים הייחודיים אותו הוא מציע והן בגלל חווית הלימודים וההתנסות המעשית אותה חווים הסטודנטים.