מנהל ומדיניות ציבורית

ד"ר יורם עידה
ד"ר יורם עידה,
ראש המחלקה
ד"ר עידו נבו
ד"ר עדו נבו,
ראש התכנית לתואר שני

המחלקה למנהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר הוקמה ב-1996. המחלקה הינה ייחודית בנוף האקדמי הישראלי, בכך שהיא משלבת את לימודי מקצועות הניהול לצד הענקת ידע והבנה רחבה לגבי הסביבה החברתית, הכלכלית, הפולטית והמשפטית בישראל. כך היא מעניקה לבוגריה ובוגרותיה כלים וידע המסייעים בהשתלבות בעולם תעסוקה דינמי ומשתנה.

המחלקה  שואפת לעצב בוגרים ובוגרות בעלי חשיבה ביקורותית ורחבה, כלים ומיומניות להשתלבות בארגונים ציבוריים ופרטיים כמו גם מצפן פנימי העוזר להם להפוך את החברה

הישראלית לטובה יותר. מתוך שאיפה זו מעוצבת תכנית הלימדים שלנו: תכנית לימודים המשלבת בין היכרות מעמיקה עם המציאות החברתית,  הכלכלית והפוליטית לבין הקניית ידע ניהולי ומחקרי, תוך מתן דגש על ההיבט היישומי של כלים אלו.

על מנת להכין את בוגריי ובוגרות המחלקה להשתלבות מהירה במגוון תפקידיי ניהול ואחריות במגזר הציבורי, הפרטי והשלישי, תכנית הלימודים בנויה כך שהלומדים בה מקבלים ידע נרחב וכלים מעשיים במספר תחומים משיקים: שיטות ניהול מודרניות, הכרת הכלכלה, מדע המדינה, ידע רלוונטי במשפטים, הכרה מעמיקה של החברה הישראלית על מוסדותיה הפולטיים השונים, ומדיניות ציבורית.

מכל אחד מהתחומים הללו יוצאים בוגרי ובוגרות המחלקה עם תובנות לגבי סביבת העבודה שהם עשויים לפגוש. בין אם יפנו למגזר הציבורי (שירות המדינה, שלטון מקומי, חברות ממשלתיות וכדומה), למגזר הפרטי (בנקים, עסקים קטנים וגדולים) או למגזר השלישי (עמותות וארגוניי חברה אזרחית) בוגרי ובוגרות המחלקה מצויידים בכלים וידע, שמאפשר להם להשתלב במגוון רחב של תפקידים או להתקדם בקריירה.

אז אם את/ה מתעניינ/ת בלימודים המשלבים ידע מעשי בניהול אירגונים יחד עם הבנה עמוקה של הסביבה הפוליטית, החברתית והכלכלית, מקומך איתנו!