;

 

כל אחד יכול לפתוח בלוג, ליצור סרטון ויראלי ואפילו לטפס לאט לאט במעלה סולם הדרגות בשלל גופי תקשורת. אז למה צריך ללמוד תקשורת? ולמה כדאי לעשות את זה דווקא במחלקה לתקשורת במכללת ספיר?

תקשורת, מעצם מהותה, אינה מתקיימת בחלל הריק. במלים אחרות, כדי להבין תקשורת באופן מלא וכדי ליצור תקשורת באופן תבוני ואפקטיבי צריך להכיר עולם ומלואו: החל במרקם היחסים בין מוען לנמען (או בין יצרן לצרכן) וכלה בהקשרים הפוליטיים-כלכליים-תרבותיים השונים שבהם התקשורת פועלת ובמדיה השונים שבאמצעותם היא מועברת.

המחלקה לתקשורת במכללת ספיר נשענת על שני יסודות המקיימים ביניהם יחסי-גומלין ומזינים זה את זה: האחד תיאורטי-מחקרי והשני מעשי-פרופסיונאלי.

לימודי תקשורת לתואר ראשון בפן התיאורטי נוגעים בשיח האקדמי ובה בעת מחוברים לעולם התקשורת העכשווי. הם מאפשרים לסטודנטים לצפות אחרת בטלוויזיה, לצרוך אחרת חדשות, להבין את המניפולציות המורכבות מאחורי עולם הפרסום ולהידרש בצורה תבונית יותר לכל התחום של המדיה הדיגיטלית.
לצד לימודי התיאוריה ניצבים שלושה מסלולים מעשיים-מקצועיים:  עיתונות, רדיו ושידורים דיגיטליים ותקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית.

"ספיר" מהווה תו תקן לעשייה תקשורתית איכותית בעיני מעסיקים מהתחום. הסטודנטים קופצים למים ברגע הראשון ללימודיהם, כשהם משולבים בעשייה מקצועית וחברתית ובונים את קורות החיים המקצועיים למן ההתחלה. את הסדנאות המעשיות מעבירים מיטב העוסקים בתחום, המגיעים מענפיה השונים של תעשיית התקשורת, השיווק והמדיה הדיגיטלית, ותורמים להכשרת דור העתיד.

מעבר ללימודים ולעשייה התקשורתית האינטנסיבית, הסטודנטים נהנים מאווירה סטודנטיאלית אשר מייחדת את מכללת ספיר, דווקא בשל מיקומה הגיאוגרפי, וחולקים עם חבריהם את אולפן השידור, מערכת העיתון, ספסל הלימודים ושיחות המדשאה כאחד.

כך, תלמידי המחלקה לתקשורת  במכללת ספיר נמצאים היום בעמדות מפתח בגופי תקשורת מרכזיים ובמשרדי פרסום, שיווק ויחסי ציבור. הם מגיעים לעבודה חמושים בחשיבה אקדמית עמוקה בכל הנוגע לתפקידי התקשורת ולהשפעתה בעולם הניו מדיה, בכלים מקצועיים ובידע מעשי, בשעות רבות של ניסיון ובלא מעט קשרים העשויים לסייע להם לפתוח דלתות בראשית דרכם. קראו מה יש להם לספר על חווית הלימודים בספיר ואיך תרמה להם בעולם התעסוקה ובהמשך ללימודים גבוהים.

 • סגל מנהלי

  ד"ר מוטי גיגי, ראש המחלקה
  שעות קבלה: ימי ג' בין השעות 10:00 - 12:00 בתיאום מראש.

  רכזת המחלקה, גב' חן שור
  077-9802578

  רכזת הסטודנטים, גב' חיה נזרי
  077-9802707

  פקס - 077-9802578

  comm@sapir.ac.il

  שעות קבלה - ימים א', ב', ד', ה' - 10:00 - 13:00, ימי ג' 11:00 - 12:00 בתיאום מראש

  שעות מענה טלפוני - ימים א'-ה' - 9:00-10:00, 14:00-15:00

  יועץ אקדמי - ד"ר יובל גוז'נסקי
  comm_adv@sapir.ac.il
  שעות קבלה בסמסטר א': יום ב' 13:30-12:00,
  בסמסטר ב': יום ד' 12:00-10:30

  עמוד הפייסבוק של המחלקה לתקשורת בספיר

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 3 =
המחלקה לתקשורת משיקה תכנית חדשה, המציעה לסטודנטים התמחות בתעשייה כבר בשנה השנייה ללימודי התואר הראשון. "הרחבת משך...
ד"ר רגב נתנזון, ראש המסלול לתקשורת שיווקית ומדיה דיגיטלית
תשדירי התעמולה נשארו על כנם. כדי שהתשדירים יהיו רלוונטיים לדור הצעיר, רצוי להעביר את רוב המשאבים הציבוריים לטובת הניו-...
03.03.49 | the marker | ד"ר מוטי גיגי
בשיתוף פעולה בין המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר לבין מכון ון ליר, התקיימה החודש סדרה בת שני מפגשים העוסקים בשיח...
יובל דולב