פרופ' סמי שלום שטרית
פרופ' סמי שלום שטרית
ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך
רני בליר
מר רני בלייר
ראש התכנית לתואר ראשון

ביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר הוא חממת יצירה קולנועית צעירה עם טובי המורים ויוצרי הקולנוע בישראל, באווירה דינמית ומפרה בצפון הנגב העשיר בנופים, אנשים, סיפורים ומפגשים היסטוריים ועכשוויים מעוררי השראה. אנו מקיימים לימודים לתואר ראשון BFA (Bachelor of Fine Arts) הנמשכים 4 שנים, ולתואר שני MFA (לממשיכי קולנוע) ו-MA יצירתי (למתחילים) הנמשכים שנתיים. ביה"ס גם מקיים לימודי קולנוע וטלוויזיה לתואר הנדסאי, במשך שנתיים. טובי הכוכבים של ביה"ס יצאו מהתכנית הזאת המעניקה הכשרה מעשית אינטנסיבית איכותית.

ביה"ס שלנו מתייחד בדברים רבים מתוכם נעמוד על שלושה. ראשית, שילוב של לימודי תיאוריה ופרקטיקה יצירתית במערכת לימודים אחת עשירה ומגוונת. שנית, ביה"ס הוא המורכב והמגוון ביותר בישראל במסלולי הלימוד שלו, ולמעשה כמעט כל תחומי הקול והמסך נלמדים בו: קולנוע, משחק למסך, טלוויזיה, אנימציה, מוזיקה לסרטים ועיצוב פס קול. העושר והגיוון הזה מאפשרים שיתופי פעולה ויצירה הדדית רבים תחת קורת גג אחת. שלישית, תפיסת הדרום שלנו – רגישות אמנותית ואנושית לנושאים חברתיים, מגדריים, תרבותיים וסביבתיים. לשם אנו שואפים מורים, מנחים וסטודנטים. יחד אנו מיצרים מרכז יצירתי ותרבותי אלטרנטיבי בדרום.

זהו כוחו של בית הספר שלנו ושל פסטיבל קולנוע דרום שלנו, שהוא פסטיבל קולנוע בינלאומי חשוב, ואשר מהווה במה מרכזית לכל היצירה האמנותית של הסטודנטים והבוגרים שלנו. הפסטיבל הוא גם זירת התמחות חשובה למאות סטודנטים המתמחים בו במהלך השנים בעבודת הפקה, אוצרות, שיפוט ועוד. זהו פסטיבל של תלמידי ביה"ס ועל-ידי תלמידי ביה"ס. את הפסטיבל מובילים היום בוגר ביה"ס תמיר הוד המנהל את הפסטיבל ובוגרת ביה"ס מיכל לביא המנהלת האמנותית של הפסטיבל.

מכל הבחינות האלה ביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר הוא בית יצירה מרתק ומבטיח שהעמיד בוגרים-יוצרים מצליחים ומצליחות בכל תחומי היצירה הקולנועית, ובאותה עת ביה"ס הוא גם מוסד אקדמי איכותי ומוכר בארץ ובעולם.

לתאום ייעוץ אישי