בית הספר למשפטים

קבלה למשפטים בספיר ללא פסיכומטרי

מידע טכני על התואר במשפטים

סוג ההסמכה

במשפטים LL.B

משך המסלול

3.5 שנים

לו"ז שבועי

ארבעה ימים בשבוע

נקודות זכות

140

שכר לימוד אוניברסיטאי

שנה ראשונה חינם לפי חוק לחיילים משוחררים
ד"ר עידו עשת
ד"ר עידו עשת,
ראש בית הספר

בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר פתח את שעריו בשנת 2009. זהו בית הספר למשפטים הצעיר ביותר בארץ. ככזה, הוא נשען על יסודות רעננים בעלי מעוף ותעוזה, על השכלה משפטית עדכנית ויישומית, ידע רחב בחקיקה ופסיקה והכרות מעמיקה עם יסודות המשפט וההליכים המעצבים את השיטה המשפטית, ושואף לעצב עורכי דין מהמעלה הראשונה, שופטים, חוקרים אקדמיים, ובעלי עיסוקים נוספים המצריכים השכלה משפטית. בד בבד מאופיין בית הספר במחויבות עמוקה לנושאים חברתיים עקרוניים, לזכויות האדם ולאזרחות מעורבת.

תואר במשפטים בספיר מקנה לבוגריו תואר ראשון מבית ספר ייחודי, שעל אף גילו הצעיר רכש לעצמו מוניטין ללא רבב בקהילה המשפטית והאקדמית בישראל. בית הספר שואף להעניק לבוגריו הרבה מעבר לתעודה. התלמידים והתלמידות רוכשים ידע תיאורטי, כישורים אנליטיים וכלים מעשיים המציידים אותם בכישורים

שיתמכו בהצלחתם המקצועית ואף יקנו להם יכולות למעורבות משפיעה בקהילה המשפטית בישראל ומעבר לה. המרצים בבית הספר מובילים בתחומי התמחותם המחקריים והפרקטיים, ומעניקים לסטודנטים השכלה משפטית רחבה ומעמיקה תוך הקפדה על דרישות אקדמיות גבוהות. סטודנטים למשפטים בספיר מקבלים הזדמנות להתנסות מעשית מגוונת החושפת אותם למערכת המשפט הישראלית על כל רבדיה באמצעות אימון פרקטי בגופים כמו בתי המשפט, הפרקליטות, רשויות מקומיות או דוכני מיצוי זכויות ביישובים בנגב. דגש מיוחד ניתן להקניית כלים להבנת המשפט בעידן המידע והטכנולוגיה. לצד הרובד האקדמי, תכנית הלימודים בספיר שמה דגש על מיומנויות וידע מעשי, וכוללת הכשרה במיומנויות כתיבה, מחקר ומידענות משפטיים, לרבות קורס כריית נתונים ייחודי מסוגו בנוף ההשכלה המשפטית בארץ וקורסים מקוונים באנגלית המוצעים על ידי אוניברסיטאות מובילות בחו״ל. תכנית הלימודים בספיר היא בסיס לצמיחת משפטנים מצויינים, שעשויים לקחת חלק בשדרת המנהיגות ועיצוב המדיניות המובילה בנגב בפרט ובארץ בכלל. היא פורשת לפני הסטודנטים אופקים רחבים של ידע והתנסות התורמים להעצמתם האישית ולעיצובם כמשפטנים בעלי נכונות ורגישות לתרום בתחומי זכויות האדם והפרט ולפיתוח משפטנות המושתתת על ערכי הצדק והמוסר בתחומי הממשל, הכלכלה, הרווחה, החינוך ועוד.

בוגרות ובוגרי המחזורים הראשונים של בית הספר למשפטים בספיר הצליחו מאד במבחני לשכת עורכי הדין (עברו באחוזים הגבוהים בארץ), וחשוב מכך – השתלבו היטב במקומות התמחות ועבודה מעולים. בוגרינו מתמחים ועובדים במשרדי עורכי דין מובילים ובמחלקות מובילות בפרקליטות ובשירות המדינה – גם בדרום הארץ וגם בתל אביב ובירושלים.
 

לימודים לקראת תואר במשפטים בספיר נועד להעניק לבוגריו תואר ראשון במשפטים LLB ולעצב משפטנים ועורכי דין המצוידים בכלים שיקנו להם הצלחה בדרכם המקצועית. מסלול הלימודים משלב בין השכלה משפטית רחבה לבין התנסות מעשית מגוונת, מאפשר היכרות רבת רבדים עם מערכת המשפט הישראלית על כל היבטיה. שילוב זה הוא הבסיס לצמיחת משפטנים מצוינים, העשויים להוות חלק ממנהיגות מובילה, בנגב בפרט ובארץ בכלל.

התמחות במשפטים במכללת ספיר פורשת בפני הסטודנטים אופקים רחבים של ידע והתנסות, תורמת להעצמתם האישית ולעיצובם כמשפטנים בעלי נכונות ורגישות לתרום בתחומי זכויות האדם והפרט ולפיתוח תרבות המושתתת על ערכי הצדק והמוסר בתחומי הממשל, הכלכלה, הרווחה, הבריאות ועוד.

לצד לימודים תיאורטיים, מסלול הלימוד בספיר כולל פן מעשי רחב – בהכשרות המעשיות לאורך הלימודים, בקורסי הפרקטיקום ובמערך הקליניקות המשפטיות, וכך יוצאים בוגרי המסלול עם ניסיון עשיר ובשלות רבה יותר בהמשך דרכם ולשוק התעסוקה.

תנאי הקבלה תקפים למועד הפרסום.
המכללה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את תנאי הקבלה מעת לעת על פי שיקול דעתה.
מומלץ להתעדכן בפרסומים אודות תנאי הקבלה בסמוך למועד ההרשמה.

תהליך הקבלה

 • הגשת מכתב קבלה וקורות חיים.*
 • עמידה בתנאי סף לזימון למשימות הערכה (משימות הערכה יכולות לכלול ראיון או מבחן הערכה או שניהם).
 • מעבר בהצלחה של משימות הערכה.
 • בית הספר שומר לעצמו את הזכות לפטור ממשימות הערכה מועמדים בעלי נתוני קבלה טובים במיוחד.

תנאי קבלה

אפשרות ראשונה - קבלה ישירה - על בסיס ציון פסיכומטרי:

 1. בגרות מלאה וציון פסיכומטרי מעל 650.
 2. רמת סיווג אנגלית בסיסית לפחות –  ציון מבחן אמי"ר או ציון חלק אנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם מעל 85.

תנאי סף לזימון למשימות הערכה:

אפשרות שניה - תנאי סף לזימון למשימות הערכה על בסיס ציון סכם:

 1. ציון סכם של 87.5 ומעלה. חישוב ציון הסכם ייעשה לפי הנוסחה הבאה:
 2. (0.075 x ציון פסיכומטרי) + (0.5 x ממוצע בגרויות/דיפלומת הנדסאי) (נתיב לאקדמיה של אונ' בן גוריון – שקול לפסיכומטרי).
 3. רמת סיווג אנגלית בסיסית לפחות - ציון מבחן אמי"ר או ציון חלק אנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם מעל 85.

אפשרות שלישית - למשרתי מילואים ומפונים:

 1. בגרות מלאה או מכינה קדם אקדמית המוכרת על ידי המל"ג כשקולה לתעודת בגרות בציון משוקלל מעל 95.
 2. רמת סיווג אנגלית בסיסית לפחות – ציון מבחן אמי"ר או ציון חלק אנגלית במבחן הפסיכומטרי או במבחן אמיר"ם מעל 85. 

*משרת מילואים – הוא מי ששירת במילואים 30 יום לפחות בשנת 2023 או בשנת 2024 החל מהתאריך 7.10.23.

אפשרות רביעית - על בסיס תואר אקדמי קודם:

 1. ציון ממוצע 75 ומעלה בתואר אקדמי במקצועות הריאליים ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה, או ציון ממוצע 85 ומעלה בתואר אקדמי במקצועות הרוח והחברה ממוסד המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה. (מותנה בהצגת גיליון ציונים חתום + א. זכאות/ דיפלומה).
 2. הצגת אישור על אנגלית אקדמית ברמת פטור.

קבלה כחריגים

בית הספר רשאי לקבל עד 10% מן הסטודנטים והסטודנטיות בכל שנה' גם אם לא יעמדו בתנאי הקבלה הרגילים. האפשרות לקבלה חריגה נועדה להגדיל את שוויון ההזדמנויות בגישה ללימודים אקדמיים, למי שנסיבות החיים הקשו על גישה להשלמת בגרות או בחינה פסיכומטרית. חשוב להבהיר כי סיכויי הקבלה לבית הספר במסגרת הרישום החריג אינם גבוהים. ככלל, מועמדים ומועמדות עד גיל 26 שלא השלימו בחינה פסיכומטרית, יהיו בעדיפות אחרונה להתקבל כחריג, ומומלץ לנסות לעמוד בדרישות הקבלה הרגילות. ציון פסיכומטרי גבוה – יתרון.

רישום כחריג דורש עמידה בתנאי סף לזימון למשימות הערכה, והחלטת בית הספר על זימון.

השנה, האפשרות לקבלה חריגה נועדה גם לבחינת המועמדות של מי שהמלחמה השפיעה השפעה של ממש על אי יכולתו לעמוד בתנאי שאר מסלולי הקבלה ובראשם ביצוע בחינה פסיכומטרית ועומד בדרישות הסף לזימון למשימות הערכה כרישום חריג.

תנאי סף לזימון למשימות הערכה כרישום חריג: ממוצע 80 לפחות בתעודת בגרות/ דיפלומת הנדסאי או במכינה קדם אקדמית המוכרת על ידי המל"ג כשקולה לתעודת בגרות ורמת סיווג אנגלית בסיסית לפחות.

יובהר, כי עמידה בדרישות הסף ביחס לרישום חריג אינה מבטיחה זימון למשימות הערכה והיא נתונה לשיקול דעתו המוחלט של בית הספר.

אפיק מעבר
אפיק ייחודי לתלמידים מצטיינים (העומדים בתנאי הקבלה הרגילים או הינם עשרה אחוז עליונים מהמחזור או בעלי ממוצע שנה א' מעל 90) בוגרי שנה א' בבתי ספר למשפטים מוכרים המבקשים להתקבל לשנה ב' בבית הספר למשפטים בספיר וברמת סיווג אנגלית בסיסית לפחות.

מועדים

 • ההרשמה כחריג תסתיים ב-6 לחודש יוני 2024. המועד האחרון לביצוע בחינה פסיכומטרית ולקיום בחינה להשגת רמת הידע הנדרש בשפה האנגלית עבור הרשמת חריג-לא יאוחר ממועד חודש יולי. הצגת ציוני בגרות, פסיכומטרי ומכינות לא יאוחר מתאריך 31 ליולי 2024.
 • המועד האחרון לביצוע בחינה פסיכומטרית לנרשמים ברישום רגיל – לא יאוחר ממועד חודש ספטמבר 2024 ובתנאי שההרשמה עדיין פתוחה.
 • המועד האחרון לקיום בחינה להשגת רמת הידע הנדרש בשפה האנגלית כתנאי קבלה במסלול הרגיל – לא יאוחר ממועד חודש ספטמבר 2024.
 • במידה ויהיו שינויים במועדי הבחינות מטעם המרכז הארצי לבחינות, נעדכן בהתאם.

התשובה שנמסרת מטעם בית הספר בתום הליך הקבלה היא תשובה סופית ואין עליה ערעור.
בית הספר שומר לעצמו את הזכות להודיע על סיום ההרשמה בכל עת.

* הנחיות למכתב הפנייה (עד 500 מילים): במכתב הממוען לבית הספר למשפטים, הציגו את עצמכם, תארו אבני דרך משמעותיות, ומה המוטיבציה שלכם ללמודים. יש לציין במכתב את מסלול הלימודים אליו אתם מבקשים להצטרף (מסלול רגיל או מסלול ערב). אם אינכם עומדים בתנאי הקבלה במסלול הרגיל ציינו זאת ונמקו מדוע אתם ואתן מתאימים בכל זאת להתקבל ללימודי המשפטים במכללת ספיר.

שימו לב: אחת ממטרות המכתב היא שבית הספר יכיר את המועמדים והמועמדות היכרות טובה ככל האפשר בעת שקילת בקשות המועמדות. לא נוכל לשקול את מועמדותכם ללא מכתב כאמור, ואנו ממליצים להקדיש לכתיבתו כך שישקף את שאיפותיכם והישגכם.

**בית הספר שומר לעצמו את הזכות לדרוש מהמועמדים ומהמועמדות הצהרה או דיווח ביחס לעבר משמעתי במוסד להשכלה גבוהה בלימודים קודמים.

תאריך פרסום: 11.4.24

מסלול יום

 • שלושה ימי לימוד מלאים בשבוע (שלישי, רביעי ושישי) – על פני 7 סמסטרים (3.5 שנים). 
 • יתכן שסטודנטים יידרשו ללמוד חלק מקורסי הבחירה וקורסי אנגלית בימים נוספים.
 • בשנה השלישית נוסף עוד חצי יום בשבוע, של התנסות מעשית בלשכת משפטן או משפטנית בשירות הציבורי (פרקטיקום). 

מסלול ערב

 • לימודי משפטים במסלול ערב מתאימים במיוחד לאנשים עובדים ולבעלי תארים קודמים. 
 • תקופת הלימודים: 4 שנים כולל סמסטרי קיץ (11 סמסטרים).
 • ככלל, הלימודים מתקיימים בימי שלישי בין השעות 22:00-15:00 ובימי שישי בין השעות 14:30-08:00.
 • יתכן שסטודנטים יידרשו ללמוד חלק מקורסי הבחירה וקורסי אנגלית בימים נוספים, לעיתים אף בשעות הבוקר.
 • בחינות יתקיימו בימים ובשעות מעבר לזמני הלימודים.

בבית הספר למשפטים בספיר אנו מאמינים בשילוב בין תיאוריה ופרקטיקה. בנוסף ללימודי המשפט ותחומי ידע התומכים במשפט (כמו פילוסופיה, היסטוריה או כלכלה), מחויבים כל הסטודנטים למשפטים בלימודים מעשיים (פרקטיים).

הסטודנטים בשנה ב' יכולים לבחור באחת משתי קליניקות המפעילות תחנות לסיוע משפטי בעיירות וישובים בנגב, ומנגישות את המשפט לאנשים שאינם ממצים את זכויותיהם בתחומים כמו דיור ציבורי, ביטוח לאומי, פשיטת רגל ושלטון מקומי ומשרתות מאות פונים יהודים ובדואים.

הסטודנטים בשנה ג' משתתפים בפרקטיקום – קורס אקדמי שבמסגרתו הם מחויבים בעבודה משפטית מדי שבוע במסגרות כמו הכנסת, לשכות שופטים במחוז הדרום, הפרקליטות האזרחית והפלילית, הסניגוריה הציבורית, הסיוע משפטי במשרד המשפטים, חטיבת התביעות במשטרת ישראל, מחלקות ייעוץ משפטי ברשויות מקומית ובגופים ממשלתיים כמו רשות מקרקעי ישראל, מטה הסייבר והרשות להגנת הפרטיות וארגוני חברה אזרחית. בית הספר מעודד את תלמידיו להתנדב במסגרות משפטיות שונות ולתרום לחברה באמצעות הידע המשפטי שלהם, כמו בבית המשפט הקהילתי, בארגון הל"ב במשפט ובמיזמים חברתיים אחרים.

תואר במשפטים  L.L.B בנוי מ-140 נק"ז המורכבים  מהחלוקה הבאה:

 • 95-97 נק"ז קורסי חובה
 • 23-25  נק"ז בחירה משפטיים
 • קורסי אנגלית
 • 8 נק"ז בקורסי שאר רוח. 

כמו כן, בשנה ג' על כל סטודנט/ית ללמוד 4 נק"ז סמינר ולהשתתף בפרקטיקה 6-8 נק"ז בהתאם למסלול*.
*התוכנית עשויה להשתנות משנה לשנה.

קורסי חובה

שם הקורס נק"ז
מבוא למשפטים  3
חוזים 6
משפט חוקתי 6
כתיבה וחשיבה במשפט  2
דיני עונשין  7
כתיבה ביקורתית  2
מבוא לניתוח כלכלי של משפט ציבורי ופרטי 5
סדר דין אזרחי 5
דיני תאגידים 7
משפט ומידע 1.5
דיני נזיקין 6
דיני קניין 7
דיני עבודה  4
משפט מנהלי 4
איך לכתוב טקסטים אקדמיים משפטיים 1.5
מחקר וכתיבה משפטיים 2
דיני מיסים 4
תורת המשפט 4
סדר דין פלילי 4
אתיקה מקצועית 2
משפט בינלאומי פומבי 4
דיני ראיות 4
משפט בעידן המידע 2
דיני משפחה 4

 

קורסי בחירה

שם הקורס נק"ז
רזי המשפט: אמנות הטיעון, הייצוג וההופעה בביהמ"ש 3
הקמת סטרט-אפ בישראל - עקרונות ותהליכים 2
הוצאה לפועל, פשיטת רגל ומה שביניהם 2
הקהילה הבדואית בראי החברה והמשפט 8
הקליניקה לזכויות חברתיות: הזכות לדיור 8
חברות טכנולוגיה והזנק – סוגיות משפטיות עיקריות 2
היבטים ציבוריים הנדונים בערכאות בתי המשפט האזרחיים 2
מבוא לדיני קניין רוחני 3
קורס גישור בסיסי 4
הסדרי קניין – בין הפרטי, הקהילתי והמדינתי 2
דיני ניירות ערך 2
דיני חקיקה ורגולציה 3
סודות מהאולם 2
דיני ירושה 2
זכויות ילדים-מקוון 2
משפט ובריאות-מקוון 2
היבטים פסיכולוגיים בהליך הפלילי-מקוון 2
השתתפות בכנסים ואירועים 1
דיני צבא, מודיעין וביטחון 2
משפט, פרטיות וזהות בעידן המידע והדיגיטציה 3
מחקר אמפירי של המשפט 4
מאחורי הקלעים של עריכת דין לזכויות אדם 4
היבטים מעשיים בעבירות הלבנת הון ופשעי סייבר 2
דיני חדלות פרעון 2
המשפט הפלילי ועבירות מין 2
סדנת ייצוג נאשמים - מתאוריה למעשה 2
להיות עו״ד לילדים: ייצוג קטינים בהליכים אזרחיים בישראל 2
משפט עברי 3
משפט בינלאומי-פרטי 2
סוגיות מתקדמות בתורת המשפט – זכויות אדם וכבוד האדם במאה העשרים ואחת 2
סוגיות מתקדמות בעסקאות עם בעלי עניין בחברה העסקית 2
דיני מכרזים הלכה ומעשה 2

 

סמינר

שם הקורס נק"ז
סמינר - סוגיות במשפט חוקתי 4
סמינר - סוגיות מתקדמות בדיני תאגידים בישראל 4
סמינר - עריכת דין פוליטית 4
סמינר - תובענות ייצוגיות: תיאוריה פרקטיקה וביקורת 4
סמינר - מחקר ואתגרים במשפט בינלאומי 4
סמינר - ההליך כמערכת יחסים 4
סמינר - דיני אישות 4
סמינר - ניתוח פמיניסטי של המשפט 4
סמינר - מדיניות מיסים: תיאוריה ויישום 4
סמינר - סוגיות במשפט פלילי 4

 

הקליניקה לזכויות חברתיות הוקמה ב-2012 והיא עוסקת בקידום והגנה על זכויות חברתיות, תוך התמקדות בזכות לדיור של אוכלוסיות מוחלשות בקרבה גיאוגרפית למכללת ספיר שבנגב.
עבודת הקליניקה מתבצעת על-ידי סטודנטים למשפטים בשנה ב', ומתמקדת בתחום הדיור הציבורי, סיוע כללי בשכר דירה וסיוע בשכר דירה לאוכלוסיות ספציפיות כגון דרי רחוב, נשים מוכות, ואסירים משוחררים.
הקליניקה פועלת בשיתוף פעולה עם מחלקות הרווחה של באר שבע, אופקים ונתיבות ומטפלת מדי שנה בעניינם של כמאה וחמישים פונים.
הקליניקה לזכויות חברתיות הינה מסגרת לימוד ועשייה ייחודית המשלבת בין לימוד תוכן של הסדרים משפטיים והבנה של האופנים והזירות בהם פועל המשפט ומשפיע על מציאות חיי היומיום של נמעני המשפט, לבין היכרות מעמיקה עם החברה הישראלית בכלל והפריפריה בפרט.
ההשתתפות בקליניקה מעניקה לסטודנטים הזדמנות ייחודית להתנסות עצמית במתן סיוע משפטי בסביבת עבודה תומכת ומלמדת. בקליניקה חווים הסטודנטים לראשונה את המפגש הבלתי-אמצעי עם פונים המטופלים על-ידי מחלקות הרווחה העירוניות ולומדים לתרגם את מקרה המצוקה לשפה משפטית ולדרכי פעולה משפטיות. העבודה בקליניקה מקנה התנסות משפטית מעשירה המפתחת אצל הסטודנטים שיקול דעת מקצועי ורגישות חברתית אשר מלווים את הסטודנטים בהמשך דרכם המקצועית.

מנחות הקליניקה הן עו"ד גלי טל-וולוז'ני וד״ר טלי מרגלית

הקליניקה המשפטית לחדשנות ויזמות נוסדה בשנת 2019, והיא מעניקה שירותים משפטיים ליזמים בתחילת דרכם.
מטרות הקליניקה הן עידוד והאצת יזמות וחדשנות במכללת ספיר ובאזור הנגב כולו, קידום ההשכלה המשפטית והניסיון המעשי של סטודנטים למשפטים בתחום זה וכן תמיכה במיזמים המפותחים במרכז החדשנות והיזמות של המכללה ובאזור עוטף עזה.
הקליניקה מציעה את השירותים הבאים:

עיצוב אסטרטגיה משפטית

לצד אסטרטגיה עסקית וטכנולוגית, האסטרטגיה המשפטית הינה קריטית להצלחת תהליך היזמות. לפיכך, הקליניקה מסייעת למיזמים לגבש אסטרטגיה משפטית, תוך דגש על נושאים כגון אסטרטגיית קניין רוחני, רגולציה ורישוי, ועל בסיס הכרות וחשיפה מוקדמת ככל האפשר לנושאים משפטיים השונים אשר עשויים להשפיע על המשך התפתחות היזמות

ליווי שוטף של המיזמים

למרות ההבנה בנוגע לחשיבות של ליווי משפטי, לעיתים קרובות יזמים אינם נחשפים בשלבים מוקדמים מספיק לנושאים משפטיים העשויים להיות קריטיים להתפתחות המיזם שלהם. לעיתים הסיבה היא שליווי משפטי אינו בר השגה עבור יזמים רבים, או כך הם מניחים מראש. לעיתים הסיבה היא העדר מודעות לאתגרים משפטיים הנלווים לכל שלבי פיתוח הרעיון, כולל בשלבים הראשוניים של פיתוח המיזם ולהשלכות הקריטיות שעשויות להיות להחלטות שונות שמתקבלות בשלב מוקדם מאוד בנוגע לפיתוח היזמות. הקירבה של הקליניקה למרכז החדשנות והיזמות של מכללת ספיר תאפשר לגשר על פערים אלו.
צוות הקליניקה נותן כל ייעוץ משפטי הנוגע להקמת המיזם, הסכם מייסדים, יצירת תנאי שימוש או מדיניות פרטיות, הסכמי שירות, הסכמי סודיות, הסכמי רישיון, יעוץ בנושאי קניין רוחני (זכויות יוצרים, פטנטים, סימני מסחר ומדגמים) ועוד.

מתן מידע לציבור הרחב

הקליניקה מקיימת מגוון של פעילויות, כגון כנסים במכללה או ייעוץ כללי מקוון, שמטרתם להעביר מידע משפטי בתחום הפעילות של היזמים אשר פונים לקליניקה.

את הקליניקה מנחה ד״ר שרון בר-זיו.

הקליניקה למיצוי זכויות בחברה הבדואית היא היחידה בישראל העוסקת במתן סיוע למיצוי זכויות לאוכלוסיית הבדואים.
קליניקה ייחודית זו הוקמה בשנת 2015 כחלק ממערך הקליניקות בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר ובמטרה להנגיש את המשפט לאוכלוסייה הבדואית בנגב.
הקליניקה פועלת באמצעות סטודנטים בשנה השנייה ללימודי התואר הראשון במשפטים.

הקליניקה פועלת בישובים כסייפה, חורה, שגב שלום ומועצה אזורית נווה מדבר בבאר שבע ובאבו-קרינאת. מפיילוט ביישוב אחד צמחה הפעילות בקליניקה לעבודה של שמונה צוותים שפועלים בישובים הללו.
הסטודנטים עובדים בצוותים, ומסייעים לפונים למצות ולממש את זכויותיהם. הסטודנטים בקליניקה הם יהודים ובדואים העובדים יחדיו.

עבודת הקליניקה מתמקדת בזכויות מול ביטוח לאומי, הסדרת מעמד, הסדר חובות הוצאה לפועל, סיוע בשכר דירה.
במסגרת עבודת הקליניקה הפכו אוכלוסיות שקופות לאוכלוסיות מועצמות ובעלות זכויות. כך לדוגמה בפעם הראשונה זכו ילדים שנולדו בבית החולים סורוקה ולידתם לא נרשמה להכרה במעמד כתושבי ישראל. בנוסף, אישה ביישוב חורה הגשימה חלום וקבלה סיוע בשכר דירה בפעם הראשונה ביישוב בדואי, דבר שאפשר לה ולילדיה לצאת מאזבסטון מסוכן למגורים לדירה.

הקליניקה משלבת עבודה משפטית ומפגש אנושי עם הפונים מהאוכלוסייה הבדואית. בכך נחשפים הסטודנטים לא רק לעבודת צוות ולפרקטיקה משפטית אלא גם לקשיים ולמצוקות של האוכלוסייה הבדואית. הסטודנטים זוכים לחינוך קליני ולחוויה לימודית ואנושית עם אוכלוסיות מודרות.
הקליניקה מטפלת בכמאה וחמישים פונים בשנה.
הקליניקה הוקמה תודות לחלומם, לאמונתם והליווי הנאמן של ד"ר מוחמד אנבארי, איציק זיוון, פרופסור ניר קידר וד"ר יופי תירוש.
מנחות הקליניקה הן עו"ד איריס בייר וד"ר אורית גן

הפרקטיקום, לימודי ההכשרה המעשית, הם חלק מלימודי החובה במסגרת שנת הלימודים השלישית בבית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר. הפרקטיקום מהווה הזדמנות ראשונה לסטודנטים להתנסות בעבודה משפטית מעשית במהלך לימודיהם, והם חושפים את הסטודנטים והסטודנטיות למגוון רחב של נושאים ומיומנויות בעבודה המשפטית.

הפרקטיקום מורכבים מהכשרה אקדמית השלובה בהכשרה מעשית. ההכשרה האקדמית מועברת על ידי הצוות האקדמי במפגשים בקמפוס. ההכשרה המעשית מתבצעת בליווי ופיקוח משפטי לאורך כל השנה האקדמית.

ד"ר שלומי בלבן
רכז הפרקטיקום

sbalaban@mail.sapir.ac.il

להלן רשימת קורסי הפרקטיקום:

מנחה אקדמי: ד"ר שמעון-ארז בלום, בית הספר למשפטים והמחלקה למינהל ומדיניות ציבורית במכללה האקדמית ספיר
שופט ממונה מטעם בתי המשפט במחוז דרום: כב' השופט, אלון אופיר שופט בית משפט השלום בבאר-שבע וסגן נשיא בתי משפט תעבורה במחוז הדרום

הפרקטיקום בבתי משפט היא תכנית שנתית, שתכליתה לערוך היכרות קרובה, חווייתית, שיטתית ומושכלת עם נבכי מקצוע השיפוט ובכלל זה אופני פעולה, מתחים חברתיים ודילמות אתיות הגלומים בו. הסטודנטים מתוודעים לעבודה ולחשיבה השיפוטית באמצעות התנסות מעשית בלשכות השופטים בכתיבת מתווים לחוות דעת משפטיות, מחקר משפטי, או טיוטות של החלטות שיפוטיות לפי הנחיות השופט אליו ישובצו וכן יצפו בדיונים. במקביל הסטודנטים יתוודעו בשיעורים לסוגיות מתחומי ההיסטוריה, הסוציולוגיה, הפסיכולוגיה החברתית והאתיקה הנדונות במחקר האקדמי אודות מקצוע השיפוט ויגישו שתי מטלות (מטלת אמצע של פרזנטציה עם מצגת ומטלת סיכום בכתב). השיבוץ ייעשה לבתי המשפט במחוז דרום (בית המשפט המחוזי בבאר שבע ובתי משפט השלום, תעבורה, משפחה והנוער בבאר שבע, אשדוד או קריית גת לפי מצבת השופטים המאמנים אותה עת) ולבית הדין האיזורי לעבודה בבאר שבע. ייעשה מאמץ להתחשב בבקשות הסטודנטים לגבי השיבוץ אך הדבר נתון לשיקול דעת השופט הממונה.

מנחה אקדמית: עו"ד נועה קברטץ-אברהם

מטרת פרקטיקום החקיקה היא להכשיר את הסטודנטים/ות לעבודה משפטית בתחום החקיקה, על הייעוץ המשפטי הכרוך בה. במסגרת הפרקטיקום ייחשפו הסטודנטים/ות לאתגרים הפרלמנטריים והחקיקתיים שבעבודת חבר הכנסת וועדותיה, וירכשו את המיומנויות הרלוונטיות לטיפול המשפטי בסוגיות אלה. על מיומנויות אלה נמנות בחינת ערכה של הצעת חוק ככלי להסדרת מצב משפטי נקודתי; עריכת מחקר לצורך כתיבת הצעת חוק; מתן חוות-דעת על סוגיות משפטיות העולות במהלך דיוני החקיקה וכן ניסוח משפטי של הצעת חוק. מתוך הבנה כי בשיטת ממשל פרלמנטרית בכלל, ובישראל בפרט, הממשלה היא שחקן דומיננטי בעבודת החקיקה, הכשרת הסטודנטים/ות תיעשה מתוך מבט על יחסי כוחות אלה: ההזדמנויות והמגבלות הניצבות בפני חבר הכנסת וועדותיה בעבודת החקיקה שלהם, אל מול אלה של הממשלה. כפועל יוצא מכך יפתחו הסטודנטים/ות בפרקטיקום כלים לחשיבה ביקורתית על עבודת החקיקה בכנסת ועל יחסי הכוחות שלה מול הממשלה.

במהלך שנת הלימודים יתנסו הסטודנטים/ות במספר קבוע מראש של משימות, אותן יבחרו מתוך רשימת משימות אפשריות הנחוצות לרכישת כלים למתן ייעוץ משפטי בתחום החקיקה. עבודת הסטודנטים/ות תתבסס על ביקורים בוועדות הכנסת ועל חניכה מטעם צוות הקורס, לצד מפגשים שבועיים בקמפוס. מכיוון שוועדות הכנסת הן הזירה המרכזית בה מתקיימים דיוני החקיקה, במסגרת הביקור בהן ייחשפו הסטודנטים/ות לאופן הדיון בהצעת החוק, לשאלות המקצועיות העולות בו, לתשובותיהן של מומחים שונים, לאופן עבודת הממשלה בהן וכן לתרומתם של נציגי ציבור לדיון. כמו כן, ייחשפו הסטודנטים/ות לעבודת הייעוץ המשפטי לכנסת, המשמש כייעוץ משפטי גם לוועדותיה.

נוסף על הביקורים בוועדות הכנסת, יתקיימו במסגרת הקורס מפגשים עם גורמים שונים העובדים או פועלים בכנסת: צוות הייעוץ המשפטי לכנסת ובכלל זה צוות מאגר החקיקה הלאומי, מרכז המחקר והמידע של הכנסת, ארכיון הכנסת, וככל הניתן גם גורמים רלוונטיים בסיעות הכנסת ונציגי החברה האזרחית. מתוך נקודת מבט הנטועה ביחסי הכוחות המובנים בין הכנסת לבין הממשלה, הפרקטיקום שואף לקיים גם מפגש עם נציגי מחלקת ייעוץ וחקיקה במשרד המשפטים, המלווים את עבודת ההכנה של הצעות החוק הממשלתיות בממשלה, ובכנסת. ההכשרה ואופן הלימוד יתקיימו בכנסת ובקמפוס.

מנחים אקדמים: עו"ד ירון יעקובס, יו"ר "אחריות לישראל 2048" וד"ר שלומי בלבן

הפרקטיקום שואף לעודד ולהכשיר סטודנטים למעורבות בחיי החברה והמדינה מתוך תפיסת אחריות ושייכות, דרך חשיפה למלאכת הייעוץ המשפטי במגזר הציבורי. התנסות זו יכולה לתרום, לתפיסתנו, לטיפוח אדם מעורב, פעיל, ביקורתי ותורם לסביבתו, לחברה ולמדינה בה הוא חי.
עוד נועד הפרקטיקום לבסס את הייעוץ המשפטי בשירות הציבורי כאפיק התפתחות רצוי ומוערך.

אנו משתפים פעולה עם עיריות, משרדי ממשלה ויחידות סמך.

מנחים אקדמים: עו"ד אודליה אטרמן, עו"ד איתי נאמן ועו"ד יניב שני

הסיוע המשפטי הינו יחידה במשרד המשפטים המעניקה ייצוג משפטי לזכאים לכך עפ"י הדין. הייצוג ניתן במגוון רחב של תחומים במשפט האזרחי ומתבצע ככלל בפני ערכאות משפטיות.

הפרקטיקה מיועדת לסטודנטים בולטים בעלי גישה חברתית, מוטיבציה גבוהה ורצון ללמוד ולהתנסות בפועל בעשייה משפטית- חברתית מגוונת בתחומי המשפט האזרחי.

הפרקטיקה תשלב בין היבטים משפטיים עקרוניים להיכרות עם השטח, תוך מתן דגש לעריכת דין חברתית.

הפרקטיקה תסייע לפיתוח מודעות חברתית לצרכיהן ולזכויותיהן של אוכלוסיות מוחלשות בכלל, ושל לקוחות הסיוע המשפטי בפרט- ובכלל זה מודעות לזכות הבסיסית לגישה לערכאות, על התפתחויותיה במישור החוקתי, על יישומה בפועל ועל הנגשתה לכל אדם.

בנוסף, הפרקטיקה תקנה כלים מעשיים לייצוג לקוחות בתחומי המשפט האזרחי והמנהלי ובמיוחד בתחומים בהם מוענק סיוע משפטי, במסגרתה יתנסה הסטודנט במכלול ההיבטים הנוגעים לייצוג- לרבות  ניהול פגישות עם לקוחות, גיבוש אסטרטגיה לניהול תיק משפטי, הכנת כתבי בי- דין, הכנת תיק לייצוג בבית המשפט, ניהול התכתבויות בעלות אופי משפטי, גיבוש הסכמי פשרה וכיו"ב. כמו כן, הפרקטיקה תכלול לימוד של סוגיות מרכזיות, תוך ניתוח מקרים אמיתיים, בתחומים המשפטיים המרכזיים בהם מוענק סיוע משפטי, בדגש על יישום "הלכה למעשה" של תיק בפרקטיקה המשפטית.

מנחה אקדמי: פרופ' בועז סנג'רו, בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר
מנחה אקדמי: עו"ד עינת סנדלר לייב ועו"ד טלי קסלסי גולדשטיין, הסנגוריה הציבורית מחוז דרום

הפרקטיקה, הפועלת בשיתוף עם הסניגוריה הציבורית, נועדה להעניק לסטודנטים הזדמנות להכיר מקרוב את הפרקטיקה הפלילית ואת עבודתם של הסניגורים בהליך הפלילי. הסדנה כוללת שילוב של שיעורים תיאורטיים, עבודה מעשית עם סניגורים ציבוריים ולימוד מיומנויות משפט.

הפרקטיקה תתמקד בחשיפת הסטודנטים לעולם האמיתי של המשפט הפלילי בו לעיתים האשמה או החפות נקבעים זמן רב לפני שהחל הליך המשפט הפורמלי. במסגרת הפרקטיקה יחשפו הסטודנטים למגוון רחב של נושאים תיאורטיים ומעשיים הקשורים להליך המשפטי, לעבודת הסניגור, ולמערכת המשפט הפלילי בכלל.

במסגרת העבודה המעשית יתלוו הסטודנטים לסניגורים ציבוריים המייצגים חשודים ונאשמים החל מהליך המעצר ועד למתן גזר הדין. העבודה המעשית תאפשר לסטודנטים להתוודע לערכים חשובים של לימוד סניגוריה, מחויבות לזכויות נאשמים וחשודים, צדק במשפט פלילי בפרט וצדק חברתי בכלל. במסגרת השיעורים בכיתה אנו נפרוט את ההליך הפלילי ונדון בהליכי המעצר, בחקירת חשודים ובזכויות חשודים בחקירתם, ייצוג נאשמים, ניהול מו"מ, טיעונים לעונש והצגת הסדרי טיעון ועוד.                                                                                                                                                       

בנוסף, הקליניקה תשאף להקנות לסטודנטים מיומנויות משפט פרקטיות הכוללות: יכולת ניתוח תיק מבחינת ראייתית ומשפטית, מיומנויות חקירת עדים וטיעון בע"פ ובכתב. כל זאת באמצעות סימולציות, הרצאות אורח, משחקי תפקידים, ומשימות כתיבה.

מנחה אקדמי: ד"ר עידו עשת, ראש בית הספר למשפטים במכללה האקדמית ספיר
מנחה קלינית: עו"ד תהילה שמשון, הפרקליטות האזרחית מחוז דרום

הפרקטיקום יעניק לסטודנטים היכרות ראשונית ומעשית עם עולם הפרקטיקה האזרחית, במסגרת פרקליטות מחוז דרום )אזרחית). הסטודנטים שיקחו חלק בפרקטיקה יקבלו הזדמנות לקחת חלק בעשייה המשפטית ולהכיר מקרוב את עבודת הפרקליט האזרחי, על כל שלביה, תוך שילוב בין התיאוריה לפרקטיקה. במסגרת זו, ילמדו הסטודנטים על ניהול התיק האזרחי, על גיבוש המדיניות בתיק, על ניסוח כתבי בית-דין ועל ההופעה בערכאות השונות. בנוסף, ירחיב הפרקטיקום את הידע של הסטודנטים במגוון נושאים מהותיים העוסקים בדין הפרוצדוראלי ובדין המהותי במסגרת ליטיגציה וינהלו "הליך אזרחי לדוגמה" המדמה את כל שלבי ההליך האזרחי.

מנחה אקדמית: עו"ד רות עשהאל, לשעבר מנהלת מחלקה בפרקליטות מחוז דרום (פלילי)
מנחה קליני: עו"ד עמית גינת
כ-15 עורכי דין קלינאים, המכהנים כפרקליטים בפרקליטות מחוז דרום (פלילי)

הפרקטיקה מעניקה לסטודנטים היכרות מעשית עם עבודת עורכי הדין בפרקליטות הפלילית תוך שילוב התלמידים בסביבת העבודה של העוסקים במלאכת אכיפת החוק. הפרקטיקה נועדה לפתח בקרב הסטודנטים  חתירה למצוינות, רכישת מיומנויות ליטיגטוריות ורגישות להגנה על האינטרס הציבורי אל מול תופעות של שחיתות ציבורית, פשיעה כלכלית, פשיעה חמורה ועבריינות הפוגעות במרחב הציבורי והפרטי בישראל. התלמידים יתנסו מקרוב בעבודת הפרקליט בהליך הפלילי על כל שלביו וסוגיו ויסייעו בפועל במשימות שוטפות בעבודת הפרקליטות.

משפט פלילי מבוים 2.6.20 קורונה בקמפוס

מנחים אקדמים: עו"ד רפ"ק רחלי שמיר ועו"ד פקד שרון לוי

חטיבת התביעות במשטרת ישראל הינה יחידה ארצית אשר מטפלת בכ-90% מהתיקים הפליליים המנוהלים בתביעה הכללית במדינת ישראל. חטיבת התביעות פועלת בפריסה ארצית ומטפלת במגוון רחב של עבירות פליליות מסוג עוון ופשע, ביניהן: עבירות אלימות (תוך שימוש בנשק קר, אלימות במשפחה, בריונות בכביש), עבירות רכוש (התפרצות לדירות, גניבות רכבים וכיוצ"ב) עבירות סמים (סחר, אספקה וכ"ו) ועבירות נוספות המשפיעות על אורח החיים של האזרח.

במסגרת הפרקטיקום תוענק לסטודנט הזדמנות ייחודית להיחשף לעבודת התביעה המשטרתית במדינת ישראל ולחוות באופן מעשי את עולמו המרתק של התובע בשלבים השונים של ההליך הפלילי, החל מבחינת חומרי החקירה בתיק חקירה, דרך ההחלטה על ההעמדה לדין או סגירת תיק וניהול ההליך בבית המשפט ובכללם הליכי המעצר.

הסטודנטים ייחשפו לממשקי עבודת התביעה מול הגורמים השונים במסגרת אכיפת החוק, בכלל זה: יחידות החקירה השונות, מעבדות הזיהוי במשטרת ישראל, בתי המשפט, (שלום, מחוזי), שירות המבחן, סנגוריה ציבורית, שירות בתי הסוהר ועוד.

מנחה אקדמית: ד"ר שרון בר-זיו

הפרקטיקה תומכת במיזמים הפועלים במסגרת מרכז ח"י בספיר ובמיזמים חיצוניים. הסטודנטים הפועלים בפרקטיקה עוסקים בעיצוב האסטרטגיה המשפטית של המיזמים השונים, לומדים ומתנסים בניסוח הסכמים משפטיים שונים (למשל: ניסוח הסכם מייסדים, סיוע בהקמת חברה ייעוץ בנושא קניין רוחני, פרטיות והגנת המידע ועוד) ותמיכה בחינוך ליזמות וחדשנות. הסטודנטים המשתתפים בפרקטיקה צוברים ניסיון מעשי מקיף במתן שירותים לסטארט-אפים, תחת הנחיה משפטית וליווי של עורכי דין ומנטורים בכירים בתחום.

מנחה אקדמי: ד"ר עמוס ישראל

במסגרת המעבדה יקודמו צוותי פיתוח שבהם כל צוות מפתח מיזם כלשהו (סטארט-אפ טכנולוגי, חברתי, חינוכי או אחר בתחומי הליגל-טק או בתחומים משפטיים אחרים). למיזמים המוצעים צריך להיות מודל בר קיימא, בין אם דרך רווחים בשוק החופשי ובין אם דרך תרומות או מימון ציבורי. לאחר שנת הפעילות במסגרת הקורס האקדמי, מיזמים יוכלו להתחרות על ההזדמנות להשתתף באקסלרטור (השלב הבא בפיתוח סטארט-אפ) במסגרת SouthUp – החממה הטכנולוגית שער הנגב. את פעילות המעבדה ילווה משרד יגאל ארנון ושות'. סטודנטים למשפטים יכולים להירשם גם למעבדות שייפתחו במחלקות אחרות (למשל, אם יש סטודנטית שיש לה מומחיות באנימציה, היא יכולה להציג את מועמדותה למעבדת הגיימינג במחלקה לקולנוע), וגם להיפך – סטודנטים שאינם ממשפטים יכולים להירשם למעבדה המשפטית (נניח, סטודנט לעבודה סוציאלית המעוניין ליזום ולפתח מודל חדש להנגשת זכויות).

6 נק"ז, מיועד למסלול הערב בלבד

מנחה אקדמית: פרופ' אורנה אליגון-דר

הפרקטיקה תשלב דיון עיוני ועבודה מעשית במסגרת שיעורים שבועיים, ותעניק הזדמנות להיכרות עם הפרקטיקה של ייצוג חשודים, נאשמים ומורשעים בפלילים. במסגרת הסדנה נעמיק בסוגיות עיוניות העוטפות את הפרקטיקה הפלילית - זכויות אדם, סוגיות נבחרות בסדר דין פלילי ואתיקה מקצועית ¬- ונבצע מטלות שוטפות הנוגעות לייצוג בהליכי חקירה ומעצר, בקשות חומר חקירה, כתיבת חוות דעת בסוגיות משפטיות, התמודדות עם סוגיות אתיות  וניהול הליכים פליליים בכל הערכאות. המטלות יכללו מטלות כתיבה, הכנת סרטון והשתתפות במיני משפט מבויים. העבודה בסדנה תאפשר להתוודע לערכים של לימוד סנגוריה, מחויבות לזכויות אדם בתחום הפלילי, צדק במשפט פלילי בפרט וצדק חברתי בכלל.

חלק מן השיעורים יכללו הרצאות של מרצים אורחים. כמו כן יתקיימו במהלך השנה כשניים-שלושה סיורים בשעות הבוקר.

6 נק"ז, מיועד למסלול הערב בלבד.
מנחה אקדמית: ד"ר ראויה אבו רביעה

מטרת הפרקטיקה הינה להעניק כלים משפטיים תיאורטיים ופרקטיים לסטודנטים בהליך הציבורי בדגש על עתירות לבג"ץ והליכים מנהליים. במהלך הסדנא נלמד מה השלבים של כתיבת עתירה לבג"ץ / עתירה מנהלית, כיצד מנסחים את העתירה, מה השלבים המקדמיים, מהן התקנות שיש להחיל, ובאלו נטלים משפטיים יש לעמוד. לאורך כל הפרקטיקה הסטודנטים יתנסו בכתיבה משפטית ויישומית תוך שימוש במקרי בוחן אשר נמצאים על סדר היום הציבורי.

לצד לימודים תיאורטיים, מסלול הלימוד בספיר כולל פן מעשי רחב- בהכשרות המעשיות לאורך הלימודים, בקורסי הפרקטיקום ובמערכך הקליניקות המשפטיות. כך יוצאים בוגרינו עם ניסיון עשיר ובשלות רבה יותר בהמשך דרכם ולשוק התעסוקה.

בנוסף לקורסי החובה והבחירה המשפטיים, מציע בית הספר מגוון סדנאות וקורסים ייחודיים כגון הקורס ״סודות מהאולם״ שבמסגרתו הסטודנטים לומדים משופטי בתי המשפט המחוזי והשלום במחוז תל-אביב נושאים הנוגעים לניהול הליך משפטי והן נושאים בתחומי משפט מהותיים והקורס "היבטים ציבוריים הנדונים בערכאות בתי המשפט האזרחיים" המועבר על ידי פרקליטים מפרקליטות מחוז דרום (אזרחי).

פיתוח קריירה לתלמידי בית הספר למשפטים ובוגריו

בית הספר למשפטים בספיר רואה חשיבות עליונה בביסוס עתידם המקצועי של הסטודנטים לאחר סיום לימודיהם. המרכז לפיתוח קריירה בספיר מלווה את הסטודנטים החל מהיום הראשון ללימודיהם ועד ליום שבו הם הופכים לעורכי דין מן המניין, וגם לאחר מכן, שומר בית הספר על קשר עם בוגריו.
התכנית לתואר במשפטים במכללת ספיר משלבת בין תיאוריה גבוהה לפרקטיקה מעשית יישומית, בין אחריות מקצועית לאחריות חברתית, ובין מצוינות לאנושיות. במקביל ללימודים רואה בית הספר חשיבות עליונה בביסוס עתידם של הסטודנטים לאחר סיום לימודיהם. לשם כך יזם והקים בית הספר מערך פיתוח קריירה המלווה את הסטודנטים החל מהיום הראשון ללימודים, ועד היום שבו הם הופכים לעורכי דין מן המניין.

מנהלת מרכז קריירה: עו"ד אבישג צופי (law-ic@sapir.ac.il)

פעילויות המרכז לפיתוח קריירה

 • פגישות אישיות והכוונה מקצועית לסטודנטים.
 • הדרכות וסדנאות בנושאים מגוונים הנוגעים לפיתוח קריירה מקצועית.
 • הדרכה וסיוע בכתיבת קורות חיים, מכתבי פניה למעסיקים, הכנה לראיון עבודה ועוד.
 • קיום מפגשים בלתי אמצעיים עם עורכי דין ומתמחים מענפי משפט ומשרדים שונים ומגוונים ברחבי הארץ.
 • יריד התמחויות מהגדולים והמגוונים בישראל, בהשתתפות משרדים מובילים מהמגזר הפרטי והציבורי.
 • פרסום הזדמנויות תעסוקה בתחומי המשפט.
ד"ר עידו עשת

ד"ר עידו עשת

 • ראש בית הספר
ד"ר אורלי אורן - קולבינגר

ד"ר אורלי אורן-קולבינגר

 • מרצה
ד"ר ברק אתירם

ד"ר ברק אתירם

 • מרצה בכיר
ד"ר רפאל ביטון

ד"ר רפאל ביטון

 • מרצה בכיר

ד"ר שמעון ארז בלום

 • מרצה

ד"ר שרון בר-זיו

 • מרצה בכירה
השופט ניל הנדל

השופט ניל הנדל

ד"ר שרלי נווה

ד"ר שירלי נוה

 • מרצה

ראש בית הספר

ד"ר עידו עשת - שעות קבלה בתיאום מראש - 077-9802662/3

רכזות לעינייני סטודנטים

רחלי מלכה קירי - 077-9802663

ליטל ישר - 077-9802662

פקס - 077-9802662

רכזת אקדמית

עירית דאבוש

יועץ אקדמי

ד"ר בעז סגל law-adv@sapir.ac.il

(תיאום פגישה באמצעות המייל)

מתעניינים חדשים, נא לפנות אל:

מרכז מידע ורישום - 6606* | 077-9802802
info@sapir.ac.il

  שעות קבלה במזכירות המחלקה

ימים א' - ה' בין השעות
11:00 - 13:00
יום ג' בין השעות
16:30 - 18:00

  שעות מענה טלפוני

ימים א' - ה' בין השעות
09:00 - 10:00
14:00 - 15:00

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

law@sapir.ac.il

לפרטים נוספים וייעוץ

מרכז מידע ורישום - 6606* | 077-9802802
info@sapir.ac.il

מעסיקים יקרים,

בית הספר למשפטים בספיר הוא מוסד ייחודי בנוף ההשכלה המשפטית בארץ. 
זהו מוסד צעיר, שמעניק לסטודנטים שלו השכלה והכשרה משפטית מעמיקה, הכוללת התנסות מעשית, מידענות משפטית וכישורי כתיבה משפטית ייחודיים בנוף החינוך המשפטי בישראל. למרות גילו הצעיר ומיקומו הפריפריאלי של בית הספר, בוגרינו משתלבים בצמרת הפרקטיקה המשפטית הפרטית והציבורית, וההצלחה הפנומנלית שלהם בבחינות הלשכה, אף על פי שאינה חזות הכל, מעידה על רמתם וכישורי הלמידה שהם רוכשים בספיר.  

על מנת להקנות לסטודנטים שלנו את מירב המידע אשר יסייע להם בבחירת מסלול מקצועי מתאים, מארגן המרכז לפיתוח קריירה שלל פעילויות, בהן אתם מוזמנים לקחת חלק: 

 • יריד התמחויות למשפטים, בו משתתפים משרדים רבים ומובילים מהמגזר הציבורי ומהמגזר הפרטי לפני תקופת הראיונות.
 • חוברת מעסיקים להתמחות – חוברת המרכזת מידע על המשרדים, תוך שימת דגש על מידע הרלוונטי למתמחים. לינק לחוברת של שנה שעברה כאן.
 • מפגשים עם עורכי דין מתחומי משפט שונים להכרת העולם הפרקטי של המשפט ולסוגיות שונות הנוגעות למקצוע המשפטי, כגון שילוב משפחה וקריירה.
 • סיורים במשרדי עורכי דין, להכרת סביבת העבודה ותחומי ההתמחות של המשרד.
 • פרסום מודעות דרושים לטרום התמחות, התמחות ועריכת דין. לפרסום מודעה שילחו אלינו את פרטי המשרה: sapir.law.jobs@gmail.com.

אנו מזמינים אתכם להשתתף בפעילויות השונות שמקיים המרכז לפיתוח קריירה לסטודנטים למשפטים בבית הספר.

לבירור פרטים ויצירת קשר עם המרכז לפיתוח קריירה

עו"ד רינת עמר
מנהלת המרכז לפיתוח קריירה
ביה"ס למשפטים