מי אנחנו?

חי בספיר הינה תכנית יזמות אקדמית פורצת דרך, הכוללת מעבדות חדשנות ויזמות, המקדמות מיזמים של סטודנטים, מרצים, עובדי מכללה ותושבי הסביבה יחד עם שותפים מן התעשייה. המעבדות מנוהלת על ידי המחלקות האקדמיות וממוקדת בתחומי התוכן שלהן: בריאות דיגיטלית, חדשנות במשפט, פסיכולוגיה וחינוך, קהילות חכמות בפריפריה, תרבות, עולם המשחק (גיימינג), אתגרים בתעשייה, ופורמטים ותוכן טלוזיוני.

לצד המעבדות, פועלות קליניקות: משפטית, שיווקית, כלכלית, בית תוכנה ועיצוב UX UI. הקליניקות פועלות כחברת ייעוץ המנוהלת על ידי המחלקה האקדמית הרלבנטית והן מספקות לצוותי הפיתוח במעבדות תמיכה מקצועית בתחום המומחיות שלהן.

מרכז חי בספיר הינו חוד חנית לאקדמיה המייצרת שיטת הוראה חדשנית וחיבור ממשי בין ידע תיאורטי לבין טכנולוגיה ואימפקט חברתי.

 

לוגו המרכז לחדשנות ויזמות בספיר
מסכמים את שנת תשפ"א
סרט תדמית
מסכמים את שנת תש"ף

מה קורה במרכז ח"י בספיר?

חדשנות ויזמות בספיר

כחלק מהתכנית האקדמית של חי בספיר, אירחנו את ד"ר אסתר (אתי) לוצאטו, ד"ר לכימיה, פעילה חברתית, אשת עסקים שעוסקת בפיתוח הנגב ובכלל, מנכ"לית קבוצת לוצאטו ושותפה-מנהלת, להרצאה בנושא קניין רוחני וחדשנות. ד"ר אסתר הרצתה על קניין רוחני, על הקשר בין חדשנות טכנולוגית לקניין רוחני ועל איך לבנות אסטרטגיה של קניין רוחני שתומכת בפעילות יזמית ותשמר אותה לאורך זמן, תוך התמקדות בפטנטים, הנכס המשמעותי ביותר לחברות שמפתחות חדשנות טכנולוגית. הסטודנטים והסטודנטיות נהנו מהידע והטיפים שיסייעו להם בתהליך הקמת המיזמים וקיבלו הזמנה להתייעץ ולקבל כלים גם בהמשך הדרך. ד"ר אסתר (אתי) לוצאטו: "אני נולדתי בנגב, מעולם לא ע
    • חדשנות ויזמות בספיר
    • שיווק טכנולוגי
    • חדשנות ויזמות בספיר

 

"אין חולק, המודל היחודי אותו פיתחנו במרכז ח"י בספיר מהווה פריצת דרך בשלוב נכון של למודי יזמות באקדמיה" 

ניסים בראל
יו"ר מרכז ח"י בספיר