חדשות

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו
הקרנת זוכרים את מרקש בסינמטק אופקים
אתמול התקיימה בסינמטק אופקים הקרנה מרגשת של "זוכרים את מרקש" - פרויקט ראשון מסוגו של שיתוף פעולה בין סטודנטים וסטודנטיות מביה"ס לאמנויות הקול והמסך במכללת ספיר וממכללת מוחמד השישי ממרוקו. ההקרנה הייתה מלאה עד אפס מקום בתושבי אופקים והסביבה, ואחריה עלו לדבר ולענות על שאלות מוביל הפרויקט: פרופ' סמי שלום שטרית ושתיים מבמאיות הסרטים: רותם אלקיים וכינר דר. את האירוע הפיק והנחה נדב משעלי, מנהל סינמטק אופקים ובוגר ביה"ס, שדאג לכך שכולם גם יאכלו מאפים מרוקאיים מבית סבתא.
משלחת מברזיל
לאחרונה אירח נשיא המכללה, פרופ' ניר קידר, משלחת ממדינת Ceara שבברזיל. המשלחת כללה אנשי אקדמיה בכירים, נציגי ממשלה, אנשי עסקים מובילים כולל נציג התאחדות התעשיינים והמדען הראשי של המדינה.
פרופ' נמרוד בר-עם
פרופ' נמרוד בר-עם מונה לתפקיד דיקן רשות המחקר ויו"ר ועדת מי"ה (מחקר, יצירה והוראה). פרופסור בר-עם חבר במחלקה לתקשורת וראש חטיבת לימודי רטוריקה ופילוסופיה של התקשורת מזה 15 שנה. הוא יחליף את פרופ' אורית נוטמן שוורץ, שהקימה את רשות המחקר בספיר. פרופ' ניר קידר, נשיא המכללה האקדמית ספיר: "אני מברך את פרופ' נמרוד בר-עם עם כניסתו לתפקיד דיקן המחקר במכללה ויו"ר ועדת מי"ה (מחקר, יצירה והוראה). נמרוד מחליף את פרופ' אורית נוטמן שוורץ, שהקימה והובילה את רשות המחקר בשנה האחרונה.
אסתי זקהיים
השחקנית אסתי זקהיים, ראש מסלול משחק ויצירה למסך בבית הספר לאמנויות הקול והמסך, זכתה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו לשנת 2023. מנימוקי חבר השופטים, קרן ידעיה, איילת  מנחמי, דובר קוסאשווילי: "אסתי זקהיים היא עמוד  האש לפני המחנה, בכישרון, באישיות ובנתינה על המסך ומחוצה לו. אסתי יוצקת לכל דמות  שהיא משחקת, את הכריזמה והחוכמה שלה. הופעתה אמיתית, מהפנטת  וכובשת בחיות, בתשוקה ובכוח שכמו יכולים להתפורר ברגע. חשופית ללא עור, אותנטית  וטוטאלית, מקריבה את כולה ליצירה ולקהל.
נשיא המדינה העשירי מר ראובן (רובי) רבלין, כיבד אותנו בנוכחותו בטקס הרמת הכוסית לכבוד ראש השנה. במהלך הטקס התקיים מפגש בין נשיא המכללה פרופ' ניר קידר והנשיא לשעבר ראובן ריבלין.

כתבות נוספות

 • בוגר ספיר מועמד לפרס האמי!

 • מרתון למידה לפסיכולוגים

  • לימודי חוץ והמשך
 • זוכרים את מרקש

  • אמנויות הקול והמסך
 • שיתוף פעולה עם ברזיל

  • היחידה לפיתוח תכניות בינלאומיות
 • הוא משלנו

  • הסגל שלנו
 • פרס מפעל הפיס לאסתי זקהיים

  • אמנויות הקול והמסך
 • מפגש נשיאותי