שני מינויים מעוררי גאווה הוכרזו לאחרונה במכללה האקדמית ספיר. אורית נוטמן שורץ, פרופ' חבר במחלקה לעבודה סוציאלית במכללת ספיר מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' מן המניין ועינת לחובר מרצה בכירה במחלקה לתקשורת מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' חבר. פרופ' אורית נוטמן שורץ סיפרה בהמשך למינוי: "בשנת 2003, לאחר קבלת תואר דוקטור בעבודה סוציאלית, הוזמנתי להקים את בית הספר לעבודה סוציאלית במכללת ספיר וכיהנתי כראשת בית הספר בעשור הראשון לקיומו.

חדש על המדף: גברים נעלמים עגונות במרחב האשכנזי 1850-1648 ספר חדש לד"ר נועה ששר, מרצה במחלקה לתרבות- יצירה והפקה גברים נעלמים מגולל את סיפוריהן של נשים עגונות שחיו במרחב האשכנזי (מרכז אירופה ומזרחה) בשנים 1850-1648. הוא מתאר את הנסיבות הקשות שבהן הפכו לעגונות ופורשׂ לעיני הקוראים את הדרמה האנושית וההלכתית של העיסוק בהתרתן מכבלי העיגון. באמצעות בחינה מקיפה של מגוון מקורות – פנקסי קהילות ובתי דין, ספרי שאלות ותשובות, מכתבים ועוד – נועה ששר קוראת תיגר על התפיסה הנפוצה כאילו פוסקים לאורך הדורות עשו ככל יכולתם להתיר עגונות ולמזער את סבלן.

ריקי פינצי דותן, פרופ' חבר במחלקה לעבודה סוציאלית במכללה האקדמית ספיר, מונתה על ידי המועצה להשכלה גבוהה לפרופ' מן המניין.  פרופ' ריקי פינצי-דותן סיפרה בהמשך למינוי: "ב-2015 הצטרפתי לחזון של פרופ' אבי בסר וד"ר מירב משה גרודופסקי לבניית התוכנית לתואר השני, תכנית ייחודית הממוקדת בילדים ובני נוער שעד אז לא היתה קיימת בארץ.  כשרגלי דרכה לראשונה במכללה חשתי באוויר את "רוח ספיר" שקסמה לי ושאבה אותי למכללה.  הבית הקליני שלי הוא מרפאת ילדים ונוער במרכז לבריאות הנפש בגהה והבית האקדמי הוא אוניברסיטת בר אילן.  כראשת התכנית לתואר השני במחלקה לעבודה סוציאלית בספיר, הממוקדת בהתערבויות עם ילדים, בני נוע

דיון אקדמי-ציבורי ראשון: השפעות משבר הקורונה על התא המשפחתי, העוני, קבוצות המיעוט ופעולות המחאה בישראל המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר מארחת את הכנס השנתי ה-52 של האגודה הסוציולוגית הישראלית משבר הקורונה השפיע באופן ניכר על כל היבטי חיינו, על הכלכלה הישראלית, האינטראקציות הבינאישיות, המרקם החברתי, המחאות ועוד. לאור זאת, הכנס השנתי ה-52 של האגודה הסוציולוגית הישראלית, אותו מארחת המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, יעסוק בסוציולוגיה של משבר. הכנס שיתקיים בימים שני-רביעי, 8-10.2.21 יעסוק בשאלות סוציולוגיות שונות שעולות בתקופה זו. במסגרת הכנס, יתקיימו מליאות, מיני מליאות ומושבים שונים שיועבר

אתמול נפתחה תכנית פרקטיקה (PRACTICA) בספיר, במעמד נשיא המכללה פרופ' שי פלדמן וועדת ההיגוי של התכנית. התכנית הייחודית, בשיתוף פעולה של מרכז החדשנות והיזמות ח"י ספיר ועמותת 'יוזמות עתיד', מעודדת יזמות בקהילת הנגב המערבי: התכנית מקנה כלים מעשיים, במעטפת אקדמית, להקמת עסק או להרחבתו. התכנית מורכבת משלושה ממדים משולבים: יזמות כמקצוע, הפסיכולוגיה של היזמות, ועידוד בניית נטוורקינג וחיבור לקהילה יזמית.

הכתובת על הקיר: התרעת הטבע ספר חדש לפרופ' אהרון גוניק, מרצה במחלקה ללוגיסטיקה אבותנו הקדמונים, ההומו סאפיינס, היו לקטים-נוודים באפריקה לפני כ-200,000 שנים. לפני כ-40,000 שנים, בזכות מוחם הגדול (פי 8 מיונקים אחרים באותו המשקל), הצליחו ללכוד את האש ולייצר כלי מלחמה. עוד הצליחו לצוד בעלי חיים גדולים וחזקים מהם ולפתח אמצעי תעבורה, אשר באמצעותם התפשטו לאירופה, אסיה, אוסטרליה ואמריקה.

שני סרטים אנימציה מבית הספר לאמנויות הקול והמסך, התקבלו לאחרונה לפסטיבלים מוערכים בעולם. סרט האנימציה התיעודית הקצר "לא כוחות" התקבל לשני פסטיבלים, שיתקיימו במתכונת און ליין בחודש נובמבר: פסטיבל Aesthetica בבריטניה ופסטיבל St. Luis International fil festival בארצות הברית. "לא כוחות" נוצר במסגרת פרויקט כיתתי של שנה ב' במסלול אנימציה, בהמשך למסורת רבת שנים במסלול של יצירת אנימציה תיעודית חברתית בועטת. הסרט מבוסס על עדויות, וידויים וראיונות עם אנשים, בעיקר בני נוער, שעברו התעללות קשה. כמה מהם נפגעו ברשת, אחרים פנו אליה לעזרה.

כתבות נוספות

לא נמצאו תוצאות לחיפוש