ד"ר נוזהה אלאסד אלהוזייל, מרצה בכירה בביה"ס לעבודה סוציאלית בספיר, הוזמנה כחוקרת אורחת של המכון לביטחון ולעניינים גלובליים באוניברסיטת ליידן, הולנד, כדי לחקור סוגיות הקשורות לאלימות בני נוער בחברות קולקטיביסטיות, מיעוט, מהגרים וילידים.

ד"ר נוזהה אלאסד אלהוזייל היא עובדת סוציאלית וחוקרת איכותנית החוקרת נשים, חברות מסורתיות, ידע ילידי, עבודה סוציאלית ילידית ופמיניזם ילידי.
היא  יו"ר הועדה להנגשת ההשכלה הגבוהה לחברה הערבית וקידום הגיונות והשותפות בקמפוס ספיר.
מרצה מעוררת השראה 2020, זוכת פרס קרייטמן לדוקטורנטים מצטיינים וזוכת פרס השלטון המקומי כאישה פורצת דרך.
מחברת הספר "כשהצל גדול סימן שהשמש שוקעת", ספר המביא את סיפורן של שלושה דורות של נשים בדואיות.
מאמריה פורסמו בכתבי עת בינלאומיים. ומחקריה הוצגו גם בכנסים ארציים ובינלאומיים.
פעילה חברתית, המקדמת שיתוף פעולה בין האקדמיה לקהילה.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

אבי מזרחי, מרצה במסלול פסקול בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר זכה בפרס עיצוב הפסקול לעונה השניה של הסדרה "המפקדת". מסלול פסקול - מוסיקה וסאונד לקולנוע בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, שעל סגל המרצים שלו נמנה מזרחי, הוא המסלול היחידי בארץ ואחד היחידים בעולם המכשירים אנשי ונשות סאונד לתמונה בתוך בית ספר לקולנוע. לצד מזרחי מלמדים במסלול היוקרתי עוד זוכי פרסים רבים. הזכייה בפרס הנוכחי מתווספת לשורה של זכיות אחרות של מזרחי. מזרחי זכה בפרס אופיר לשנת 2022 על עיצוב פסקול הסרט המצליח "קריוקי".
השבוע מסתיים החלק השני של שיתוף הפעולה בין המחלקה לתקשורת במכללה האקדמית ספיר, לבין Center MAHIR מרוקו. עם פתיחת היחסים עם מרוקו, ובמסגרת הפעילות הבינלאומית של המחלקה לתקשורת במכללת ספיר, נולדה יוזמה ליצור פרויקטים משותפים בין צעירים וסטודנטים בשתי המדינות סביב עשייה תקשורתית. הרעיון לשיתוף הפעולה מתבסס על למידה מכוונת עשייה, שבו הצעירים משתי המדינות עובדים ביחד על הכנת פודקאסטים ומגזינים עיתונאיים, בנושאים שמעסיקים צעירים, עורכים תחקירים בשתי המדינות, ונפגשים לעבודה משותפת בשתי המדינות כדי ליצור את התכנים.