עיצוב גרפי ומדיה דיגיטלית

רישום וקבלה

סוג ההסמכה

תעודת מעצב גרפי

משך המסלול

17 חודשים

לו"ז שבועי

יומיים בשבוע
אורני סלע
אורנית סלע,
רכזת פדגוגית

מעצבת גרפית בעלת סטודיו מצליח הפועל מעל לעשור, ומתמחה בתחום המיתוג והפקת דפוס. בעלת ניסיון רב בהדרכה ובהטמעת ידע מתקדם, תוכנות, אוריינות דיגיטלית וחזותית ותהליכי יצירה וביקורת.

השכלה: תואר שני M.A בתולדות האמנות והתרבות החזותית עם התמחות באוצרות, תואר ראשון B.Ed בעיצוב ותעודת הוראה.

355 שעות אקדמאיות

במסלול עיצוב גרפי ומדיה דיגיטאלית ילמדו התוכנות העדכניות ביותר בתחום העיצוב הגרפי, בשילוב מושגים מקצועיים מעולם הגרפיקה והעיצוב. הסטודנטים ירכשו ידע שיסייע להם בהעברת מסרים והמחשת רעיונות בעידן שבו כל רעיון, מתחילתו ועד סופו, מובע במצג דו־ממדי, המבוסס על תוכנות גרפיות ועל
עיבוד תמונות דיגיטליות.

במסגרת הרצון לשמור על קשר וליווי אישי של הסטודנטים אנו משתדלים לשמור על כיתות קטנות ומבצעים מעקב התקדמות לכל סטודנט באופן אישי במהלך כל הלימודים.

לימודי המסלול מבוססים על שיעורים עיוניים ומעשיים בכל המקצועות הנלמדים, כולל ביקורות על תרגילי הבית. החלק המעשי של המסלול מתקיים במעבדת מחשבים מתקדמת ובה מותקנות כל התוכנות והאמצעים הדרושים, או דרך הזום.

לימודים בדגש על חשיבה יצירתית, פיתוח כלים יישומיים לתכנון ועיצוב תוך ביטוי אישי מקורי ועמידה בסטנדרטים מקצועיים גבוהים. לימודי המסלול מבוססים על שיעורים עיוניים ומעשיים בכל המקצועות הנלמדים, כולל ביקורות על תרגילי הבית. החלק המעשי של המסלול מתקיים במעבדת מחשבים מתקדמת.

קהל יעד

התכנית מיועדת לכל מי שמעוניין ללמוד תוכנות גרפיות, להיות מעצב, או להשתלב כאסיסטנט או מבצע גרפי בבתי דפוס, במערכות עיתונים, בהוצאות לאור, בחברות אינטרנט ועיצוב אתרים , וכן למי שעוסק בתקשורת חזותית ועיצוב גרפי, וחסר לו הידע העדכני בתוכנות הגרפיות.

תנאי קבלה

 • 11 שנות לימוד
 • ידע בסיסי באנגלית
 • ידע בסיסי במחשב ביתי+ מחשב אישי
 • על הסטודנטים לרכוש ולהתקין את התוכנות הנלמדות בקורס על המחשב הביתי
 • הגשת תרגיל בית וקיום ראיון אישי

מועד פתיחה: 18/10/2023
מועד סיום משוער: 06/03/2025

משך הקורס כ-17 חודשים, 355 שעות לימוד אקדמיות.
* יתכן כי חלק מהלימודים יבוצעו בצורה מקוונת.

ימים ושעות לימוד:
רוב הלימודים מתקיימים בימי ד' , בין השעות 21:15-17:00
אחת לשבועיים מתקיימים לימודים בימי א', בין השעות 21:15-17:00

תכנית הלימודים ניתנת לשינוי.

55 שעות אקדמאיות

תוכנת אילוסטרייטור היא תוכנת גרפיקה ווקטורית בפיתוחה של חברת אדובי, הנחשבת בעיניי רבים כתוכנת האיור הטובה בעולם. התוכנה, שהפכה לכלי משמעותי בשולחן העבודה של גרפיקאים, מעצבים גרפים, מעצבי אופנה, מעצבים תעשיתיים ומאיירים, מאפשרת ליצור בקלות ובמהירות לוגואים (סמלילים), איורים במגוון סגנונות (כולל קומיקס), שרטוטים למגוון תחומים, עיצובים לעולם הפרינט, לעולם הדיגיטל ועוד.
הקורס מקנה ידע נרחב באילוסטרייטור ומכין את הסטודנטים לעבודה במשרדי עיצוב, פרסום בתי דפוס וכל עסק המתבסס על התוכנות הגרפיות ככלי עבודה.

55 שעות אקדמאיות

פוטושופ התוכנה לעיבוד וליטוש תמונות ועריכה גרפית, בעלת מגוון רב של אפשרויות ואפקטים לעיצוב גרפי ולעיצוב באינטרנט. התוכנה משלבת מגוון רחב של כלי גרפיקה מתקדמים לכל תחומי עיבוד תמונה ובניית תמונה המאפשרים עיבודים רבים של תמונות, יצירת אלמנטים וגופים, וכן עיבוד ועימוד טיפוגרפי (טקסט). 
בקורס פוטושופ נלמד את הכלים השונים של התוכנה, ההיגיון הפנימי שבה ושימושיה השונים לאינטרנט, לצילום, לדפוס ולציור.
הקורס מקנה ידע נרחב בפוטושופ ומכין את הסטודנטים לעבודה במשרדי עיצוב, פרסום בתי דפוס וכל עסק המתבסס על התוכנות הגרפיות ככלי עבודה.

35 שעות אקדמאיות

תוכנת אינדיזיין היא התוכנה הנפוצה והשימושית ביותר כיום בתחום ההוצאה לאור. התוכנה משמשת בעיקר לעימוד מתקדם המאפשר לגרפיקאי לעצב חוברות, עיתונים, פרוספקטים ועיתונים תוך שילוב גרפיקה, תמונות ומלל.
הקורס מקנה ידע באינדיזיין ומכין את הסטודנטים לעבודה במשרדי עיצוב, פרסום בתי דפוס וכל עסק המתבסס על התוכנות הגרפיות ככלי עבודה.

40 שעות אקדמאיות

חידוד ההבחנה בין עיצוב לאמנות, תכונותיהם של האמצעים האמנותיים השונים ושימוש במעשה העיצוב, יצירת קונספציה עיצובית בעלת אמירה אישית באמצעות חומרי האמנות.
לימוד ותרגול יצירת קומפוזיציות בסיסיות ומורכבות, שימוש נכון בצבע והתייחסות לחלל.
השיעורים מתנהלים במתכונת של סדנא, תוך לימוד חומר תיאורטי, היחשפות למגמות עיצוביות שונות, וביצוע תרגילים גרפיים. במהלך הקורס יערכו ביקורות על עבודות הסטודנטים, תוך פיתוח החוש הביקורתי של הסטודנט.
הקורס יקנה כלים בסיסיים לחשיבה עיצובית ויחדד את הרגישות בנושאים עיצוביים.

40 שעות אקדמאיות

הקורס מהנה שממקד את הבנת הסטודנטים בטיוגרפיה ועוסק במה שחשוב לדעת וליישם בעיצוב. הסטודנטים יכירו את העקרונות, וילמדו על ההגיון שמאחורי הטיפוגרפיה העברית, יכירו את כללי העיצוב ויפתחו רגישות ותשומת לב לשפה הגרפית של מוצרים. קורס חשוב שיסייע לסטודנטים להתבלט בשוק העיצוב ולהיות וטבים ומדוייקים יותר בעבודתם .

קורס מיתוג רותם את כל הכלים הקריאטיביים שיש למעצב, על מנת ליצור זהות חזותית מנומקת עבור מותג.
בקורס ילמדו הסטודנטים להתמודד עם בעיות (בריפים) ולפתור אותם בצורה הטובה ביותר.
הקורס יקנה ידע כמו פיתוח שפה גרפית, עיצוב לוגו, עיצוב אריזה, הבאה לדפוס ועוד.

36 שעות אקדמאיות

קורס המספק הבנה מקיפה של עיצוב חווית משתמש( UX), וממשקי משתמש (UI) וכיצד ל תקשר וליצור ביעילות פתרונות עיצוב באמצעות תוכנת Figma (קורס שנלמד במקביל ). הקורס בנוי מ שילוב של הרצאות תיאורטיות ותרגילים מעשיים, ה סטודנטים ילמדו כיצד לנתח ולאפיין חוויות משתמש, ליצור ולחזור על עיצוב ממשקים באמצעות הכלים והתכונות של Figma. הסטודנטים ילמדו כיצד לבצע מחקר ובדיקות משתמשים, התאמת פרסונות, בניית קווים ואבות טיפוס, תבניות ומערכות עיצוב . 
הסטודנטים יצברו ניסיון מעשי על ידי השלמת סדרת מטלות שתאתגר אותם ליישם את המושגיםוהמיומנויות הנלמדים בקורס ובעזרתם לפתור בעיות עיצוב בעולם האמיתי. בסיום ה קורס הסטוד נטים יהיו מצוידים בידע ובכישורים הדרושים ליצירת עיצובים יעילים וידידותיים למשתמש, ידעו כיצד לתקשר ולשתף פעולה ביעילות עם חברי צוות באמצעות Figma.

בין אם אתה מעצב מתחיל המעוניין ללמוד את היסודות של עיצוב UX וUI, או מעצב מנוסה המבקשלהרחיב את מערך הכישורים שלך, קורס זה יספק לך את הכלים והידע הדרושים לך כדי להצליח בעולם המהיר של עיצוב דיגיטלי.

36 שעות אקדמאיות

אחד מהמקצועות המתפתחים והמבוקשים ביותר כיום. מסלול הלימודים מיועד להכשיר את הסטודנטיםלתפקיד מעצב בעולם ההייטק, הסלולר והאינטרנט במחלקות אינטראקטיב וכעצמאיים, בהתאמה לדרישות הקיימות בשוק. הקורס יספק לתלמידים ידע תיאורטי ומעשי בעיצוב עם תוכנות מבוססות ענן . 
במהלך השיעורים בקורס ילמדו הסטודנטים על עולם עיצוב הממש קים, וכיצד לממש עיצובים שיצרו בכליענן, תוך התמקצעות בתוכנת Figma. הסטודנטים יתנסו בבניית אפליקציות שונות המותאמות למגוון צרכים, ילמדו על העבודה מול מתכנתים, יתנסו בשפות מחשב שונות, ויתרגלו שימוש במינוח מקצועי. לאור השינויים האחרונים בתעשיה הבינה המלאכותית, במהלך הקורס הסטודנטים ילמדו כיצד להשתמש בכלי הבינה המלאכותית תוך הכנה לשוק העבודה. בסיום הקורס יכינו תשתית לתיק עבודות . 
במהלך השיעורים יתבצע תרגול, הסטודנטים יקבלו מטלות, הנחיות להגשת עבודות וביקורת על עבודות .

58 שעות אקדמאיות

לימודי התעודה לעיצוב גרפי בספיר נמשכים כ-17 חודשים, במהלכם הסטודנטים מקבלים את מה שמעצב צריך כדי להיות מוכן לשוק העבודה הישראלי. 
לסיום הקורס נדרשים הסטודנטים לעצב פרויקט מקורי הכולל מיתוג מקיף לעסק אמיתי/פיקטיבי, ועיצוב אתר אינטרנט. את תוצרי המיתוג הסטודנטים מגישים ומציגים בתערוכה מכובדת המתקיימת בגלריית המכללה. 

 • מחלקה קטנה ואיכותית, כל סטודנט מקבל יחס אישי מהמרצים.
 • תוכנית הלימודים מבוססת על ניסיון מצטבר ועל בסיס העובדה כי קיימות במכללה מחלקות אקדמיות מהמובילות בארץ ובפרט בתקשורת חזותית.
 • הלימודים יתקיימו בסביבת למידה איכותית ובמעבדות מחשבים חדישות – ובגרסת התוכנות העדכנית ביותר: Adobe CC. בסטודיו עם עמדת עבודה אישית.
 • סטודנט שירשם ללימודים יקבל אישור סטודנט מהמכללה שיאפשר לו לרכוש את התוכנות הגרפיות של חברת אדובי במחיר מוזל לכל תקופת הלימודים, חוסך הרבה כסף ברכישת התוכנות.
 • מרצים מקצועיים וסבלנים, בעלי ידע וניסיון בתחום ובתעשייה והם מביאים עימם ידע מעשי ותיאורטי רב.
 • המרצים המלווים את הסטודנטים הם המעצבים מנוסים בעלי סטודיו מצליח, כולם עובדים וגרים באזור הדרום, מה שמאפשר יצירת קשרים והבנה של אפשרויות עבודה באזור.
 • לתעודה המוענקת בסיום תוכנית הלימודים ערך תעסוקתי.
אורני סלע

אורנית סלע

 • רכזת פדגוגית
שלומי שושנה

שלומי שושנה

 • מרצה במרכז ללימודי חוץ והמשך
 יעל נאמן

יעל נאמן

שלב 1: מתעניינים

מתעניינים באתר החוגים בוחרים את המסלול המתאים לכם.
מספר הטלפון במרכז הייעוץ למועמדים חדשים: 077-9802802 שלוחה 3
דוא"ל: infost@sapir.ac.il
מזכירות כללית
077-9802353

שלב 2: נרשמים ללימודים

נרשמים לספיר באמצעות הטלפון, או דרך פורטל ההרשמה באתר

שלב 3: קוראים ומתעדכנים

מקבלים איגרת לתלמיד בה יפורט מה הציוד הדרוש ללימודים.
לאחר ההרשמה תקבלו מטלת בית, אותה תציגו במפגש בדיקת התאמה עם רכזות הקורס.

שלב 4: קוראים ומתעדכנים

מתחילים במסע מרתק המשלב ידע, מחקר וחיי קמפוס תוססים במכללת ספיר

הלימודים יתקיימו בחלקם במרכז ללימודי חוץ והמשך, המכללה האקדמית ספיר ובזום.

 מרכז מידע, ייעוץ והרשמה

077-9802802 שלוחה 4

  מזכירות כללית

077-9802343

  רכזת הקורס

יפעת אבו - yifatb@sapir.ac.il

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

infost@sapir.ac.il