קורס הכשרה לרוקחים המוכר על היחידה לקנביס רפואי (יק"ר) במשרד הבריאות עבור רוקחים המעוניינים לעסוק בניפוק מוצרי קנביס רפואי. קורס זה בא במטרה להכשיר את הרוקחים ולהנגיש להם את הכלים להענקת השירות הראוי והמיטבי למטופל בכל הנוגע להדרכה, תשאול רוקחי, מסירת מוצרי קנביס וקשר עם המטופל.

בועז אלבו

פרופ' שמעונה יוסלסון-סופרסטיין

אולגה מרקס

 

היחידה לקנביס רפואי (היק"ר)
סוכנות ממשלתית שהוקמה מתוקף החלטת ממשלה 3609 המהווה את הגוף הרגולטורי בישראל לפיקוח והסדרת תחום הקנביס הרפואי משלב גידול הקנביס, דרך ייצור המוצרים ועד ניפוקו למטופל. התכנים המועברים בקורסים שלנו מאושרים ע"י היק"ר על מנת להבטיח את הרלוונטיות שלהם להמשך התאמה מרבית של הבוגרים שלנו לשוק התעסוקה בקנביס רפואי.

הקורס מוכר ע"י היחידה לקנביס רפואי (יק"ר) ומאפשר לבוגרי הקורס שעמדו בהצלחה בדרישות לפעול מול היק"ר לקבלת אישור לניפוק מוצרי קנביס רפואי בבית המרקחת בו הם מועסקים. ההרצאות בקורס מועברות על ידי מיטב המומחים המובילים בתחום הקנביס הרפואי בארץ מתחומי הרגולציה, מחקר, רוקחות, רפואה ועוד.
הקורס אשר אחד מיעדיו הינו להביא את הידע והקידמה לפריפריה, נעשה בשיתוף פעולה עם המועצה המקומית ירוחם, אשר מארחת את הקורס.

הקורס מיועד לרוקחים ועוסקים במקצועות הרפואה.

לימוד מרוכז הכולל 4 ימי לימוד רצופים, בחינה מסכמת בסיום הקורס.

מחזור 10
תאריך פתיחה: 24.7.2022
תאריך סיום: 27.7.2022

מחזור 11
תאריך פתיחה: 30.10.2022
תאריך סיום: 02.11.2022

הלימודים יתקיימו בהיכל התרבות, ירוחם

תכני הקורס יעסקו בין היתר בנושאים של רגולציה וסטטוס חוקי, עיקרי רפורמת המדיקליזציה ויעדיה, מבוא למדעי צמח הקנביס, פרמקוקינטיקה ופרמקודינמיקה של קנבינואידים, עקרונות המחקר והפיתוח, עקרונות השימוש הנכון, הייחודיות של התכשירים המסחריים השונים ודרכי המתן, התאמת הטיפול המיטבי למטופל, ניהול הטיפול, מניעת תופעות לוואי והתמכרות, סקירת המצב בעולם, פוטנציאל היצוא של ישראל ותוכניות לעתיד.

 מרכז מידע, ייעוץ והרשמה

077-9802802 שלוחה 3

  מזכירות כללית

077-9802353

  רכזת הקורס

גב' יפעת אבו
yifatb@sapir.ac.il

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

infost@sapir.ac.il

לתאום ייעוץ אישי