קורס מדריך מיינדפולנס

קורס מדריך מיינדפולנס
שילוב מיינדפולנס בעבודה עם ילדים ובני נוער- לאנשי טיפול וחינוך

תאור הקורס

"מיינדפולנס" ובעברית- מודעות קשובה (קשיבות)- הוא מושג שהפך פופולרי בשנים האחרונות, ומחלחל לתחומי עשיה רבים שעיקרם הוא רווחה נפשית, חוסן וטיפוח משאבים אישיים ובינאישיים. בעשור האחרון העניין גובר והולך במיינדפולנס, באמצעות שילוב טכניקות מדיטטיביות המתאימות למבוגרים, אולם בשנים האחרונות אנו עדים ליותר ויותר התערבויות ברוח המיינדפולנס המתאימות למפגש עם ילדים. קורס זה מיועד לכל מי שעוסק במקצועות טיפול או חינוך ומבלה זמן רב עם ילדים ומעוניין לשלב את עקרונות תרגול המיינדפולנס בעבודתו.

קהל יעד ותנאי קבלה

הקורס מיועד לאנשי מקצוע מתחומי החינוך והטיפול ותחומים המשיקים לכך: עובדי הוראה (מורים, גננות), רכזי חינוך, יועצים חינוכיים, פסיכולוגים חינוכיים, פסיכולוגים קליניים, עובדים סוציאליים, מנחי הורים, מטפלים ביצירה והבעה, מטפלים בתנועה, הורים. ההשתתפות בקורס מותנית בראיון קבלה.

מה הקורס נותן

במהלך הקורס הסטודנטים יחשפו ויתרגלו את העקרונות הבסיסיים לפיתוח מיינדפולנס, מתוך התנסות אישית והיכרות עם חומרים תיאורטיים תתגבש הבנה כוללת ומעמיקה של מהות התרגול, הדגשים החשובים בו והשפעותיהם על הרווחה האישית והבינאישית. בנוסף, ילמד בקורס: - מהן הדרכים השונות בהן ניתן להעביר את עקרונות התרגול שנלמדו לילדים, תוך שימוש בטכניקות שונות של משחק, דמיון, ושיח המותאם לגיל. - נתוודע לתרגילים המיועדים לעבודה עם ילדים המאפשרים פיתוח של מיומנויות קשב וחמלה. - כיצד ניתן להגיב לסיטואציות שונות מול ילדים, הורים או עמיתים תוך כדי שימוש בעקרונות המיינדפולנס. הקורס יעודד פיתוח יכולת אינטואיטיבית ויצירתית להעביר את עקרונות התרגול בדרך ייחודית לכל משתתף הנובעת מתוך ניסיונו האישי והמקצועי ומתוך העולמות בהם הוא פועל. בתום הקורס יוכלו הסטודנטים לשלב את עקרונות המיינדפולנס, הן כטכניקה והן כתפיסת עולם בעבודתם עם ילדים.
בסיום הקורס תוענק לסטודנטים תעודת "מדריך מיינדפולנס לילדים"

מתכונת הלימודים

הקורס בנוי מ-22 מפגשים + יום ריטריט מרוכז של 9 ש"א (9:00-16:00)
בנוסף, הקורס כולל עוד 15 שעות מעשיות: 5 שעות צפייה, ועשר שעות התנסות מעשית בשטח. (כלומר סכה 135 ש"א)
שעות לימוד- 16:00-20:00 (5 ש"א למפגש)
יום לימוד- ימי ד'
תאריך פתיחה- 08/01/2020
הקורס מחייב תרגול עצמי בבית לאורך השנה.

מקום הלימודים

רוב המפגשים יועברו במרכז לשירות פסיכולוגי שער הנגב, אשר ממוקם בתוך המכללה האקדמית ספיר.

אנשי קשר

ד"ר קרן ריינר נוי
מנהלת מרכז מיינדפולנס שער הנגב, מטעם השירות הפסיכולוגי. מפתחת תכניות מבוססות מיינדפולנס בקהילה ובסביבות חינוכיות, מתוך חזון להעשיר את מאגרי החוסן האישיים והקהילתיים עבור אוכלוסיית עוטף עזה והסביבה. מרצה ומנחה סדנאות מיינדפולנס לקהלים שונים למעלה מעשור. פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת התמחות בשילוב מיינדפונלס ותפיסות בודהיסטיות בעבודה טיפולית פרטנית, וקבוצתית. שותפה בצוות מרפאת המיינדפולנס במרכז לבריאות הנפש באר שבע.

מרכז מידע, ייעוץ והרשמה
077-9802802 שלוחה 3
infost@sapir.ac.il

מזכירות כללית
077-9802353

רכזת הקורס
הגב' אביב דוידיאן
avivd@sapir.ac.il

פקס
077-9802343