סוג ההסמכה

גישור

משך המסלול

60 שעות אקדמיות

מיקום הלימודים

המרכז ללימודי חוץ והמשך
ד"ר יופי תירוש ראש בית הספר
עו"ד מרב מירון גורן,
 

תפיסת העולם העומדת בבסיס הגישור מושתתת על ההנחה, כי קונפליקטים הינם חלק בלתי נפרד מעולמנו והם מהווים אינטראקציה אנושית טבעית. אינטראקציה זו, אף שהיא נתפסת לרוב כחוויה שלילית אשר אנו מעדיפים להימנע ממנה, מהווה על פי תפיסת הגישור הזדמנות לחיזוק מערכת היחסים, לשינוי ולצמיחה. שפת הגישור מעניקה כלים ומיומנויות בידי הלומדים אותה להתמודד עם מצבי קונפליקט ומשא ומתן באופן המאפשר שמירה על

תקשורת בונה ופתוחה גם במצבי מחלוקת. תקשורת זו מאפשרת לצדדים לפתור את הסכסוך ע"י שיתוף פעולה והסכמה ביניהם, כתחליף להפעלת אלימות, להתעלמות מהבעיה או להעברת הטיפול בסכסוך לגורם שלישי מכריע. יתרונות הגישור משמעותיים במיוחד למערכות, שיש בהן חשיבות לאקלים הקהילתי ולמערכות היחסים בין הצדדים בתוך הקהילה ובסביבתה.

קורס הגישור מקנה מיומנויות לניהול מצבי קונפליקט תוך הכרת הפוטנציאל העמוק הטמון בגישור, בעיקר בהיבטיו הטרנספורמטיביים. הקורס מעניק הכשרה פרקטית עם דגש על מתן כלים מעשיים ויישומיים למשתתפים, כמגשרים המסייעים לצדדים לפתור מחלוקות וסכסוכים, על בסיס תפיסת ה - ADR - ALTERNATIVE DISPUTE RESOLUTION. לימודי הגישור משלבים כלים תיאורטיים, תרגולים אישיים וקבוצתיים והתנסות מעשית בסימולציות המתבססות על מקרים אמיתיים של סכסוכים מעולמות תוכן שונים. הקורס מיועד לסטודנטים ולקהל הרחב מתחומי עניין שונים שתחום לימודם, עיסוקם ו/או סקרנותם קשורים ביישוב סכסוכים ומהווה מנוף להתנהלות אפקטיבית במישור האישי והמקצועי ומהווה אבן דרך להתפתחות בתחום הגישור על כל רבדיו.

הקורס מיועד לקהל הרחב עורכי דין, מנהלים, פסיכולוגים, רבנים, אנשי ייעוץ וחינוך, בעלי תפקידים ברשויות מקומיות, הנהגות ישובים ומתנ"סים, ואחרים שעיסוקם ו/או סקרנותם קשורים ביישוב סכסוכים. המשתתפים נדרשים לנוכחות מלאה.

תאריך פתיחה: 05/09/2021
תאריך סיום משוער: 28/11/2021
יום לימוד בשבוע: יום א'
שעות הלימוד: 17:00 - 21:00

מחזור נוסף

תאריך פתיחה: 12/12/2021
תאריך סיום משוער: 27/02/2022
ימי לימוד בשבוע: א'
שעות לימוד: 17:00 - 21:00

  • לימוד מיומנויות וכלים גישורים
  • עקרונות ותהליך הגישור
  • ראיית הגישור ככלי, כשפה , כדרך חיים ותרבות
  • ניתוח מקצועי של קונפליקטים
  • יישומי הגישור בישראל ובעולם

תוכנית ההתנסות המעשית משלבת גישור וצפייה בתיקים אמיתיים ומשוב מודרך למשתתפים.
הפרקטיקום מיועד כמסלול המשך לבוגרי קורס גישור בסיסי בהיקף 60 שעות לפחות ונערך בקבוצת גבים בלבד.

 מרכז מידע, ייעוץ והרשמה

077-9802802 שלוחה 3

  מזכירות כללית

077-9802353

  רכזת הקורס

גב' רומינה יצקייר - הוכברג
rominay@sapir.ac.il

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

infost@sapir.ac.il

לתיאום ייעוץ אישי

השאירו פרטים ויועצי הלימודים שלנו יחזרו אליכם