סוג ההסמכה

משך המסלול

4.5 חודשים

לו"ז שבועי

ימים ב' ו-ה'
אפי באומרנד
מר אפי באומרינד,
רכז פדגוגי

מעצב פנים בעל תואר ראשון בעיצוב מטעם אוניברסיטת תל אביב - המרכז לחינוך טכנולוגי חולון .HIT בשנת 1999 החלתי את דרכי המקצועית כמעצב פנים במשרדי עיצוב ותכנון שונים, והתנסיתי בכל שדירת התפקידים ועד לניהול משרד. בשנת 2006  פתחתי סטודיו עצמאי שעוסק בעיצוב פנים לחללים מסחריים ופרטיים. בנוסף משנת 2010 אני מרצה במכללת ספיר במגמה לאדריכלות ועיצוב פנים שבמרכז הטכנולוגי להנדסאים. הניסיון הרב שצברתי במהלך השנים כמעצב בשטח ובמקביל כמרצה, הוא למעשה הבסיס לקורס עיצוב הפנים בספירטק, שמטרתו לייצר את החיבור של כל סטודנט וסטודנט לחזון הפנימי שלו והגשמתו בצורה המקצועית ביותר בשטח.

מטרות הקורס

הקורס ישלים את הפער בין הידע האדריכלי שרכשתם, לעיצוב פנים מעשי. בקורס נלמד, איך לפתח רעיון צורני לרמת תכנון החלל ועד לפיתוח פרט, בחירת חומרים, קומפוזיציות בחלל, בחירת מקור השראה ופיתוחו המעשי. תוצרי הקורס יהיו שני פרויקטים "אמיתיים" בעיצוב פנים שיהפכו את תיק העבודות שלכם לרב גוני ומקצועי.

בוגרי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, בוגרי קורס עיצוב פנים.

תאריך פתיחה:  26/10/2020
תאריך סיום משוער: 25/02/2021
משך הקורס: כ- 4 וחצי חודשים
ימי ושעות לימוד: 2 מפגשים שבועיים בימי ב' ו- ה' בין השעות 16:45-20:00 (ייתכנו ימי ג' ו- ה' עד השעה 21:00)
היקף: 104 שעות לימוד אקדמיות .
חופשות: בהתאם ללוח השנה האקדמי- חגים בלבד

הקורסים יערכו בשיטת הסטודיו בהנחיה פרטנית עם הסגל המנוסה שלנו.
במהלך הלימודים הסטודנט יתנסה בעיצוב חללים מסוגים שונים

סטודיו ראשון

חלל מסחרי - הגדרת הפרוגראמה .תכנון חלל מסחרי (חנות,בר או בית קפה) תחת דגש שיווקי, ארגונומי וחוויתי. תוצר - תכניות רפרזנטטיביות והדמיה ריאליסטית לתיק עבודות.

סטודיו שני

תכנון ועיצוב פנים , למוצר הכי מבוקש באזור הדרום. מבחירת סגנון המבנה האדריכלי  ועד בחירת ווילונות.   תוצר - תכניות רפרזנטטיביות והדמיה ריאליסטית לתיק עבודות.

סטודיו פופ אפ

ניצול חללים ריקים לעיצוב חלל זמני . בשנים האחרונים יש יותר ויותר חנויות פופ אפ שעולות לאוויר בחללים ריקים. כמו חללי מכירה למעצבים צעירים , חללי בילוי וכדומה... בסדנה המאובזרת שלנו ( הנגריה ) ,נוכל להקים וליצור בקנה מידה אמיתי חלל מעוצב פרי יצירת הסטודנטים, ההתנסות שבעבודה העצמית תוסיף מימד נוסף  לתפיסה העיצובית של הסטודנט. עבודה  ובנייה בעצמכם , תוביל להבנה גדולה יותר של החומר ונושא ההתערבות בחלל קיים בקנה מידה אמיתי , תיצור חוויה מלמדת ובלתי אמצעית .הקמת מרחב הפופ אפ,  תהיה לפי בחירת הסטודנטים. ( לדוגמא תערוכה של הסטודנטים  לצורפות...). העבודה תהיה בקבוצות  בסדנת העבודה המאובזרת שבמתחם העיצוב.

קורס חומרים

סדנא עשירה המרחיבה את הידע בבחירת חומרים ,יצירת לוחות חומרים להשראה והתמקצעות במרחב העיצוב הקיים.

סדנת רישוי עסקים

כל עסק מזון, מסעדה ,בר או בית קפה , בתי מלאכה ,יקבים, מבשלות בירה וכדומה חייבות ברישיון עסק הדורש בקשה משורטטת של תכנית וחתך , דרכי מילוט ,דלתות חירום הכל לפי סוג העסק. בסדנא הזו נבין את סוגי הבקשות ומרכביהן לצורך קבלת רישיון עסק שהוא באחריות האדריכל.

קורס לומיון

הדמיות הן חלק חשוב מאד בתהליך העיצוב ובמיוחד בחלק הרפרזנטטיבי של המקצוע, יכולת ההמחשה של חומר ואור ברמה גבוהה תוליד הדמיה הכי קרובה למציאות. למעשה הקורס יעניק את היכולת לסטודנט לייצר תיק עבודות פוטוריאלסטי עבור לקוחות פוטנציאלים ולראיונות עבודה.

מיתוג עסקי

רכישת ידע שיתרום להנגשה ודיוק ושל הפוטנציאל העסקי: איך למתג את עצמכם? איך לנהל את התכנים שלכם ? עבודה עם פלטפורמות כמו אינסטגרם ופייסבוק. כדי להתניע את תיק העבודות שיצרתם לתוך מגרש המשחקים העסקי.

סגל המרצים בקורס מגיע מהפרקטיקה המעשית: בעלים של משרדי אדריכלות ועיצוב פנים מצליחים. המרצים יעניקו לסטודנט את כל המעטפת שצריך, החל משאלות של התנהלות מול לקוחות וקבלנים ועד למציאת ספקים. המרצים שלנו הם הלב של הקורס, הם הצינור המקשר בין לימודי התיאוריה לחיים המקצועיים בשטח.

אפי באומרנד

אפי באומרינד

  • רכז פדגוגי
עומר יוספי

עומר יוספי

מיכל מונטג חג'ג'

מיכל מונטג חג'ג'

אורנה נחמני

 מרכז מידע, ייעוץ והרשמה

077-9802802 שלוחה 3

  מזכירות כללית

077-9802353

  רכזת הקורס

גב' נופר אלמוג
nufara@sapir.ac.il

  בכל שאלה ניתן לפנות אלינו

infost@sapir.ac.il