לימודי מדעי המחשב הם הבסיס לרכישת הכלים וההבנה הנדרשים לפתרון קשת רחבה של בעיות העוסקות במחשוב וחישוב בכל תחומי החיים. תכנית הלימודים משלבת תאוריה רחבה של נושאי הליבה במתמטיקה ומדעי המחשב לצד קורסים שימושיים וקשר לתעשיית התוכנה הישראלית. המחלקה המתחדשת למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר היא מחלקה קטנה ומגובשת המציעה חווית לימודים מאתגרת במסגרת תומכת המעודדת קשר ישיר בין מרצים לסטודנטים.

מטרת התכנית

לימודי התואר הראשון במדעי המחשב בספיר מקנים את יסודות הידע לסטודנטים המתכוונים להשתלב במגוון רחב של מקצועות הקשורים במחשוב ובתוכנה. הדגש בתכנית הוא על חיזוק היסודות של מתמטיקה ומדעי המחשב ושילוב קורסים בעלי אופי יישומי וקורסים מתחום מערכות המידע והנדסת תוכנה. כל אלה מהווים את סל הכלים הבסיסיים הנדרשים לבוגרים על מנת להשתלב, להתפתח ולהתקדם בתחום התוכנה המתחדש ללא הרף.

תכנית הלימודים בתואר מתעדכנת בהתמדה כדי לעמוד בקדמת הטכנולוגיה המתפתחת, תוך שמירה קפדנית על איזון בין דרישות הבסיס המדעיות, הידע הטכנולוגי והמודעות למתחולל בעולם. התכנית מקנה לבוגריה הכשרה שמאפשרת להם להיקלט ולהתקדם בתעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.

הסגל האקדמי של המחלקה משלב חוקרים בתחומים שונים של מדעי המחשב לצד מרצים המביאים איתם ניסיון מקיף והיכרות עם הנעשה בתחום המחשבים והתוכנה בארץ ובעולם.

המחלקה למדעי המחשב בספיר שמה לעצמה כמטרה לשמור על ערוצי תקשורת נגישים לסטודנטים וזאת על מנת לתת מענה לצרכים ולקשיים האישיים והקבוצתיים העולים מעת לעת ומשפיעים על איכות הלמידה.

אופק תעסוקתי

בוגרי מדעי המחשב משתלבים בעבודה במגוון רחב של חברות בעלות אופי שונה שהמשותף לכולם הוא הצורך בהקמה ותחזוקה של מערכות מבוססות תוכנה. רבים מהבוגרים משתלבים בחברות תוכנה פרטיות בתפקיד מפתחים בטכנולוגיות רבות ומגוונות. אחרים משתלבים בחברות טכנולוגיות המידע (IT) הגדולות המספקות שירותי מערכות מידע ברמה הארגונית, הניהולית, הפיננסית והשיווקית, לארגונים, תאגידים וגופים שונים בכל תחומי המשק. מגוון התפקידים המוצעים לבוגרים כולל פיתוח תוכנה, תחזוקת מערכות, מחקר, פיתוח ועוד. לימודי מדעי המחשב מקנים לבוגרי התכנית את ההכשרה הנדרשת על מנת להשתלב בצוות תוכנה ובהמשך להוביל צוות מפתחים ולהתקדם לתפקידים ניהוליים.

הלימודים במחלקה נפרשים על שלושה ימים בשבוע, דבר המאפשר לסטודנטים להשתלב במקומות עבודה כבר בתקופת לימודיהם.

במהלך התואר נערכים מפגשים עם נציגי תעשיית התוכנה הישראלית המאפשרים יצירת קשר בלתי אמצעי של סטודנטים עם התעשייה, הכרות עם מגוון התפקידים והתחומים בהם משתלבים בוגרי התכנית וחשיפה למשרות סטודנטים שמוצעות מפעם לפעם. הקשרים שמטפחת המחלקה עם התעשייה, מאפשרים לסטודנטים במסגרת פרוייקט הסיום
השנתי של התואר, לקחת חלק בפרוייקטים שמציעות החברות השונות ולהתנסות בסוגיות מן העולם האמיתי.

בוגרי המחלקה יכולים להמשיך ללימודי תואר שני בתחום מדעי המחשב, הנדסת מערכות מידע, תעשייה וניהול, ומנהל עסקים במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובחו״ל. המסלול מאושר על ידי המנהל לכוח אדם של צה״ל ללימודים במסגרת העתודה האקדמית.

פרויקט גמר

בשנת הלימודים השלישית של התואר מבצעים הסטודנטים פרויקט שנתי המהווה נקודת שיא בלימודי התואר. פרויקט זה מאפשר לסטודנטים להדגים את יכולתם לפתור בעיה הלקוחה מהעולם האמיתי, תוך יישום השיטות והכלים שנלמדו במהלך התואר. במסגרת הפרויקט מתנסים הסטודנטים בתהליך פיתוח תכנה משלב הרעיון ועד לשלב פיתוח אב-טיפוס שהוא מוצר תוכנה עובד שניתן להדגימו. העבודה על הפרויקט מלווה על ידי סגל המחלקה. בפרויקט באים לידי ביטוי בין היתר יצירתיות, יכולת עבודה בצוות והיכולת להשלים פערים טכנולוגיים באופן עצמאי.

משך הלימודים: 3 שנים

21.10.14 | וואלה! חדשות Tech - סמסונג משיקה אפליקציות של סטודנטים מישראל ב-Smart TV

 • סגל מנהלי

  ד"ר נורית גלעוז, ראשת המחלקה
  שעות קבלה - בתיאום מראש 

  גב' מרב לוטם, רכזת אקדמית
  שעות קבלה - בתיאום מראש 

  גב' כלנית אבורמד-זוביב, רכזת לענייני סטודנטים
  077-9802503 • cs@sapir.ac.il

  שעות קבלה: ימים א'–ד' 13:00-10:30
  ו-15:00-14:00 
  מענה טלפוני: ימים א'-ד' 10:30-09:00,
  יום ה' 11:00-9:00

  לעמוד הפייסבוק של המחלקה

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
2 + 0 =
המרכז לחדשנות ויזמות, ח"י בספיר ע"ש יוסף בן לולו, פותח שעריו לסטודנטים, סגל אקדמי ומנהלי ותושבי הסביבה, ומציע לכולם...
סיגל גולן
סמינר מדעי המחשב "חלון לתעשייה" מארח את אסף הלוי - יזם, מייסד ומנכ"ל חברת 2bprecise 2bprecise הינה חברה, המתמחה ביצירת...
זהר מזרחי
העסקתם של עובדים זרים ללא מכסות תרחיק עוד יותר את העובדים הישראלים מהתחום. אז למה הממשלה מקדמת מדיניות כזאת, במקום לקדם...
03.04.18 | The Marker | ד"ר שירה צוקר, מרצה במחלקה