מסלול למשחק ויצירה למסך

סוג ההסמכה

.B.F.A באמנויות הקול והמסך

משך המסלול

4 שנים

לו"ז שבועי

4 ימים בשבוע

נקודות זכות

160 נק"ז

שכר לימוד אוניברסיטאי

שנה ראשונה חינם ע"פ חוק לחיילים משוחררים

אסתי זקהיים
ראשת המסלול

מסלול משחק למסך הוא מסלול צעיר, פורץ דרך, עכשווי, אשר עונה לדרישות של העולם החדש ונבנה כדי להכשיר שחקנים ושחקניות/יוצרים.
שחקנים שלוקחים את האחריות על הקריירה שלהם, שחקניות שלוקחות אחריות על היצירה שלהן, ולומדות, ומקבלים ארגז כלים על מנת שיוכלו ליצור בעולם הדיגיטלי, ביצירה ברשת, שיכתבו לעצמן סדרות רשת, שילמדו לכתוב סדרות טלוויזיה. שיהיה להם.ן מקצוע שיפרנס אותם, בימים שבהם לא ידחקו אבל ירצו להשאר במקצוע ולא להתמסכן. בקיצור- כל מה שצריך כדי להצליח בעולם שלא מחכה רק להם.

אני מאמינה גדולה במסלול הזה, משום שכבר מזמן הבנתי שאסור לנו לחכות שמישהו ירצה אותנו, שילהקו דווקא אותי, שיאמינו בי, שיטפחו אותי. אז המסלול הנכון עבורנו השחקנים והשחקניות הוא מסלול שמכשיר אותנו כשחקנים וכיוצרים. אני באמת ובתמים חושבת שאם הייתי צריכה להתחיל מחדש, הייתי מגיעה למסלול בספיר. ללמוד משחק, תנועה, משחק למצלמה, שירה, פיתוח קול, סטאנד אפ וסלאם פואטרי, ובמקביל, ללמוד כתיבה, עריכה, צילום, הפקה וסדרות רשת. זה בדיוק המסלול שכל שחקנ.ית צעיר.ה צריכים לעבור.

כל אחד מהסטודנטים יוצר סרט. הסטודנטים משחקים אחד אצל השנייה, גדלים לצד תלמידי בימוי טלוויזיה וקולנע ומשחקים אצלם. כך שהחשיפה גדלה, ועד סיום הלימודים גם יש להם שואורילים מההתנסות המעשית במסלול והכנה לעולם שמחוץ למסגרת הסטודנטיאלית.

מסלול משחק בבית הספר שלנו הוא הראשון מסוגו בעולם, בו הסטודנטים מקבלים ,לצד לימודי משחק למסך עם המורים הטובים בארץ, גם מעטפת של לימודי יצירה כגון: צילום, תסריטאות, עריכה, הפקה ובימוי. אנו מאמינים שלימודי המעטפת אצלנו הופכים את השחקנים.יות לטובים יותר.

מיקומו של מסלול המשחק בתוך בית הספר לאומנויות הקול והמסך מאפשר לסטודנטים במסלול משחק החל משנה א' להשתתף בסרטים של סטודנטים הלומדים במסלולים השונים ובכך מתנסים בפרקטיקה חשובה במהלך כל שנות הלימודים. ניסיון זה נותן לבוגרי המסלול, בסיום לימודיהם, שואו- ריל (תיק עבודות) עשיר ומגוון המקנה להם יתרון גדול בכניסה לשוק המשחק. בתום הלימודים יצאו התלמידים גם עם תואר .B.F.A בינלאומי באמנויות הקול והמסך.


המרצים שלנו
מרצי המסלול הם אנשי תעשייה בכירים אשר לצד עיסוקם המקצועי הם גם מרצים מנוסים ובעיקר "שחקני נשמה". המרצים מקדישים את מיטב כשרונם ומרצם על מנת להעניק לכם את חווית הלימודים הטובה ביותר. בין חברי הסגל נמנים: חיים בוזגלו, אסתי זקהיים, שחר רוזן (צ׳אבאק), דני גבע (השיטה - מת'וד), רני בלייר (בימוי ויצירת סרטים), ירמי שיק (יצירת סדרות רשת), אנה דוברוביצ'קי (שחקנית ומנחת קבוצות).
 

לקראת ראיון הקבלה ללימודים המועמדים יתבקשו להשלים מבחן התאמה שיימסר על-ידי מזכירות בית הספר. מבחן התאמה ישלח אך ורק למי שעומד בתנאי הקבלה. לאחר הגשת מבחני ההתאמה יזומנו המועמדים לראיון אישי עם ועדת קבלה ויתבקשו להכין מראש אודישן של מונולוג מתוך סדרה או סרט ישראליים.

שנה א'

שם הקורס שם המרצה נק"ז
עבודת השחקן על עצמו מר בוזגלו חיים 2
הצילום כמבט עמית חכמוב 2
גוף-נפש גב' זקהיים-גראוס אסתר 2
תנועה לשחקנים עומר שמר 1
מבע קולנועי דר' כהן-רז אודיה 4

שנה ב'

שם הקורס שם המרצה נק"ז
תנועה לשחקנים עומר שמר 1
יצירה לרשתות חברתיות מר גסטון דרוגר 2
דמויות במדיום המצולם מר דני גבע 2
פיתוח קול עומר מושקוביץ' 1
משחק למסך מר רני בלייר 2
אסתי זקהיים

אסתי זקהיים

  • ראשת מסלול
עוזי אדם

עוזי אדם

שלומי אלקבץ

שלומי אלקבץ

אנה דוברוביצקי

חיים בוזגלו

חיים בוזגלו

פיליפ בלאיש

פרופ' פיליפ בלאיש

עמית חכמוב

עמית חכמוב

אפרת כורם

אפרת כורם

  • מרצה בכירה
סוהה עראף

סוהא עראף

יוסי צברי

דמיאן קיטייגרודסקי

שחר רוזן

שחר רוזן

גלי רשף

ירמי שיק בלום

בועז שמעון ליאון

עומר שמר

עומר שמר

ראש ההתמחות

דני גבע

רכזת אקדמית

גב' יוליה מכין-יחזקאל - juliam@sapir.ac.il | 077-9802838

רכזת לעינייני סטודנטים

גב' דניאל כהן danielleo@sapir.ac.il | 077-9802460

רכזת מנהלית

גב' גלי לוזון - 077-9802708 | galil@sapir.ac.il

ימי ושעות קבלה מענה טלפוני יצירת קשר

 
ימים א' - ה' בין השעות

11:00 - 13:00

יום ג' בין השעות
16:30 - 18:00

יום ו' בין השעות
09:00 - 11:00

 
ימים א' - ה' בין השעות
09:00 - 10:00
14:00 - 15:00

יום ו' בין השעות
11:00 - 12:00

 
בכל שאלה ניתן לפנות אלינו
cinema@sapir.ac.il

לפרטים נוספים וייעוץ
מרכז מידע ורישום - 6606* | 077-9802802
info@sapir.ac.il