לאחרונה אירח נשיא המכללה, פרופ' ניר קידר, משלחת ממדינת Ceara שבברזיל.

המשלחת כללה אנשי אקדמיה בכירים, נציגי ממשלה, אנשי עסקים מובילים כולל נציג התאחדות התעשיינים והמדען הראשי של המדינה. בפגישה השתתפו מטעם ספיר לימור פלנטר פרן, מנהלת המשרד הבינלאומי, שרון חדד רמ"ח המחלקה לכלכלה ורפי בר-אל.

הפגישה התקיימה לקראת תכנון כנס משותף בברזיל בנושא "החדשנות כמכשיר לצמיחה כלכלית מכילה ושוויונית", כהמשך לשולחן עגול שהתקיים בחודש יולי בברזיל מטעם אוניברסיטת בן גוריון בשיתוף עם האוניברסיטה הפדרלית של Ceara, בהובלתו של רפי בר-אל יחד עם סגן הרקטור של האוניברסיטה הברזילאית, בו הציגו מספר חוקרים של המחלקה לכלכלה של ספיר ממצאים של מחקרים בנושא קידום החדשנות בתנאים של פריפריה.

בפגישת עבודה נפרדת עם הנציגים הרלבנטים, נידונה וסוכמה ההשתתפות של ספיר, בשיתוף הפעולה המתקיים כבר עם הפקולטה לניהול באוניברסיטת בן גוריון. סוכם על השתלבות ספיר בכנס, שיתקיים בקיץ הקרוב בברזיל, וכן על קיומו של קורס משותף עם האוניברסיטה הברזילאית. הקורס יתקיים בזום בשפה האנגלית, בו יפתחו צוותים משותפים של סטודנטים ישראלים וברזילאים אתגרי חדשנות שעשויים להועיל לשתי המדינות, כדוגמת קורס כזה שהתקיים כבר במשותף עם אוניברסיטת בן גוריון, ובו פרויקטים מובילים הוצגו על ידי סטודנטים משני הצדדים במסגרת הכנס.

שיתוף הפעולה ירחיב את מגוון הקשרים הבינלאומיים של ספיר, יחזק את הקשר עם גופים אקדמים בארץ ובחו"ל, ויהווה כר נרחב לפעילות מחקרית על בסיס אמפירי עם מסדי מידע ברזילאים וישראלים.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו