מגמת עיצוב מדיה במרכז הטכנולוגי להנדסאים מכללת ספיר נחשפת לעולם העסקי והמערכות המורכבות:

בשבוע שעבר, מגמת עיצוב מדיה במרכז הטכנולוגי להנדסאים במכללה האקדמית ספיר ערכו סדנת עיצוב מידע Data Visualization בשיתוף חברת Lendai  - חברת פינטק היושבת בחממת שער הנגב Southup.

הסדנה המעשית התקיימה במתכונת של האקתון (מרתון עבודה) בן 4 ימים במהלכו הסטודנטים רכשו כלים להצגת מידע מורכב, כישורי ניהול, עבודת צוות, עמידה בלוחות זמנים כישורי פרזנטציה ועוד.

במהלך הסדנה, הסטודנטים בשנה ב׳ למדו להכיר את עולם המערכות הדיגיטליות המורכבות אשר משמשות לניתוח BIG DATA והצגתו באופן ויזואלי. הסטודנטים קיבלו אתגר אמיתי מחברת Lendai, בהובלת טים מירונוב, מנטור ונציג החברה, התחלקו לקבוצות וסיפקו פתרונות ממשק לאתגר שהוצג מטעם החברה. במהלך הסדנה התארחו בוגרי המגמה, אשר סיימו בשנה שעברה וכיום עובדים כמעצבי UX UI בחברות בהן התמחו במסגרת הלימודים, כמנטורים.
 
דן פרייפלד ראש מגמת עיצוב מדיה: "לסדנה יש השפעה גדולה על התמקצעות ותעסוקת הסטודנטים בהמשך. הסדנה חשפה את הסטודנטים לעולם העסקי והמערכות המורכבות שברוב המקרים במהלך הלימודים לא נתקלים בהם. הסטודנטים נחשפו לעולם תוכן חדש ויצאו עם תוצרים ממשיים לתיק העבודות שישרתו אותם בעולם התעסוקה. מעבר לשיתוף הפעולה עם התעשייה, ההתנסות בעבודה בצוותים היא משמעותית מכיוון שהיא חלק בלתי נפרד מהעבודה היום-יומית בתחום!"

טים מירונוב, שותף מייסד ומדען נתונים ראשי של Lendai: "אנחנו שמחנו מאוד לקחת חלק בסדנת עיצוב המידע שנערכה במכללת ספיר. במהלך שלושה ימים הסטודנטים במגמת UX עבדו ופיצחו את האתגרים של תעשיית הפינטק וחברת לנדאי. התרשמנו מאוד מהתוצרים ומהחשיבה של הסטודנטים ומההובלה המקצועית והידע הרב של מנטורים שהשתתפו בסדנה. רוצים להודות על שיתוף הפעולה ורואים חשיבות רבה באירועים מסוג זה. בימים אלו אנחנו מתניעים תהליך שבו קבוצה של סטודנטים תשתלב בחברה כמתמחים ויוציאו לפועל את הרעיונות היפים שראינו".

האתקון הנדסאי עיצוב מדיה

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

עו"ד גלעד שר, על חוויותיו במלחמת יום הכיפורים

לקחי מלחמת יום הכיפורים עיצבו במידה רבה את דרכו של עו"ד גלעד שר, יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית ספיר, הן בצה"ל כאלוף משנה במילואים, כמפקד חטיבה משוריינת וכסגן מפקד אוגדה, והן כאזרח בשדה המדיני. בשיחה עם שלמה רז בפודקאסט "רשת עושים היסטוריה", משתף שר מחוויותיו במלחמת יום הכיפורים כתותחן טנק בגדוד 46 בחטיבה 401, אחת מחטיבות השיריון הסדירות שהיו אז בסיני: הוא נטל חלק בקרבות הבלימה ובניסיונות להגיע אל המעוזים המכותרים ע"י הצבא המצרי, והשתתף בקרבות שנכנסו למורשת הקרב של צה"ל - בהם גם המארב בוואדי מבעוק שהכריע במידה לא מבוטלת את הצבא המצרי ואת גורל המערכה בדרום.

כלכלה מצטיינת

הסטודנטים במחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר בראש טבלת שיעור מסיימי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מנתוני מועצת רואי החשבון שפורסמו באחרונה, עולה כי 87% מהסטודנטים מהמחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר עברו את הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד סתיו 2020, שיעור המעבר של המכללה האקדמית ספיר הוא הגבוה מבין כל מוסדות הלימוד בישראל. נתון זה מציב את המכללה האקדמית ספיר בראש טבלת עוברי הבחינה האימתנית מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ. מתוך 15 סטודנטים, 14 מהם ניגשו לבחינה בפעם הראשונה ועברו את הבחינה 13 סטודנטים.