לאחר עבודה מרובה על הפרויקטים, ביום ראשון התקיים הכנס במתכונת וירטואלית ובמהלכו הוצגו 22 פרויקטים מעוררי השראה!

ברכות לזוכים:
מקום ראשון: אחמד טלאלקה והואשלה ואסילה
STL - מערכת חכמה לניהול רמזור באופן יעיל, ע"י ביצוע חיזויים, והפחתה של משמעותית של זמני ההמתנה ברמזור.
 
מקום שני: אנה פיליפוב ואורית הרצוג   
מערכת לזיהוי צמחים ומצבם הבריאותי באמצעות עיבוד תמונה.
 
מקום שלישי: יובל לסרי ואלכסיי  קליושניקוב   
מערכת מבוססת למידת מכונה לזיהוי ודיווח אוטומטי על תאונות דרכים.

תמונה מתוך פרויקט גמר מדעי המחשב


ד"ר נורית גל-עוז, ראשת המחלקה למדעי המחשב: "פרויקט הגמר הציב בפני הסטודנטים אתגרים רבים הקשורים לא רק ביצירתיות וביכולת לתכנת, אלא גם ביכולת הלמידה העצמית שלהם, ביכולת לתכנן, להציב מטרות, לעמוד ביעדים, ולהסתגל לשינויים ולמצבים בלתי צפויים. אבל לבלתי צפוי הזה אף אחד מאתנו לא התכונן. בכנס הזה, שקרה בתקופה שתיזכר לעד כמשבר הקורונה שטרף לכולם את הקלפים, אנחנו קודם כל מורידים בפני הסטודנטים את הכובע ואומרים כל הכבוד. אנחנו יודעים שהתקופה היתה מורכבת בכל היבט אפשרי: אישי, משפחתי, כלכלי, לימודי, אבל הפרויקטים המוצלחים אומרים שהסטודנטים עמדו באתגר"
 
לרשימת המיזמים המלאה, ניתן להתרשם מהגיוון והמקוריות בבחירת הנושאים לפיתוח

מתוך פרויקט גמר מדעי המחשב 2020

המחלקה למדעי המחשב במכללה האקדמית ספיר, בראשותה של ד"ר נורית גלעוז, מציעה תכנית לימודים, המשלבת תאוריה של נושאי הליבה במדעי המחשב לצד קורסים שימושיים וקשר לתעשיית התוכנה הישראלית. תכנית הלימודים מתעדכנת בהתמדה עם הטכנולוגיה המתפתחת, תוך שמירה קפדנית על איזון בין דרישות הבסיס המדעיות, הידע הטכנולוגי והמודעות למגמות החדשות בתעשייה. התכנית מקנה לבוגריה הכשרה המאפשרת השתלבות וקידום בתעשיית התוכנה, או לחילופין להמשיך לתארים מתקדמים.

פרויקט גמר מדעי המחשב 2020

 

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

"בדמותה" בפסטיבל אוברהאוזן בגרמניה

"בדמותה" סרטה של יעל סולומונוביץ', בוגרת מסלול אנימציה בבית הספר לאומנויות הקול והמסך, התקבל לפסטיבל הקצרים הבינלאומי Oberhausen שבגרמניה בסרט, סולומונביץ מציגה, דרך צילומי עירום חושפניים, את גוף האישה כעולם מרהיב אך גם אפל וכואב. מסרט על כאב ושנאה עצמית הוא גדל והפך לסרט על נשיות.

שורה של פיתוחים חדשים ב-ECOתון

הסטרטאפ Zuta-Core משער הנגב הוא הזוכה הגדול של ה-ECO-תון, האקתון הנגב המערבי לקיימות ותעשייה: קידום חדשנות וקיימות בייצור הסטרטאפ, אשר עוסק בפתרונות קירור לשרתים, הציג מתקן שמפיק חשמל מהמים החמים שנוצרים בתהליך קירור השרתים באופן אקולוגי וחסכוני, שלא יוצר זיהומים או פגיעה בסביבה וגם חוסך מיליוני שקלים בשנה. הECO-תון התקיים במרכז החדשנות X-Lab שבמכללת ספיר ביוזמת איגוד התעשייה הקיבוצית בשיתוף ח"י בספיר, מרכז החדשנות והיזמות במכללה האקדמית ספיר, המועצה האזורית שער הנגב ומרחב החדשנות Southup. נותני החסות להאקתון - בנק מזרחי טפחות, חברת "אהבה" ומפעל יח"מ.