לאחרונה התקיים ערב הוקרה לסטודנטים פעילים ושותפים של היחידה למעורבות במשרד הדיקן.

השנה 450 סטודנטים לקחו חלק ב-31 פרויקטים חברתיים.

מתוך הדברים שנשאה נעמה אייד בוהדנה, מנהלת היחידה למעורבות חברתית:

"אני נרגשת לפתוח את טקס ההוקרה לשנת תש"פ לפעילי היחידה למעורבות חברתית. השנה ההתרגשות גדולה אף יותר מבשנים עברו, זו הייתה שנה גדושה באירועים מאתגרים לצד הזדמנויות ויוזמות חדשות שנוספו לעשייה השוטפת. התחלתם את שנת הפעילות כל אחד ואחת בפרויקט שלו שלה, מתוך אמונה ורצון לקחת חלק בעשייה משמעותית, ביצירת שינוי. רקמתם קשרים עם האוכלוסיות המגוונות, נחשפתם לסוגיות חברתיות, וקיבלתם כלים לעשייה החברתית.

משבר הקורונה שאנחנו עדיין בעיצומו, גרם לכולנו לשנות את צורת החשיבה, לצאת מהקופסא, לחשוב יצירתית ולזהות צרכים ומענים שחלקם נולדו עם נגיף הקורונה.

התאמנו את העשייה לצרכים העולים מן השטח - מהר מאוד כולכם השתלבתם במאמץ הלאומי דאגתם לאוכלוסיות היעד בפרויקטים השונים, והגעתם לקבוצות נוספות באוכלוסייה, הייתם לאוזן קשבת, סייעתם בכל שנדרש החל מחלוקת מזון, קניית תרופות, הפגת הבדידות של קשישים ועוד... רוח הנתינה, המחויבות והעשייה הינה נדבך משמעותי בקיום חזון היחידה ואתם קיימתם ומקיימים אותו הלכה למעשה. הוכחתם כמה כוח ומשמעות יש לסטודנטים פעילים אשר נותנים יד ולוקחים חלק. נחשפתם למציאות חברתית מאתגרת ומורכבת והוכחתם עד כמה אזרחות פעילה וערבות הדדית הינה הכרחית לחברה הישראלית.

בשיחות, שקיימתי עם השותפים במהלך המשבר נחשפתי ליצירתיות, למשמעות ולקשרים שהצלחתם להוביל במהלך שנה זו, יחד עם השותפים שלנו לדרך הצלחנו לייצור עשייה רלוונטית ומוקפדת עשייה איכותית ובלתי מתפשרת.

לפני סיום חשוב לי לומר, כי בכל אחת ואחד טמון הכוח לקדם, ליזום ולהשפיע, עליכם להרים את הראש לראות את כל העשייה מסביב ולהבין שאתם חלק מדבר גדול יותר, חלק מקבוצה רחבה של סטודנטים הדואגים לעשות את החברה הישראלית, טובה יותר שוויונית יותר וצודקת יותר."

ליחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

מיה לוי, מצטיינת מל"ג על מעורבות חברתית

מיה לוי, בוגרת טריה של בית הספר לעבודה סוציאלית בספיר, מצטיינת המועצה להשכלה גבוהה על התנדבות ופעולה למען הקהילה והפגנת מעורבות חברתית יוצאת דופן. זה למעלה משלוש שנים שמיה פעילה חברתית ובשנתיים האחרונות פעילה בפרויקט "נגב מודע ופעיל - קהילות מתחברות". במסגרת התוכנית, הסטודנטים מקדמים זכויות חברתיות בקרב אוכלוסיות קצה. במהלך שנות התנדבותה, סייעה מיה לתושבים רבים לקדם את זכויותיהם ולהתארגן יחד כקהילה לשינוי חברתי אזורי. היא יצרה קשר עם קהילת בני המנשה, גייסה מתנדבות מהקהילה שעסקו במיפוי סוגיות בתחום החינוך והתארגנו לקידום זכויות בנושא זה.

עו"ד גלעד שר, על חוויותיו במלחמת יום הכיפורים

לקחי מלחמת יום הכיפורים עיצבו במידה רבה את דרכו של עו"ד גלעד שר, יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית ספיר, הן בצה"ל כאלוף משנה במילואים, כמפקד חטיבה משוריינת וכסגן מפקד אוגדה, והן כאזרח בשדה המדיני. בשיחה עם שלמה רז בפודקאסט "רשת עושים היסטוריה", משתף שר מחוויותיו במלחמת יום הכיפורים כתותחן טנק בגדוד 46 בחטיבה 401, אחת מחטיבות השיריון הסדירות שהיו אז בסיני: הוא נטל חלק בקרבות הבלימה ובניסיונות להגיע אל המעוזים המכותרים ע"י הצבא המצרי, והשתתף בקרבות שנכנסו למורשת הקרב של צה"ל - בהם גם המארב בוואדי מבעוק שהכריע במידה לא מבוטלת את הצבא המצרי ואת גורל המערכה בדרום.