לאחרונה התקיים ערב הוקרה לסטודנטים פעילים ושותפים של היחידה למעורבות במשרד הדיקן.

השנה 450 סטודנטים לקחו חלק ב-31 פרויקטים חברתיים.

מתוך הדברים שנשאה נעמה אייד בוהדנה, מנהלת היחידה למעורבות חברתית:

"אני נרגשת לפתוח את טקס ההוקרה לשנת תש"פ לפעילי היחידה למעורבות חברתית. השנה ההתרגשות גדולה אף יותר מבשנים עברו, זו הייתה שנה גדושה באירועים מאתגרים לצד הזדמנויות ויוזמות חדשות שנוספו לעשייה השוטפת. התחלתם את שנת הפעילות כל אחד ואחת בפרויקט שלו שלה, מתוך אמונה ורצון לקחת חלק בעשייה משמעותית, ביצירת שינוי. רקמתם קשרים עם האוכלוסיות המגוונות, נחשפתם לסוגיות חברתיות, וקיבלתם כלים לעשייה החברתית.

משבר הקורונה שאנחנו עדיין בעיצומו, גרם לכולנו לשנות את צורת החשיבה, לצאת מהקופסא, לחשוב יצירתית ולזהות צרכים ומענים שחלקם נולדו עם נגיף הקורונה.

התאמנו את העשייה לצרכים העולים מן השטח - מהר מאוד כולכם השתלבתם במאמץ הלאומי דאגתם לאוכלוסיות היעד בפרויקטים השונים, והגעתם לקבוצות נוספות באוכלוסייה, הייתם לאוזן קשבת, סייעתם בכל שנדרש החל מחלוקת מזון, קניית תרופות, הפגת הבדידות של קשישים ועוד... רוח הנתינה, המחויבות והעשייה הינה נדבך משמעותי בקיום חזון היחידה ואתם קיימתם ומקיימים אותו הלכה למעשה. הוכחתם כמה כוח ומשמעות יש לסטודנטים פעילים אשר נותנים יד ולוקחים חלק. נחשפתם למציאות חברתית מאתגרת ומורכבת והוכחתם עד כמה אזרחות פעילה וערבות הדדית הינה הכרחית לחברה הישראלית.

בשיחות, שקיימתי עם השותפים במהלך המשבר נחשפתי ליצירתיות, למשמעות ולקשרים שהצלחתם להוביל במהלך שנה זו, יחד עם השותפים שלנו לדרך הצלחנו לייצור עשייה רלוונטית ומוקפדת עשייה איכותית ובלתי מתפשרת.

לפני סיום חשוב לי לומר, כי בכל אחת ואחד טמון הכוח לקדם, ליזום ולהשפיע, עליכם להרים את הראש לראות את כל העשייה מסביב ולהבין שאתם חלק מדבר גדול יותר, חלק מקבוצה רחבה של סטודנטים הדואגים לעשות את החברה הישראלית, טובה יותר שוויונית יותר וצודקת יותר."

ליחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

חדש על המדף:  תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי

"Architectural Culture in British Mandate Jerusalem, 1917-1948"- ספר חדש לד"ר ענבל בן-אשר גיטלר, מרצה במחלקה לתקשורת, במחלקה לתרבות - יצירה והפקה ובמחלקה ללימודים רב-תחומיים הספר "תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי, 1917-1948", עוסק בתקופה מרתקת וקריטית בהיסטוריה האדריכלית של ירושלים. הספר מציג את אדריכלות תקופת המנדט מזווית חדשה, ובוחן אותה דרך מחקר של ארבעה בניינים להם נודעה השפעה ארוכת-טווח על המרחב הבנוי של העיר. המחברת מראה כיצד בנייתם נוצרה מתוך השפעות בין-תרבותיות ויחסים בין קהילות הבריטים, האמריקאים, הציונים והפלסטינים המוסלמים.

יזמות וחדשנות במכללה האקדמית ספיר

השקת קהילת "TECH-NEGEV" והרצאה של היזם הסדרתי, מנכ''ל ומייסד שותף של Outbrain, ירון גלאי קהילת  TECH-NEGEV הינה יוזמה משותפת של מרכז החדשנות והיזמות - ח"י בספיר במכללה האקדמית ספיר, מעברים נגב צפוני, אשכול רשויות נגב מערבי והחממה הטכנולוגית SouthUp Incubator. ביום רביעי האחרון, התקיים אירוע השקת קהילת "TECH-NEGEV", קהילת היזמים של הנגב המערבי.  באירוע המקוון השתתף היזם הסדרתי - ירון גלאי, מנכ''ל ומייסד שותף של Outbrain, שדיבר על הנוסחה, שכל יזם חייב להכיר, כדי להקפיץ את הסטארטאפ שלו ואף נתן כמה טיפים שימושיים ליזמים שבתחילת דרכם.  TECH-NEGEV חרטה על דגלה את נושא התרבות הטכנולוגית באזור הנג