אודות הסִפְרִיָה

הסִפְרִיָה הוקמה לפני למעלה חמישים שנה, החזון של הספרייה כמרכז ידע ומידע וכנותן שירות לכל הבאים ללמוד ולחקור, קיים מראשית הקמתה ועד היום.

מתוך התפיסה האזורית להקים מרכז אחד לכל מוסדות הציבור (יחדיו, מרכז הידרותרפי, שירות פסיכולוגי וכו') הוקמה גם הסִפְרִיָה. תחילה כספריית אזורית אשר משרתת את תלמידי ועובדי בית הספר. בחלוף השנים כאשר הוקמה המכללה, תחילה כבית ספר למבוגרים ואחר-כך כמכללה אקדמית, הסִפְרִיָה החלה לתת שירותים גם לעובדי ולומדי הקמפוס, כמו כן היא נותנת שירותים לתושבי האזור כסִפְרִיָה אזורית ציבורית, ובמסגרת זו מתקיימות פעילויות תרבות שונות לתושבי האזור.
עם גידול המכללה מבחינת היקף הלימודים וכמות הסטודנטים הוחלט על הקמת מבנה חדש לסִפְרִיָה. לפני כחמש-עשרה שנה עברה הספרייה למבנה הנוכחי ובשנת 2009 בתרומתם הנדיבה של משפחת נאזריאן הוקם אגף נוסף לסִפְרִיָה.

טקס חנוכת הסִפְרִיָה האקדמית ע"ש יונס וסוראיה נזריאן
בחודש יוני 2009 חנכה מכללת ספיר את בניין הסִפְרִיָה החדש ע"ש יונס וסוראיה נזריאן. יונס נזריאן, שהיה בין מדליקי המשואות ביום העצמאות ה-61 הינו מראשי הקהילה היהודית בלוס אנג'לס ובין הפעילים הבולטים בקהילת היהודים יוצאי איראן בארצות-הברית.
המבנה החדש בן שלוש הקומות מכפיל את שטח הסִפְרִיָה האקדמית ומעמיד אותו על 4000 מ"ר. ההשקעה הכוללת היא של 20 מיליון ₪. עיקר השטח מוקדש להרחבת עמדות הלימוד של הסטודנטים, הפעלת מחלקת מולטימדיה גדולה והוספת עשרות עמדות מחשבים. בנוסף אפשרה ההרחבה להציג עוד כמה עשרות אלפי כותרים שהיו שמורים במחסן מפאת חוסר מקום. לפי בקשת משפחת התורמים מוקדשת קומת הקרקע לפעילות קהילתית ונבנו בה חללים עבור פעילות ילדים וקשישים.

 יחד עם יונס נזריאן הגיעו גם בנותיו שרון ושולה, בניו סם ו דויד, הנכדים וחברים רבים. שרון נזריאן היא מנהלת 'קרן אמא' בישראל באמצעותה מושקעות התרומות של משפחת נזריאן במוסדות להשכלה גבוהה ובתי חולים. בניית הסִפְרִיָה התאפשרה תודות לתרומת קרן אמא והבנייה התקיימה בליווי ופיקוח צמוד של הקרן בהתאם לסטנדרטים הגבוהים הנדרשים. "חיכינו ליום הזה כבר שנים רבות. מהיום הראשון בו ביקרנו במכללת ספיר אני ומשפחתי התאהבנו במכללה ובכל מה שהיא מייצגת ומעריצים את אנשי האיזור, הסטודנטים והסגל על עמידתם בתנאים הביטחוניים הקשים". אמר נזראין במהלך הטקס והוסיף: "כל בניין עבורי הוא כמו ילד חדש. היום נולד לי ולאשתי עוד ילד ואנו מאוד שמחים ומתגאים לראות שהילד כה מוצלח הן מבחינת האדריכלות והן בעיצוב הפנים".

השר לביטחון פנים, יצחק אהרונוביץ, נכח אף הוא בטקס החניכה ואמר: "הסִפְרִיָה החדשה מייצגת את רוחה של המכללה שממשיכה להתפתח ולהתקדם משנה לשנה ותורמת רבות בהתפתחות הדרום כולו. אנו גאים מאוד שלמעלה מ-600 שוטרים וקצינים במרחב הדרום לומדים במכללה היוקרתית ואנו מוקירים ושמחים מאוד על שיתוף הפעולה הפורה בינינו". יו"ר הועד המנהל של המכללה, ח''כ שי חרמש, ברך במעמד החנוכה ואמר: "הסִפְרִיָה מהווה תרומה חשובה לחוסן ולחוזק של תושבי המקום. למרות הקשיים הרבים בשנה האחרונה עמדנו בלוחות הזמנים והוכחנו שהחוסן החברתי באזור חזק מכל מכשול שיציבו בפנינו".

במהלך הטקס החגיגי הוקרן סרט מיוחד שהופק לכבוד יונס נזריאן המתאר את פועלו בצמצום הפערים והגברת הנגישות להשכלה. במכללה הנפיקה לכבוד האירוע בול מיוחד באמצעות השירות הבולאי.

כמו כן הוענקו מלגות הצטיינות חברתית ע"ש יונס וסוראיה נזריאן לשני סטודנטים כאות הוקרה לפעילותם ותרומתם החברתית, והוצג לראשונה פסלה של סוראיה נזריאן, Reflection, שהוצב בכניסה לבניין הסִפְרִיָה החדש. "אני גאה ונרגשת מאוד שהפסל שלי יוצג במכללה הנהדרת והיפיפייה הזו", סיפרה בהתרגשות סוריאה עם הסרת הלוט והוסיפה: ". אנו גאים מאוד בתרומתנו למכללה ושמחים לעזור ולתמוך במוסדות ההשכלה הגבוהה במטרה לצמצם את הפערים בין המרכז והפריפריה".

בטקס החגיגי השתתפו גם אישים רבים הנמנים על הצמרת האקדמית בארץ ביניהם שרת החינוך לשעבר פרופ' יולי תמיר, נשיא אוניברסיטת חיפה פרופ' אהרון בן זאב, נשיא האקדמיה למוסיקה ירושלים, מנכ''ל בי''ח ע''ש שיבא וראש מועצת שער הנגב אלון שוסטר. מנכ"ל המכללה, נחמי פז: "אנו אסירי תודה ומודים למשפחת נזריאן שסייעו לנו לבנות רכיב נוסף למימוש והובלת החזון האקדמי של ספיר".

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 15 =