הלל ספיר

הלל ספיר

הלל במכללת ספיר הוא מקום מפגש המזמין את הסטודנטים בקמפוס להיות מעורבים חברתית וערכית על ידי שילוב של לימוד ועשייה. הלל ספיר התחיל את דרכו בשנת 2007 במטרה לעודד סטודנטים לקחת אחריות על זהותם האישית דרך עשייה משמעותית למען קהילת האזור, מפגש עם צעירים יהודים מהתפוצות, שיח עם קבוצות שונות אודות החיים בישראל ועוד. מרכז הלל במכללה האקדמית ספיר מציע לסטודנטים מנעד רחב של פעילויות הכוללות עשייה חברתית במגוון תחומים לצד חקר, העשרה ופיתוח אישי.

מאי בראון, מנהלת הלל ספיר | mayb@hillelisrael.org

הלל העולמי

ארגון הסטודנטים היהודיים הגדול והוותיק בעולם אשר פועל בלמעלה מ-550 מרכזים בארה"ב, קנדה, דרום אמריקה, אירופה וישראל. הארגון פועל משנת 1923 כמרחב פלורליסטי המקיים מפגשים, תכניות ואירועים לסטודנטים יהודיים מקשת רחבה של השקפות ואמונות.

הלל ישראל

הלל ישראל הוא המרכז הישראלי של ארגון הלל העולמי ומהווה את הבסיס לפעילותו הגלובלית של הארגון העולמי. מטרתו לחזק את זהותם היהודית של סטודנטים ישראלים ולהעמיק את תחושת שייכותם לעם היהודי וזאת באמצעות חשיפתם והעמקת היכרותם עם המגוון הרחב של קהילות וזהויות יהודיות הקיימות בעולם כיום.
הלל ישראל פועל בשמונה מרכזים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ תוך שיתוף פעולה עם עשרות ארגונים חברתיים, מוסדות חינוך וגופים ממשלתיים ומוניציפליים. מדי שנה כ-20,000 סטודנטים וצעירים לוקחים חלק בתכניות ובאירועים המופעלים על ידי מרכזי הלל בישראל.
מידי סמסטר נפתחות בהלל מגוון הזדמנויות להשתתפות במשלחות, סמינרים בין לאומיים, סדנאות העשרה, מפגשים עם סטודנטים מכל העולם ואירועים מרתקים.
מרכז הלל במכללה האקדמית ספיר ממוקם בבית הסטודנט (בנין 4) בסוף המנזה הבשרית

ניתן ליצור אתנו קשר בטלפון 077-9802379, במייל  infosapir@hillelisrael.org, באתר הלל במכללה האקדמית ספיר או בפייסבוק הלל ספיר.

תכניות שנתיות

Humans Of Otef Gaza - קורס מעשי ועיוני
תכנית הלימודים עוסקת בתרגום חווית הסטודנטים, המתגוררים ביישובי עוטף עזה, דרך סיפור ומבע יצירתי.
בתהליך העבודה נעשה שימוש בכלים ומתודות מתחום הסטוריטלינג, עמידה מול קהל ומצלמה ויצירה בוידאו DIY.
התכנית מיועדת לסטודנטים/ות המתגוררים שנה ומעלה ביישוב, קיבוץ או עיר בסביבת המכללה ותזכה את משתתפיה ב-2 נק"ז!
* התכנית בשיתוף היחידה למעורבות חברתית במשרד הדיקן

ראיונות קבלה נערכים במהלך חודש אוקטובר-נובמבר.
להרשמה - לחצו כאן

פרשים בלילה - תכנית רדיו שבועית
את התכנית יוצרת ומפיקה קבוצת סטודנטים וסטודנטיות לתקשורת במסלול רדיו באולפן רדיו קול הנגב.
במסגרת התכנית יוצרים הפרשים חיבור מרתק בין העולם היהודי ב-2020 לפרשת השבוע, לה הם נותנים פרשנות חדשה ואקטואלית, בהשראת המקורות.
בנוסף מציגים הפרשים זוויות שונות של יהדות בארץ ובעולם, תוך מתן במה מרכזית ליהדות התפוצות דרך שיח עם שליחים בעבר ובהווה.