תקציר

מה יזמית בתחום התרבות צריכה לדעת לפני שהיא יוצאת לדרך?
איזו השפעה יכולה להיות ליזם תרבות על הקהילה?
אילו כלים וידע צריך כדי להקים יוזמה תרבותית חדשה?
מה הקשר בין כלכלה לתרבות?
איך מייצרים אירועי אמנות כאשר אי אפשר לקיים התכנסויות?
איך מגייסים טכנולוגיה לפיתוח תרבות עצמאית?

את כל השאלות האלו ועוד נחקור במעבדה.
נתמקד בנושאים של תרבות, חברה, כלכלה וטכנולוגיה ובהקשרים והחיבורים ביניהם.
מתוך כך, נחקור ונפתח כלים לקידום יוזמות תרבותיות באזור הנגב.

בשלב הראשון נניח את היסודות התאורטיים ונלמד כיצד מאתרים אתגרים במרחב שלנו, נקבל את הכלים המקצועיים לחקור אותם לעומק ונתחיל לפתח להם פתרונות. בשלב זה נכיר עקרונות פיתוח פרויקטים וחשיבה אסטרטגית ועיצובית יחד עם כל צוותי המעבדות לחדשנות בספיר.

בשלב השני נצא לשטח, נכיר יוזמות ויזמים שונים מתחום התרבות, נחקור לעומק את השדה ואת האתגרים שהמציאות החדשה הביאה איתה ונגבש את הפרויקטים אותם נפתח.

בשלב השלישי נעסוק בפיתוח, הלכה למעשה, של הפרויקטים שלנו - מיזמים חדשניים, יצירתיים וטכנולוגיים, שיתנו מענה ויובילו קדימה את העשייה התרבותית במרחב הדרום. את השנה נסיים בהצגת המיזמים והפרויקטים בפני משקיעים פוטנציאליים ובעלי עניין.
המעבדה מציעה לכם הזדמנות להתנסות בהנהגה יזמית ובתהליכי חדשנות ויזמות, בהיכרות עם טכנולוגיה וסביבת חיים טכנולוגית, ותסייע לכם בקידום מיזמים חברתיים ועסקיים בתחום התרבות, כל זאת בליווי צוות מומחים מתוך האקדמיה ומתוך התעשייה, במכללה ומחוצה לה.

קהל יעד

המעבדה מיועדת לסטודנטים, מרצים, עובדים ותושבי הסביבה המעוניינים לפתח מיזמים חדשניים שמשלבים בין טכנולוגיה לתרבות ועוזרים לבנות מציאות חדשה בזירה זו

מנהלת המעבדה

מיכל ליפטשר