קול קורא לסטודיו דרום ה-6

חממה בינלאומית המשמשת פלטפורמה לחשיפת פרויקטים קולנועיים בארץ ובעולם, וכניסה לשוק הקו-פרודוקציות

חממת "סטודיו דרום", המתקיימת זו השנה השישית, ביוזמת המכללה האקדמית ספיר, בית הספר לאמנויות הקול והמסך, בשיתוף חממת Produire au Sud של פסטיבל שלוש היבשות בנאנט, צרפת, המכון הצרפתי בישראל ופרוייקט הקולנוע הישראלי - קרן רבינוביץ לאמנויות, מזמינים אתכם/ן, במאים/ות ומפיקים/ות, המעוניינים/ות לקדם פרויקט עלילתי ארוך (ראשון או שני) להצטרף לחממה הבינלאומית היוקרתית במסגרת "פסטיבל קולנוע דרום".

תאריכים מעודכנים לחממת "סטודיו דרום" יפורסמו בשבועות הקרובים.

אירוע הסיום של החממה יתקיים במכון הצרפתי בתל אביב.

תאריך אחרון להגשה: 18.6.2020

 

 

סגירת אולמות הקולנוע בעקבות מגפת הקורונה באופן גורף ועולמי, אחרי כ-120 שנות קיום, יצרה טלטלה עמוקה. עצם העובדה שפעולה זו אכן קרתה, גם אם לתקופה של כשלושה חודשים, מזמינה אותנו לשאול שאלה על מהות היצירה הקולנועית, ייחודה ומהותה.  

פסטיבל קולנוע דרום קורא ליוצרים וליוצרות לשלוח יצירות קולנועיות קצרות (בין 2-5 דקות), העוסקות באופן רפלקסיבי במדיום הקולנועי. מה ייחודו של הדימוי הקולנועי נוכח השינויים?  האם אולם הקולנוע וגודל המסך הכרחיים לקיומה של יצירה קולנועית? האם קולנוע נשאר קולנוע בלי הקהל וחווית הצפייה באולמות? האם המעבר לכלים הדיגיטליים פועל לרעתם או לטובתם של יוצרי/ות הקולנוע? כיצד השינוי משפיע על מעמד היוצר/ת? מה צופן העתיד לקולנוע?
אנו מזמינים אתכם/ן להגיש את יצירותיכם/ן מכל סוגי הז'אנרים: עלילתי, דוקומנטרי, ניסיוני, תזה, היברידי, אנימציה ואחר, לפסטיבל, על-פי התקנון שבאתר.

הגשת המועמדות לתכנית עד ליום ראשון, 30.7.2020 בשעה 16:00

הסרטים הנבחרים יוקרנו במסגרת תכנית "סינמה אפטר" שתיערך בפסטיבל קולנוע דרום 2020.
במסגרת התחרות, יוענקו פרסים כספיים בסך כולל של 5,000 ₪

רשאים להגיש מועמדוּת:

  • סטודנטים/יות ובוגרי/ות בתי ספר לקולנוע בארץ ובחו"ל
  • יוצרות ויוצרי קולנוע ישראליים ובינלאומיים
  • סרטים שאורכם הוא בין 2-5 דקות

יש להגיש את הבקשה בטופס הרשמה אלקטרוני מלא בעברית ובאנגלית וחתום ע"י מגיש/ת המועמדות באתר הפסטיבל.
הנהלת הפסטיבל רשאית, לפי שיקול דעתה ובכל שלב, לפסול מועמדות של כל סרט אשר הפרטים שנרשמו בטופס ההרשמה אינם מלאים ו/או נכונים, ו/או המועמד לא עמד באי אילו מהתחייבויותיו שלעיל ו/או עפ"י תקנון זה.
לשאלות ובירורים ניתן לפנות במייל:  csf-program@sapir.ac.il