לאחרונה התארחה בספיר קבוצה של 36 סטודנטים ו-8 אנשי סגל ממכללת סוורת'מור שבפנסילבניה, ארה"ב.

מכללת סוורת'מור היא אחת המכללות היוקרתיות בארה"ב אשר ממנה ממשיכים בוגריה ללימודים לתואר שני ודוקטורט במוסדות מובילים בארה"ב ובעולם.

ביקורם בספיר התקיים כחלק מסיור לימודי שערכו בארץ במסגרת לימודיהם בתוכנית ללימודי שלום וסכסוך. את הקבוצה אירחה ד"ר עמית מרנץ-גל, ראשת היחידה לבינאו"ם אקדמי יחד עם הגב' דניס אבוטבול מהמחלקה לאנגלית אקדמית. הביקור נפתח בסיור ברחבי המכללה, שבמהלכו חברי הקבוצה התרשמו מהקמפוס הירוק והתוסס, וכמובן מפסנתר הרחוב עליו נגנו בהתלהבות.

בהמשך, הקבוצה ביקרה במרחב ה-eXlab, שם קיבלו את פניה ד"ר דן קאופמן ומר ניר ראובן העומדים בראש התכנית האקדמית, וחשפו אותם לפילוסופיה העומדת מאחורי התוכנית, תפישת העולם הפדגוגית והחברתית שבבסיסה, והפעילויות שמתקיימות בה. לאחר מכן, פרופ' ניר קידר, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, קיבל את פניהם וניהל דיון פתוח עם הסטודנטים בנושאים חברתיים, פוליטיים ואקדמיים בדגש על תפקידה הייחודי של מכללת ספיר בהקשרים אלה. הצטרפו גם סטודנטים מתוכנית "שער לאקדמיה" יחד עם הגב' מיטל רגב, ראשת היחידה לאנגלית אקדמית.
לבסוף, ד"ר דן קאופמן העביר הרצאה על הפרויקט היזמי של "פסנתר הרחוב" אותו הוא מוביל, סיפר על אתגרי היזמות שבפניהם עמד ועל עוצמתו של הפסנתר להפיג את הניכור במרחב הציבורי ולקרב בין אנשים מקבוצות חברתיות ומגזרים שונים.

ד"ר עמית מרנץ גל: "ביקורים מסוג זה הם בעלי חשיבות גדולה עבור המכללה המאפשרים לנו לחשוף את העשייה האקדמית הייחודית שלנו בזירה הבינלאומית ולבסס תשתית לשיתופי פעולה עתידיים"

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

עו"ד גלעד שר, על חוויותיו במלחמת יום הכיפורים

לקחי מלחמת יום הכיפורים עיצבו במידה רבה את דרכו של עו"ד גלעד שר, יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית ספיר, הן בצה"ל כאלוף משנה במילואים, כמפקד חטיבה משוריינת וכסגן מפקד אוגדה, והן כאזרח בשדה המדיני. בשיחה עם שלמה רז בפודקאסט "רשת עושים היסטוריה", משתף שר מחוויותיו במלחמת יום הכיפורים כתותחן טנק בגדוד 46 בחטיבה 401, אחת מחטיבות השיריון הסדירות שהיו אז בסיני: הוא נטל חלק בקרבות הבלימה ובניסיונות להגיע אל המעוזים המכותרים ע"י הצבא המצרי, והשתתף בקרבות שנכנסו למורשת הקרב של צה"ל - בהם גם המארב בוואדי מבעוק שהכריע במידה לא מבוטלת את הצבא המצרי ואת גורל המערכה בדרום.

כלכלה מצטיינת

הסטודנטים במחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר בראש טבלת שיעור מסיימי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מנתוני מועצת רואי החשבון שפורסמו באחרונה, עולה כי 87% מהסטודנטים מהמחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר עברו את הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד סתיו 2020, שיעור המעבר של המכללה האקדמית ספיר הוא הגבוה מבין כל מוסדות הלימוד בישראל. נתון זה מציב את המכללה האקדמית ספיר בראש טבלת עוברי הבחינה האימתנית מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ. מתוך 15 סטודנטים, 14 מהם ניגשו לבחינה בפעם הראשונה ועברו את הבחינה 13 סטודנטים.