לאחרונה התארחה בספיר קבוצה של 36 סטודנטים ו-8 אנשי סגל ממכללת סוורת'מור שבפנסילבניה, ארה"ב.

מכללת סוורת'מור היא אחת המכללות היוקרתיות בארה"ב אשר ממנה ממשיכים בוגריה ללימודים לתואר שני ודוקטורט במוסדות מובילים בארה"ב ובעולם.

ביקורם בספיר התקיים כחלק מסיור לימודי שערכו בארץ במסגרת לימודיהם בתוכנית ללימודי שלום וסכסוך. את הקבוצה אירחה ד"ר עמית מרנץ-גל, ראשת היחידה לבינאו"ם אקדמי יחד עם הגב' דניס אבוטבול מהמחלקה לאנגלית אקדמית. הביקור נפתח בסיור ברחבי המכללה, שבמהלכו חברי הקבוצה התרשמו מהקמפוס הירוק והתוסס, וכמובן מפסנתר הרחוב עליו נגנו בהתלהבות.

בהמשך, הקבוצה ביקרה במרחב ה-eXlab, שם קיבלו את פניה ד"ר דן קאופמן ומר ניר ראובן העומדים בראש התכנית האקדמית, וחשפו אותם לפילוסופיה העומדת מאחורי התוכנית, תפישת העולם הפדגוגית והחברתית שבבסיסה, והפעילויות שמתקיימות בה. לאחר מכן, פרופ' ניר קידר, המשנה לנשיא לעניינים אקדמיים, קיבל את פניהם וניהל דיון פתוח עם הסטודנטים בנושאים חברתיים, פוליטיים ואקדמיים בדגש על תפקידה הייחודי של מכללת ספיר בהקשרים אלה. הצטרפו גם סטודנטים מתוכנית "שער לאקדמיה" יחד עם הגב' מיטל רגב, ראשת היחידה לאנגלית אקדמית.
לבסוף, ד"ר דן קאופמן העביר הרצאה על הפרויקט היזמי של "פסנתר הרחוב" אותו הוא מוביל, סיפר על אתגרי היזמות שבפניהם עמד ועל עוצמתו של הפסנתר להפיג את הניכור במרחב הציבורי ולקרב בין אנשים מקבוצות חברתיות ומגזרים שונים.

ד"ר עמית מרנץ גל: "ביקורים מסוג זה הם בעלי חשיבות גדולה עבור המכללה המאפשרים לנו לחשוף את העשייה האקדמית הייחודית שלנו בזירה הבינלאומית ולבסס תשתית לשיתופי פעולה עתידיים"

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

סטודיו דרום (.קום)

חממת סרטי הביכורים של פסטיבל קולנוע דרום: סטודיו דרום (.קום) בסוף חודש ינואר, בין התאריכים 31.1-5.2, תתקיים חממת 'סטודיו דרום' זו השנה השישית, המוקדשת לבמאים/יות ומפיקים/ות בישראל, המעוניינים לקדם פרויקט עלילתי ארוך ראשון או שני. לעמוד החממה החממה בת 5 הימים מתקיימת ביוזמת המכללה האקדמית ספיר, בית הספר לאמנויות הקול והמסך ופסטיבל קולנוע דרום, בשיתוף חממת Produire au Sud של פסטיבל שלוש היבשות בנאנט, צרפת, המכון הצרפתי בישראל ופרוייקט הקולנוע הישראלי – קרן רבינוביץ לאמנויות ומשרד התרבות והספורט. חממת “סטודיו דרום” תתקיים במתכונת קורונה, בהובלת מומחים בינלאומיים וישראליים.

חדש על המדף:  תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי

"Architectural Culture in British Mandate Jerusalem, 1917-1948"- ספר חדש לד"ר ענבל בן-אשר גיטלר, מרצה במחלקה לתקשורת, במחלקה לתרבות - יצירה והפקה ובמחלקה ללימודים רב-תחומיים הספר "תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי, 1917-1948", עוסק בתקופה מרתקת וקריטית בהיסטוריה האדריכלית של ירושלים. הספר מציג את אדריכלות תקופת המנדט מזווית חדשה, ובוחן אותה דרך מחקר של ארבעה בניינים להם נודעה השפעה ארוכת-טווח על המרחב הבנוי של העיר. המחברת מראה כיצד בנייתם נוצרה מתוך השפעות בין-תרבותיות ויחסים בין קהילות הבריטים, האמריקאים, הציונים והפלסטינים המוסלמים.