פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית

פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים  

הפסטיבל המשותף של המחלקה לתרבות-יצירה וההפקה במכללה האקדמית ספיר ועיריית אופקים יתקיים בין התאריכים 22 באפריל ועד ה 20 במאי 2020, מדי יום רביעי, בכל מקום ובבית

בעקבות משבר הקורונה ותחושת מחויבות גדולה לתרבות ואמנות וגם לקהילת הפסטיבל באופקים ובכל הארץ, פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים יתקיים לראשונה באון-ליין, בין התאריכים ה-22 לאפריל ועד ה-20  במאי 2020, מדי יום רביעי מכל מקום.

פסטיבל מדרום מבוסס על שיתוף פעולה שהחל ב-2011, בין העיר אופקים לבין המחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר. במתכונתו הקבועה, מתקיים הפסטיבל מדי שנה בחודש מאי, ברחבי העיר אופקים. הפסטיבל הוא אירוע אמנות רב תחומי המקדם עשייה אמנותית, תרבותית וחברתית הנובעת ומושפעת מהעיר אופקים על תושביה, קהילותיה ואמניה.

לאור המצב, הפסטיבל יתקיים השנה במרחב האינטרנטי בשימוש בכל הכלים הטכנולוגים-אמנותיים שיש לרשת ולרשתות החברתיות להציע. הפסטיבל יציג חומר מקורי בתחומים שונים: מחול, שירה, מוזיקה, אמנות פלסטית ותיאטרון. כל אירוע מותאם לקבוצת גיל ועניין אחרת מאופקים ומכל מקום אחר בעולם ובבית.

במסגרת הפסטיבל תתקיים הופעה אינטימית מסלון ביתו של שי צברי – "רק לנגן אהבה", שני יוצרי תיאטרון פורצי גבולות יתארחו בפסטיבל: חנה ואזנה גרינוולד עם עבודתה החדשה "בלוק 30" וארי טפרברג יבצע בלייב קטעים מתוך ההצגה "ולבי כמעט עמד מלכת" וישוחח עם הקהל בבית.

בנוסף, בפסטיבל יוצגו תוצרי פרויקט הרזידנסי – שהות האמן, שהתחיל לפני ונמשך תוך כדי תקופת הקורונה – פרויקט שמחבר אמנים מתחומי המוסיקה והאמנות הפלסטית עם תושבי העיר, יתקיימו פעילויות יצירה לילדים עם חומרים שיש בכל בית, אירועי מחול אינטראקטיביים, בריחה וירטואלית מהחדר עם משחק אינטראקטיבי לבני הנוער- Escape the Room שנבנה ופותח בהשראת העיר אופקים, פלאש מוב היפ הופ במרחב הווירטואלי ופעילויות נוספות לילדים.

שירה לפידות, מייסדת הפסטיבל וראש התכנית לתואר השני במחלקה לתרבות – יצירה והפקה: "למרות ובגלל המצב, היה לנו חשוב להקים את פסטיבל חדש בתוך זמן שיא של ארבעה שבועות – לומר ולהראות שלמרות הכל אנחנו כאן – למען התרבות ולמען הקהילה. אני מזמינה את תושבי העיר אופקים וכל מי שחפץ בתרבות מקומית בועטת להצטרף מכל מקום לפעילויות הפסטיבל".

פסטיבל מדרום, מדי יום רביעי בין התאריכים 22.4-20.5

לקראת כל יום רביעי בתאריכים 22.4, 6.5, 13.5 וה-20.5 יעלו לאתר כל הלינקים, הלייבים, שיחות הזום ועוד https://www.medaromfestival.co.il/

מומלץ להצטרף לקבוצת הוואטסאפ של הפסטיבל שבה יעלו הודעות והזמנות לאירועים בכל יום רביעי לנוחיות הקהל: https://chat.whatsapp.com/BXYrAWLErdhB2OGonNnzKf

 

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

כלכלה מצטיינת

הסטודנטים במחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר בראש טבלת שיעור מסיימי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מנתוני מועצת רואי החשבון שפורסמו באחרונה, עולה כי 87% מהסטודנטים מהמחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר עברו את הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד סתיו 2020, שיעור המעבר של המכללה האקדמית ספיר הוא הגבוה מבין כל מוסדות הלימוד בישראל. נתון זה מציב את המכללה האקדמית ספיר בראש טבלת עוברי הבחינה האימתנית מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ. מתוך 15 סטודנטים, 14 מהם ניגשו לבחינה בפעם הראשונה ועברו את הבחינה 13 סטודנטים.

חדש על המדף: שמש בכיסים

שמש בכיסים, ספר חדש לד"ר מיכל גטניו־קאלוש, מרצה בביה"ס לעבודה סוציאלית הספר הוא שילוב של סיפור אישי וסיפור הדרכה להתמודדות מיטבית עם משברים. ד"ר מיכל גטניו־קאלוש מתארת כיצד התמודדה עם נפילתו של חבר בפעילות מבצעית בלבנון ב־28.2.1999. באמצעות קטעי יומן שכתבה במשך 20 השנים שעברו מאז, היא מנסה להתחקות אחר התנהלותה, ולהבין כיצד התגברה על המשבר; בכנות וברגישות היא חושפת את תהליך הגילוי, הטיפול וההחלמה. הכותבת משלבת בין כתיבת פרוזה לכתיבה מדעית, בין רגשות ומחשבות לממצאי מחקרים.