הסרט "מחברות שחורות" של שלומי אלקבץ, מרצה וחבר הסגל הבכיר של בית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר, זכה אמש בפרס אופיר בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר, במסגרת טקס פרסי אופיר לשנת 2022.

בתחרות זכה מרצה נוסף בבית הספר, אבי מזרחי, על עיצוב פסקול הסרט המצליח "קריוקי". מזרחי זכה בפרס אופיר על עיצוב הפסקול הטוב ביותר לסרט "האופה מברלין" (2015) ועל הסרט "המחשמלים" (2020). בנוסף, מזרחי אחראי על עיצוב הפסקול של כמה מהסדרות והסרטים המצליחים - "זרים מושלמים", "מלכת היופי של ירושלים", "המוסד", "כבודו", "מראות שבורות" ועוד.

שלומי אלקבץ
שלומי אלקבץ
אבי מזרחי
אבי מזרחי

פרופ' סמי שלום שטרית, ראש בית הספר לאמנויות הקול והמסך: "אנחנו גאים בסגל המורות והמורים שלנו, יוצרות ויוצרים פעילים ובעלי הישגים רבים בתעשיית הקולנוע והטלויזיה בישראל. זהו מודל ההוראה שלנו - חממת יוצרים צעירים שמוריהם יוצרים מצליחים. שמחים על זכייתו בפרס של שלומי אלקבץ, חבר משפחתנו המיוחדת, על ״מחברות שחורות״ - הסרט שהוא אגדת חיים מרגשת ומטלטלת של רונית אלקבץ האשה והשחקנית, אשר במידה רבה זכתה שוב אמש במקום הראשון. ונרגשים על זכייה נוספת וחשובה של אבי מזרחי, מעמודי התווך של לימודי עיצוב פסקול בבית הספר".

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו