סרט האנימציה "מטען עודף" זכה במקום הראשון בתחרות לסרט אנימציה קצר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

סרט נוסף שהתקבל לתחרות הוא 'כאפות' של היוצר אדם מגרלה. שני הסרטים הוצגו לאחרונה במסגרת תחרות סרטי בוגרים.ות בפסטיבל קולנוע דרום.

'מטען עודף', הסרט בן שש דקות של היוצרת עינת קשת, מספר על רעות שקופצת על ההזדמנות לטוס לאירוע משפחתי עם אביה, חיים, בסן פרנסיסקו. בדרך, האינטראקציה ביניהם חושפת את הדימוי הספציפי שיש לחיים עבור בתו, אותו הוא רוצה להציג באירוע. רעות מגלה כי היא שונה מאותו הדימוי, ואביה אינו מודע לכך. כשאביה מביא אותה למספרה, מתגבש חיבור ייחודי עם מעצבת השיער, וזו עוזרת לרעות לבטא את עצמה ולגבש חלק מעצמיותה.
 
על הפקה, תסריט ועריכה אחראית היוצרת עינת קשת; על עיצוב הפסקול והמוזיקה אחראי דניאל שמר; על המשחק אחראים שירן הוברמן, אורן חבוט ומאיה תומאס. הסרט נתמך על ידי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.
 
'כאפות', סרט בן 14 דקות , מספר על אדם חוזר מהטיול הגדול במזרח לאריאל שמעבר לקו הירוק, בתחושה שהוא נולד מחדש. הוא מביא את התובנות ושלוות הנפש שהוא חווה בטיול בחזרה לארץ. כשהוא מתאחד עם אחיו הקטן בן ועם חבריו התל אביבים, גילי ודולב, הוא מגלה שעל אף התובנות שצבר, כמעט בלתי ניתן בישראל לשרוד אפילו יום אחד מבלי לברוח.
 
על התסריט והעריכה אחראי אדם מגרלה; על ההפקה והצילום אחראית אלינור כהן; על עיצוב הפסקול אחראי דולב אזולאי; על המוזיקה אחראים: רז כהן, דולב אזולאי  ונועם קצין; על המשחק אחראים: אדם מגרלה, דולב אזולאי וגלעד בלום. הסרט נתמך על ידי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

סטודיו דרום (.קום)

חממת סרטי הביכורים של פסטיבל קולנוע דרום: סטודיו דרום (.קום) בסוף חודש ינואר, בין התאריכים 31.1-5.2, תתקיים חממת 'סטודיו דרום' זו השנה השישית, המוקדשת לבמאים/יות ומפיקים/ות בישראל, המעוניינים לקדם פרויקט עלילתי ארוך ראשון או שני. לעמוד החממה החממה בת 5 הימים מתקיימת ביוזמת המכללה האקדמית ספיר, בית הספר לאמנויות הקול והמסך ופסטיבל קולנוע דרום, בשיתוף חממת Produire au Sud של פסטיבל שלוש היבשות בנאנט, צרפת, המכון הצרפתי בישראל ופרוייקט הקולנוע הישראלי – קרן רבינוביץ לאמנויות ומשרד התרבות והספורט. חממת “סטודיו דרום” תתקיים במתכונת קורונה, בהובלת מומחים בינלאומיים וישראליים.

חדש על המדף:  תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי

"Architectural Culture in British Mandate Jerusalem, 1917-1948"- ספר חדש לד"ר ענבל בן-אשר גיטלר, מרצה במחלקה לתקשורת, במחלקה לתרבות - יצירה והפקה ובמחלקה ללימודים רב-תחומיים הספר "תרבות אדריכלית בירושלים בתקופת המנדט הבריטי, 1917-1948", עוסק בתקופה מרתקת וקריטית בהיסטוריה האדריכלית של ירושלים. הספר מציג את אדריכלות תקופת המנדט מזווית חדשה, ובוחן אותה דרך מחקר של ארבעה בניינים להם נודעה השפעה ארוכת-טווח על המרחב הבנוי של העיר. המחברת מראה כיצד בנייתם נוצרה מתוך השפעות בין-תרבותיות ויחסים בין קהילות הבריטים, האמריקאים, הציונים והפלסטינים המוסלמים.