סרט האנימציה "מטען עודף" זכה במקום הראשון בתחרות לסרט אנימציה קצר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה.

סרט נוסף שהתקבל לתחרות הוא 'כאפות' של היוצר אדם מגרלה. שני הסרטים הוצגו לאחרונה במסגרת תחרות סרטי בוגרים.ות בפסטיבל קולנוע דרום.

'מטען עודף', הסרט בן שש דקות של היוצרת עינת קשת, מספר על רעות שקופצת על ההזדמנות לטוס לאירוע משפחתי עם אביה, חיים, בסן פרנסיסקו. בדרך, האינטראקציה ביניהם חושפת את הדימוי הספציפי שיש לחיים עבור בתו, אותו הוא רוצה להציג באירוע. רעות מגלה כי היא שונה מאותו הדימוי, ואביה אינו מודע לכך. כשאביה מביא אותה למספרה, מתגבש חיבור ייחודי עם מעצבת השיער, וזו עוזרת לרעות לבטא את עצמה ולגבש חלק מעצמיותה.
 
על הפקה, תסריט ועריכה אחראית היוצרת עינת קשת; על עיצוב הפסקול והמוזיקה אחראי דניאל שמר; על המשחק אחראים שירן הוברמן, אורן חבוט ומאיה תומאס. הסרט נתמך על ידי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.
 
'כאפות', סרט בן 14 דקות , מספר על אדם חוזר מהטיול הגדול במזרח לאריאל שמעבר לקו הירוק, בתחושה שהוא נולד מחדש. הוא מביא את התובנות ושלוות הנפש שהוא חווה בטיול בחזרה לארץ. כשהוא מתאחד עם אחיו הקטן בן ועם חבריו התל אביבים, גילי ודולב, הוא מגלה שעל אף התובנות שצבר, כמעט בלתי ניתן בישראל לשרוד אפילו יום אחד מבלי לברוח.
 
על התסריט והעריכה אחראי אדם מגרלה; על ההפקה והצילום אחראית אלינור כהן; על עיצוב הפסקול אחראי דולב אזולאי; על המוזיקה אחראים: רז כהן, דולב אזולאי  ונועם קצין; על המשחק אחראים: אדם מגרלה, דולב אזולאי וגלעד בלום. הסרט נתמך על ידי קרן גשר לקולנוע רב תרבותי.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

כלכלה מצטיינת

הסטודנטים במחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר בראש טבלת שיעור מסיימי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מנתוני מועצת רואי החשבון שפורסמו באחרונה, עולה כי 87% מהסטודנטים מהמחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר עברו את הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד סתיו 2020, שיעור המעבר של המכללה האקדמית ספיר הוא הגבוה מבין כל מוסדות הלימוד בישראל. נתון זה מציב את המכללה האקדמית ספיר בראש טבלת עוברי הבחינה האימתנית מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ. מתוך 15 סטודנטים, 14 מהם ניגשו לבחינה בפעם הראשונה ועברו את הבחינה 13 סטודנטים.

חדש על המדף: שמש בכיסים

שמש בכיסים, ספר חדש לד"ר מיכל גטניו־קאלוש, מרצה בביה"ס לעבודה סוציאלית הספר הוא שילוב של סיפור אישי וסיפור הדרכה להתמודדות מיטבית עם משברים. ד"ר מיכל גטניו־קאלוש מתארת כיצד התמודדה עם נפילתו של חבר בפעילות מבצעית בלבנון ב־28.2.1999. באמצעות קטעי יומן שכתבה במשך 20 השנים שעברו מאז, היא מנסה להתחקות אחר התנהלותה, ולהבין כיצד התגברה על המשבר; בכנות וברגישות היא חושפת את תהליך הגילוי, הטיפול וההחלמה. הכותבת משלבת בין כתיבת פרוזה לכתיבה מדעית, בין רגשות ומחשבות לממצאי מחקרים.