הסתיימה שנה מיוחדת במחזור החמישי של תכנית פוטותרפיה – צילום ככלי טיפולי בבית הספר לאמנות בספיר, בהנחיית ד"ר ענת בוצר.

השנה לראשונה מוצגת תערוכת הסיום במתכונת וירטואלית, בה מציגים תמונה נבחרת ממגוון יצירתם, 14בוגרות ובוגרים בשנה א' ועוד 7 בשנת המשך – פרקטיקום.

פוטותרפיה הוא זרם עכשווי בתחום הטיפולי הפסיכותרפי, העושה שימוש באיכויות צילום הסטילס והוידאו כמרחב להתערבות טיפולית.
בקורס פוטותרפיה בספיר הסטודנטיות והסטודנטים עוסקים בחוויות אישיות לצד נושאים חברתיים בוערים. בתערוכה תוכלו לראות מצילומים אישיים, התמודדות פנימית עם משברים ותקווה לעתיד טוב יותר, דרך צילומי טבע סימבולים ועד למחווה לאמהות במדים ולאבות מייסדים.

ד"ר ענת בוצר מסכמת: "הסתימה שנה מורכבת וחרוצה: שנה בה חולצו הנסתר מהגלוי, הרך מהנוקשה, היצירתי מהמקובע, בכאב שמחה והתרגשות. שנה בה הקורונה – סליחה הדרקונה – הניבה פעם ראשונה תערוכה וירטואלית, להנאת והנעת כולם... מוזמנים לצפות, לקרוא ולהתענג..."

לתערוכה >>

* צילום: "אני בקורונה", עודד קרביץ, פרקטיקום

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

עו"ד גלעד שר, על חוויותיו במלחמת יום הכיפורים

לקחי מלחמת יום הכיפורים עיצבו במידה רבה את דרכו של עו"ד גלעד שר, יו"ר הוועד המנהל של המכללה האקדמית ספיר, הן בצה"ל כאלוף משנה במילואים, כמפקד חטיבה משוריינת וכסגן מפקד אוגדה, והן כאזרח בשדה המדיני. בשיחה עם שלמה רז בפודקאסט "רשת עושים היסטוריה", משתף שר מחוויותיו במלחמת יום הכיפורים כתותחן טנק בגדוד 46 בחטיבה 401, אחת מחטיבות השיריון הסדירות שהיו אז בסיני: הוא נטל חלק בקרבות הבלימה ובניסיונות להגיע אל המעוזים המכותרים ע"י הצבא המצרי, והשתתף בקרבות שנכנסו למורשת הקרב של צה"ל - בהם גם המארב בוואדי מבעוק שהכריע במידה לא מבוטלת את הצבא המצרי ואת גורל המערכה בדרום.

כלכלה מצטיינת

הסטודנטים במחלקה לכלכלה וחשבונאות במכללה האקדמית ספיר בראש טבלת שיעור מסיימי הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת. מנתוני מועצת רואי החשבון שפורסמו באחרונה, עולה כי 87% מהסטודנטים מהמחלקה לכלכלה במכללה האקדמית ספיר עברו את הבחינה בחשבונאות פיננסית מתקדמת במועד סתיו 2020, שיעור המעבר של המכללה האקדמית ספיר הוא הגבוה מבין כל מוסדות הלימוד בישראל. נתון זה מציב את המכללה האקדמית ספיר בראש טבלת עוברי הבחינה האימתנית מבין כלל המוסדות האקדמיים בארץ. מתוך 15 סטודנטים, 14 מהם ניגשו לבחינה בפעם הראשונה ועברו את הבחינה 13 סטודנטים.