פסטיבל מדרום

פסטיבל מִדרום בהפקת המחלקה לתרבות - יצירה והפקה

מרחב לפיתוח וקידום עשייה אמנותית, תרבותית וחברתית, הנובעת ומושפעת מהעיר אופקים.

הפסטיבל הוא אירוע יוצר - אוצר שמאפשר חשיפה ליצירה מקורית ולחיבורים אמנותיים המגיעים מתוך העיר ומרחבי הארץ. הפסטיבל התקיים לראשונה בשנת 2011 כשיתוף פעולה בין המכללה האקדמית ספיר לגופי תרבות, חינוך וחברה באופקים. הפסטיבל כאירוע והתהליך החינוכי – קהילתי שלצדו, מאפשרים התפתחות של שיח חדש בין העיר על תושביה, קהילותיה ואמניה, לבין עשייה תרבותית מכל רחבי הארץ. הפסטיבל פועל בשיתוף פעולה עם גופים וקהילות שונות באופקים בפרט ובארץ כולה.

אנו מזמינים אתכם לחוות את הפסטיבל ואת העיר בדרך חדשה.

אלבומי תמונות

המחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר ועיריית אופקים גאות להציג:

פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים
24-25-26 מאי 2021

כבר למעלה משנה, הריחוק החברתי והבידוד התרבותי הם מנת חלקנו, ואף על פי כן, מסמנת שנה חדשה זאת את הצורך שלנו כחברה, לשיתופי פעולה וערבות הדדית.

פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים פועל בתפר העדין המחבר בין אמנות, תרבות וקהילה, ומבקש ליצור שיתופי פעולה מפתיעים ולזמן אפשרויות חדשות של מפגש. היצירות בפסטיבל עוסקות ונבנות בשיתופיות, בכדי להפוך את הפעולה האמנותית לפעולה המייצרת מציאות בתוך החברה. אמנות השתתפותית פועלת בחיבורים ומבקשת לערער על ההפרדה שבין אמן וקהל ומציעה אלטרנטיבות שלא היו יכולות להתקיים אחרת.

מזה חצי שנה שאנחנו עמלים ועמלות על בניית הפסטיבל עם קהילות, גורמים וארגונים עירוניים, כדי להבין כיצד ניתן לחזור לפעילות ולעבוד ביחד. הפסטיבל מתקיים במרחבים הציבוריים הפתוחים ופרוס ברחבי העיר כדי להזמין התקהלויות ופעולות אמנותיות המחזירות את החיים למרחבי העיר:

פסל סביבתי ענק שנבנה על ידי חניכות וחניכי כל תנועות הנוער, בר קהילתי בשוק העירוני המוקם על ידי ארגוני הצעירים בעיר, גן ידידות מוזיקלי ביצירה שהיא פרי נגינה של הקהל, מופע מחול במרכז המסחרי הופך לריקוד המוני, סיור אופניים פרפורמטיבי ברחבי העיר, מופע תיאטרון הבנוי כולו מסיפורי שכונת יוני, קיר ציור משותף ללא גבולות בחלל האיגלו, בתים פרטיים מארחים הצגות תיאטרון, ארכיון ויזואלי וסנורי עכשווי של העיר, פעילויות יצירה ומופעים לילדים, אמנים ואמניות מאופקים ומרחבי הארץ.

הצטרפו לבני ובנות הנוער, לצעירים ולצעירות, לבני הגיל השלישי, לילדים ולילדות ולקבוצות השונות העמלות ובונות את הפסטיבל.

בואו קחו חלק פעיל בחוויה האמנותית הפרוסה ברחבי העיר בשלושה ימים של יצירה משותפת.

יאיר ורדי, מנהל אמנותי | נואית זכאי, מנהלת הפסטיבל

לפרטים ועדכונים נוספים, חפשו אותנו באתר הפסטיבל

* פסטיבל מדרום מתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות