ההרצאה תעסוק בתקשורת פמיניסטית כצורה ייחודית של עשייה תקשורתית שמקדמת, מעבר לעיסוק בנושאים הקשורים לחייהן של נשים והעסקת נשים שיוויונית, גם ערכים שונים של עשייה תקשורתית ומודל ייחודי של ארגון תקשורת. במסגרת ההרצאה נדון בדרכים השונות שבהן התקשורת הממוסדת והעצמאית כיסו ומכסות סוגיות הקשורות לחייהן של נשים ונבחין בין הסיקור הזה והסיקור אליו שואפת תקשורת פמיניסטית.

הדוגמא העיקרית בה תעסוק ההרצאה תהיה גוף התקשורת העצמאי, ״פוליטיקלי קוראת״: האתגרים שעמדו ועומדים בפניו, צורת ההתנהלות הפנימית וההגיון שמאחוריה.

נעלה דוגמאות קונקרטיות ואתגרים, שעלו בחלק מהתחקירים הגדולים של הארגון, כגון התחקיר אודות אשרם במדבר ותחקיר גל״צ וכן שאלות הנוגעות לעשייה עיתונאית ברשתות החברתיות.

לצד הדוגמאות הפרקטיות מהעשייה העיתונאית, יוצגו סוגיות מהתחום של פילוסופיה פמיניסטית וספציפית, פילוסופיה פמיניסטית של המדע, שהיו ועדיין בלב העשייה הפמיניסטית של הארגון.
במסגרת ההרצאה, נדון ביכולת לשלב מסקנות פילוסופיות בתוך עשייה עיתונאית פרקטית ובחשיבות של פיתוח מודל חדש של עיתונות, לאור סוגיות בפילוסופיה פמיניסטית.

מאיה רומן צילום אלי אליהו

מאיה רומן היא דוקטורנטית במכון כהן להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות, מנכ״לית ומייסדת ״פוליטיקלי קוראת״.

צילום מאיה: אלי אליהו

הוספה ליומן 2023-03-22 12:30:00 2023-03-22 13:45:00 איך עושות תקשורת פמיניסטית ולמה? סמינר המחלקה לתקשורת | מאיה רומן אודיטוריום 9201 המכללה האקדמית ספיר info@sapir.ac.il Asia/Jerusalem public
הרשמה לאירוע