סמינר מחלקתי | פאנל בוגרים

נפגוש שלושה בוגרים של המחלקה למדעי המחשב במכללת ספיר, העובדים מספר שנים בתעשיית ההי-טק, בתפקידי פיתוח וניהול. כל אחד מהם יספר בקצרה על החוויה שלו בתעשיית התוכנה, על אופי עבודתו ועל התחום בו הוא עוסק.
המפגש יהיה פתוח לשאלות הקהל

מר אוהד אסור, Firmware Engineer, Western Digital
אוהד עובד כ-Firmware Engineer מזה שנתיים בחברת Western Digital, ולוקח חלק בפיתוח מוצרי ה Client SSD של החברה. תחום הReal-Time/Embedded הינו תחום ותיק בתעשייה, עליו מבוססים רוב המוצרים שאנחנו מכירים מחיי היום יום שלנו - מכשור רפואי, מערכות בקרה לרכב, טלפונים, לווינים וכרטיסי זיכרון.


בהרצאה נדבר על מגוון הטכנולוגיות והידע הנחוצים בתחום, על הקשר החשוב בין תוכנה לחומרה בתעשייה ומעט על עולם הSSD.


מר יאיר שלומי, מפתח בחברת RoboTiCan
בארבע השנים האחרונות יאיר עובד בחברת RoboTiCan. העוסקת בפלטפורמות רובוטיות אוטונומיות, נוסעות ומרחפות (מישהו אמר רחפנים?)
תחום הרובוטיקה, ובפרט האוטונומית, הוא מגוון, מאתגר, ומעניין ואנחנו תמיד שואפים להיות מוקד ידע בתחום ובחזית הטכנולוגיה.

בהרצאה נדבר על האתגרים הרבים והאפשרויות הגלומות בתחום הרחפנים. נסביר על הסוגים השונים של הרחפנים, איך הם פועלים ומה אפשר לעשות איתם.

 

מר גל ארוס, Perception Algorithm, Carteav technologies
גל עוסק בתחום data science  מזה כשנתיים ומתמחה ב-computer vision. גל ביצע את פרויקט הגמר הראשון שלו בשת"פ מול משרד הביטחון ופתר את אתגר FGIC. מאז גל הועסק כמפתח COMPUTER VISION , ר"צ פיתוח וכיום אלגוריתמאי בתחום הרכב האוטונומי.


בהרצאה נדבר בין היתר על המהפכות התעשיתיות שעבר המין האנושי : תחילה הגיעו הקיטור והמים, אחריהם החשמל, ואז המחשוב. כעת, אנו בעיצומה של מהפכה תעשייתית רביעית, המונעת על ידי בינה מלאכותית וביג דאטה. נבין מהם תוכנות מבוססות נתונים, הצורך בהן והתהליך לבנייתם.
בנוסף, נכיר כלים שימושיים בתחום, סוגי התפקידים בתעשייה ומה עלינו לעשות כדי להיות מדעני נתונים(בשכר).

גל ארוס
גל ארוס
אוהד אסור
אוהד אסור
יאיר שלומי
יאיר שלומי


 

קישור למפגש

הוספה ליומן 2021-05-09 12:00:00 2021-05-09 13:00:00 טרנדים חמים בתעשייה מדעי המחשב | יאיר שלומי, גל ארוס ואוהד אסור המכללה האקדמית ספיר info@sapir.ac.il Asia/Jerusalem public