פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית אופקים 2020מהדורת חורף 23-24.12

מהדורת חורף מחממת, 23-24 דצמבר 2020

על אף משבר הקורונה, מתוך תחושת מחויבות גדולה להמשך קיומם של אירועי תרבות ואמנות ומתוך נתינה רחבת לב לקהילת הפסטיבל באופקים, יצרה יש מאין, המחלקה לתרבות – יצירה והפקה בשותפות עם עיריית אופקים פסטיבל חדש, במהדורה קטנה, חורפית ומחממת לב ונפש, שיתקיים במרחבים הציבוריים ברחבי העיר אופקים, תחת מגבלות התו הסגול.

פסטיבל מדרום הוא אירוע אמנות רב תחומי המקדם עשייה אמנותית, תרבותית וחברתית הנובעת ומושפעת מהעיר אופקים על תושביה, קהילותיה ואמניה. מהדורת החורף של הפסטיבל תתקיים במרחבים הציבוריים של העיר – השוק, השכונות והגנים – כשמוסדות התרבות סגורים, אנחנו מגיעים אל התושבים.

הפסטיבל יציג יצירה מקורי, מופעים ואירועים בתחומים שונים: מוזיקה, תיאטרון, ספרות ואמנות פלסטית.

עושים שכונה

החורף כבר כאן, ואנחנו מגיעים עד אליכם עם שישה מופעים, בתוך ארבעה אוטובוסים, שיתארחו בשלוש שכונות: 16:00 - רמת שקד, 17:00 – כיכר היונים, 18:00 - קיבוץ גלויות.

  • בית הנייר - יתמלא בספרים, מחברות וניירות ויהדהד טקסטים ומילים בכל פינה. האמנים יעל גרינבלט ואהרון מנור יפעילו את הקהל לאורך כל האירוע.
  • בית אבא - יתמלא בצלילים, ניגונים וקולות שיוקלטו מבעוד מראש על ידי לייבל נפלאות, בבתי הכנסת מהזרמים השונים באופקים - וישולבו יחד למיצג סאונד מרגש
  • דרך העבר - יתמלא בזיכרונות של העיר אופקים בתמונות וסרטונים מ-65 שנות קיומה העיר, האנשים, הקהילות, המקומות שהופכים את העיר ל-אופקים.
  • תיאטרון על הדרך - אולם תיאטרון בו יופיעו לאורך הערב 3 מופעי תיאטרון שונים, בכל שכונה מופע אחר. המופעים ישתלבו וישתמשו במבנה האוטובוס, כחלק מהמופע והחוויה של הקהל. הבימאי והשחקן אילן פופקו במופע תיאטרון שהוא מסע אל תוך העיר; יהב גל במופע "טיש" שמח במיוחד המשלב סיפורים וניגונים חסידיים ובמופע "לולקע" אודות מסעו של רבי יעקב בעקבות צוואתו של הבעל שם טוב.

לפרטים נוספים

הפסטיבל מתקיים תחת כל האישורים והמגבלות הקיימים ובהתאם להנחיות התו הסגול.

הוספה ליומן 2020-12-24 16:00:00 2020-12-24 19:00:00 פסטיבל מדרום לאמנות רב תחומית באופקים המחלקה לתרבות - יצירה והפקה אופקים המכללה האקדמית ספיר info@sapir.ac.il Asia/Jerusalem public