טקס תחרות "חותמת אישית" ליצירה צעירה

ביום חמישי הבא, ה-27 בדצמבר, יתקיים במרכז אדמונד דה רוטשילד בתל אביב טקס תחרות "חותמת אישית" ליצירה צעירה, של המחלקה לתרבות - יצירה והפקה של המכללה האקדמית ספיר, בשיתוף עם עמותת ע.נ.ת לזכרה של ענת דותן-עמר ז"ל, הפועלת לעידוד נטיעות תרבותיות בנגב.

בטקס יוכרזו שמות חמשת הזוכים בתחרות, שהשנה עסקה בנושא "ברית". לזוכה במקום הראשון יוענק פרס כספי בסך 10 אלף ₪, לזוכים במקום השני, השלישי והרביעי יוענק פרסים כספיים בסך 3,000 ₪ לכל אחד, כאשר המקום הראשון מבין הסיפורים שנכתבו על-ידי סטודנטית או סטודנט במכללה האקדמית ספיר, יזכה את הזוכה ב-6,000 ₪.

התחרות עוסקת בסיפורים קצרים שאורכם לא עולה על 2,500 מילים ומיועדת לכותבים ולכותבות בראשית דרכם (עד גיל 35), ובאה לעודד עשייה ויצירה בקרב הדור הבא של הכותבים בישראל ולהרחיב את מנעד הכתיבה הספרותית בישראל. חבר השופטים בתחרות מורכב מדי שנה מדמויות מובילות מעולם הספרות והרוח, ובהם סופרים, יוצרים ואנשי תרבות. הסיפורים שהוגשו לתחרות השנה עוסקים בין היתר במערכות יחסים הרסניות, מוות, פגיעה מינית בתוך המשפחה וקנאה.

את התחרות יזמה הפרופ' נורית גרץ כחלק מחזון המכללה האקדמית ספיר לשוויון הזדמנויות ורכישות ידע ובמטרה לעודד יצירה מקורית, פורצת דרך ורעננה, ולהעניק לה במה ופרסום. הסיפורים שעלו לגמר בשנים קודמות התפרסמו באנתולוגיה בהוצאת המכללה האקדמית ספיר ולא מעט מהיוצרים שלקחו חלק בתחרויות קודמות אף הוציאו בעקבות כך ספרי ביכורים והשתלבו בעולם הספרות הישראלי.

ד"ר עמרי הרצוג, מרצה במחלקה לתרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר ומנהל תחרות ״חותמת אישית״: "כמי שמלווה את התחרות מראשיתה, אני מתרגש בכל פעם מההיענות וגם מאיכות הסיפורים, מהתעוזה והכנות שלהם. כמבקר ספרות ישראלית, אני מוצא עצמי משווע לכתיבה אחרת, שלא בשטנץ' הרגיל, שמעיזה לפרוץ גבולות ולספר על חיים כאן ועכשיו, אבל אחרת, בכנות, בתשוקה ובחוסר אחריות (כי כתיבה טובה היא תמיד חסרת אחריות, לא מתייפה, לא מנסה לשלם חוב למשהו). רבים מהסיפורים שנשלחים לתחרות הם כאלו. ולכן התחרות הזו חשובה - לא רק לקוראים, או לכותבים שזוכים בהכרה ובפרס, אלא כדי לבנות את הדור הבא של הסופרים שלנו".

על הסופרים והסיפורים שעלו לגמר

המחלקה ללימודי תרבות - יצירה והפקה במכללה האקדמית ספיר בראשותו של ד"ר ניר קדם, הינה ראשונה ויחידה בישראל בדומה למספר אוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל. התכנית כוללת שילוב של מדעי הרוח, האמנות והתרבות יחד עם יישום מעשי. לבוגרים מוענק תואר ראשון בתרבות - יצירה והפקה, עם התמחויות שונות: ניהול והפקת אירועים, ניהול מוסדות תרבות, כתיבה ועריכת תכנים והוצאה לאור ושימור תרבות וארכיונאות. כמו כן קיימות התמחויות בתחומי האמנויות: מסלול למוזיקאים, אוצרות ואמנות, ניהול מוסדות אמנות ומסלול אמן מנחה בקהילה.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
8 + 12 =