סילקט (Cilect), האיגוד הבינלאומי של בתי הספר לקולנוע, כולל למעלה מ-180 בתי ספר לקולנוע המובילים בארצם, מ-62 מדינות בחמש יבשות. מאז 2006 מפיקה הנהלת סילקט תחרות בין מבחר סרטי בתי הספר חברי האיגוד, בה נבחר בשיטה דמוקרטית הסרט המצטיין. התחרות משקפת את מיטב התוצרת הקולנועית של סטודנטים צעירים ברחבי הגלובוס. הסרטים המצטיינים משקפים את הטעם הקולקטיבי וההערכה המושכלת של קהילת המורים והלומדים העולמית, דור הקולנוענים הבינלאומיים העתידי. 
בבית הספר לאמנויות הקול והמסך במכללה האקדמית ספיר פיתחנו את הקורס "מבחר סרטי סילקט", בו צפינו ב-249 סרטים שהתחרו השנה (106 עלילתיים, 87 תיעודיים ו-87 אנימציה), דירגנו אותם ויצרנו את הבחירה המשותפת של המכללה. 
פסטיבל קולנוע דרום בשיתוף בית הספר לאמנויות הקול והמסך יזמו תכנית מיוחדת, שמתקיימת כבר שנה שנייה, במסגרתה מוקרנים שמונה סרטי סילקט נבחרים. השנה יוקרנו ארבעה סרטים עלילתיים, שני תיעודיים ושני סרטי אנימציה – לשנת 2020. הסרטים שמוקרנים השנה נבחרו בתהליך אוצרות נוסף שלי ושל שלושה מתלמידי הקורס: זוהר דדון, עומר דניאל וגל עטיה. תהליך זה התבסס על מיון ראשוני של כלל תלמידי הקורס והמהלך הלימודי שהתקיים בו.

פרופ' ענר פרמינגר
במאי ומרצה בכיר
בית הספר לאמנויות הקול והמסך
המכללה האקדמית ספיר

לוגו סילקט