זרקור - טל חסון | המחלקה לניהול המשאב האנושי

זרקור - טל חסון

קצת על עצמי
שלום לכולם, שמי טל חסון. שנה ג, מהמושב כפר מימון (מ"א שדות נגב) בן 28, נשוי. אספר קצת על עצמי: גדלתי והתחנכתי כל חיי בדרום ואני מאוד מחובר לאזור. עובד בחברת בגירה מערכות, העוסקת בהייטק-ביטחוני כ5 שנים, לאחרונה נכנסתי למשרה במחלקת משאבי אנוש. שירתי במשמר הגבול כ-4 שנים, אני מאוד אוהב בע"ח, ספורט, טיולים ארוכים, לפתח קשרים עם אנשים והכי חשוב תמיד להנות מהדרך.

החלטתי ללמוד בספיר מכמה סיבות, קודם כל המכללה בעניי מחזקת את הנגב והפריפריה בצורה ברורה, המכללה הוגנת מאוד בתחום הכספי- שכר אוניברסיטאי ומתן מגוון אופציות לפרויקטים חברתיים המזכים בכספי מלגה. בנוסף כל חבריי מהאזור שלמדו במגוון מסלולים היו מרוצים מאוד מהתהליך, היחס ומבחן התוצאה.
בחרתי את התחום אחרי מספר שנים בעולם הביטחון, הבנתי שהיעוד שלי הוא לעבוד מול אנשים, לדאוג לרווחת העובדים ולנהל תהליכים. אני רואה בעמדת הכוח של איש משאבי אנוש כתפקיד מפתח בכל ארגון וכשליחות עצומה במציאות לא פשוטה כלכלית לאוכלוסיות רבות בישראל.  בנוסף התנסיתי בגיוס יוצאי יחידות מיוחדות לפרויקטים קצרים ונחשפתי לפוטנציאל הכלכלי שבתחום, למסלול עצמו בספיר הגעתי בהמלצה של חבר קרוב שסיים את התואר ולאורך הלימודים שיתף אותי בחוויה הטובה שהוא עובר וחלק מתוכן הלימודים.
כיום חוץ מהמסגרת של התואר, אני מרכז דרך המכללה-"המחלקה למעורבות חברתית" את פרויקט (מלגה) "יקרים לנו" (הפגת בדידות לקשישים). אני לוקח חלק בפרויקט 3 שנים ברציפות בהם עברתי מסטודנט לרכז. המלגה מכסה את שכר הלימוד ומצד שני אני בעשייה של נתינה ועשיית טוב לאחר, מה שממלא וגורם לך להרגיש מבורך ובעל זכות לתת כבוד לבני הדור השלישי.

התחומים והקורסים שהתחברתי אליהם רבים, שמחתי שבתואר יש גיוון של תחומים מעניינים כמו: כלכלה, דני עבודה, מיסים ועוד. מאוד התחברתי לפסיכולוגיה וסוציולוגיה. המון תאוריות שלמדנו בקורסים אלו גרמו לי לחשוב עם עצמי מה דעתי ומה דרכי בשלל נושאים ודעות.

בסיום הלימודים אני בעזרת השם אעבור ממשרת סטודנט למשרה מלאה ואמשיך לצבור ניסיון מול הארגון והלקוחות, שארגיש מספיק בשל ומנוסה אני אנסה לצאת לדרך עצמאית. יש לי רצון/חלום להמשיך לתואר שני ואולי להשתלב בעולם האקדמיה בתור מרצה אך כרגע אני ממוקד מטרה לפתח את עצמי בפן המקצועי והכלכלי.

הזרקור הבא

תודה שקראתם! היה כיף לשתף. מאחל לכולם חיים מאושרים וטובים מלאים באהבת חינם וחסד.

אשמח להעביר את הזרקור לנוי ראובן.