זרקור - מאיה טטרו | המחלקה לניהול המשאב האנושי

זרקור מאיה טטרו סטודנטית שנה ג' ניהול המשאב האנושי

קצת על עצמי
שמי מאיה טטרו בת 49 (תכף יוצאת לפנסיה), מתגוררת באשקלון. אני גרושה ואמא לשלושה ילדים: בנאל (28), רון (26) ועדן (19). אני סטודנטית לתואר ראשון בניהול המשאב האנושי שנה ג'.

בגיל 16 עזבתי את לימודי התיכון, בשביל לעזור כלכלית בבית ולצערי לא סיימתי את לימודי התיכון. אני עובדת כ-20 שנה ברשת סופר פארם, במהלכן פיתחתי מיומנויות של אינטליגנציה רגשית, הקשבה, עשייה ועזרה לחברה. העבודה השירותית שחקה אותי, הגעתי למסקנה שאני זקוקה לשינוי. כל אלו הובילו אותי להבנה שאני צריכה לצאת ללמוד על מנת להשכיל, להתפתח ולקבל כלים נכונים כדי להתקדם בחיים. למרות החשש והאתגר מגילי המתקדם החלטתי לעשות שינוי מסלול ובעזרת תמיכה של החברים והמשפחה יצאתי לדרך.

בחרתי בתואר ניהול המשאב האנושי מכיוון שהוא מחבר אותי לאנשים, להבנה עמוקה שלהם, לרגש ואיך להשפיע וליישם את זה בפועל. ההחלטה ללמוד במכללת ספיר נפלה ביום הפתוח בזכות הצוות המיומן שהדריך, כיוון והסביר בצורה ברורה על התואר. כמו כן, הסטודנטים שהיו מעורבים ביום זה ממש חיזקו את ההחלטה, מעבר לכך שהמכללה נחשבת למובילה בתחום האקדמי. ברצוני להוסיף כי בתחילת המכינה פגשתי את מנהל המכינה (זוהר אביטן) , אשר ציין את גילו המופלג ובדיוק סיים תואר במשפטים. הוא הביט בי ואמר: "אל תחששי החיים פרוסים לפנייך, תהני מהדרך ותמיד תזכרי - אף פעם לא מאוחר ללמוד". וכך יצאתי לדרך.

אני שמחה לומר, שהלימוד עבורי הוא חוויה מאתגרת, מלאה בתוכן ומהנה, פגשתי צוות מרצים מקצועי, רגיש, קשוב ומכללה בעלת ערכים. כמו כן, נחשפתי להון אנושי מדהים, יצירתי, מגוון, וביניהם מצאתי "מלאכית" צעירה ושמה עומר עוזר, שגרמה לי להבין את ערך הלימודים ואיך לשלב אותם בחיים.

התחום אליו התחברתי במסגרת תוכנית הלימודים הוא פסיכולוגיה ותאוריות אישיות. האתגר האינטלקטואלי והתאוריות פוקחות העיניים שנוגעות לחברה כולה, הפכו את המקצוע למעניין, מפתח חשיבה עמוקה ונותן מבט ממעוף הציפור על האנשים ובפרט על  החיים.

בשנה האחרונה הגשתי קורות חיים למס' חברות ולשמחתי הרבה, התקבלתי לארגון בתחום אדמיניסטרציה. אין ספק שהלימודים תרמו להצלחה בקבלת העבודה. ההחלטה הטובה ביותר בחיי המקצועיים. מאמינה שאוכל להתקדם בתפקיד כאשר אסיים את לימודיי.

הזרקורים הבאים
אני רוצה להזמין לזרקור הבא את פרופסור אבי בסר, מרצה לחקר האישיות. את אבי הכרתי בשנה הראשונה ומאוד חששתי מהמקצוע. לשמחתי, המשכתי ללמוד אצלו גם שנה ב' וגם עבודת סמינריון. אבי גרם לי להתמודד עם הפחדים שלי, להכיר ולהבין את עצמי ואת הסביבה יותר לעומק.

בנוסף, אני אשמח להזמין לזרקור הבא את עומר עוזר, סטודנטית לניהול המשאב האנושי שנה ג'. עומר היא בחורה נהדרת, מלאת אמביציה, מובילת דרך, חשיבה מחוץ לקופסא, תמיד נרתמת לעזור לכולם, קשובה לסביבה, פותחת מצלמה (חשוב מאוד), חייכנית וממש מודל לחיקוי עבורי.

מאחלת לכולנו המון הצלחה, שתמיד נחייך, נשאף גבוה, נאתגר ונאמין  בעצמינו.