קול קורא להצטרפות ל"גוונים באקדמיה" תשפ"ב

"המרחב האקדמי מבטא, אולי יותר מכל, את "הסדר הישראלי החדש": מי שנחשבו בעבר למיעוטים תופסים כיום נפח משמעותי בחברה. מרחב זה הוא המנוע המרכזי לפיתוח ההון האנושי בישראל, ומשמש כמקום המפגש הראשון שבו מתכנסים צעירים מכל חלקי החברה תחת קורת גג אחת. לכן, לאקדמיה תפקיד חיוני בעיצוב דמותה ועתידה של מדינת ישראל".( ציטוט מתוך נאומו של הנשיא היוצא , מר ראובן ריבלין)

חודש מאי 2021 התאפיין באירועים קשים ואלימים ברחבי הארץ ובעיקר בערים המעורבות, לצד מלחמת "שומר החומות" שהשפיעה וטלטלה את כל הארץ ובפרט את מרחב הנגב המערבי. אירועים אלו הדגישו עד כמה הקיום המשותף רגיש ונפיץ. 

גם במכללה הורגשה מתיחות זו בקרב כל באי הקמפוס, בכיתות, במרחבים הציבוריים, בפעילויות החברתיות וברשתות החברתיות (וכחלק מהן גם בקבוצות הוואטסאפ) כל אלו הוכיחו כמה עוד נדרשת עבודה מאומצת, על מנת לקדם את החיים במרחב משותף. ההבנה כי מאורעות מאי הינם תסמין לשסע העמוק הקיים בחברה הישראלית הוכיחה כמה עבודתנו לקידום השותפות, הגברת האמון, הכרות הדדית ושיפור היחסים נחוצה לחיזוק הלכידות החברתית והשבת הביטחון האישי.

אנו מזמינים אתכם לקחת חלק בקבוצה מעורבת של סגל אקדמי, מנהלי וסטודנטים מגוונים, לקדם יחד רעיונות ושיח למציאת מענים ופתרונות לחברה רגישה, מקבלת ומכילה במכללה בפרט ובישראל בכלל. הידע והניסיון קיימים וחלקם  טמונים בנו, בהון האנושי המרכיב את הקמפוס.
המעוניינים מתבקשים לשלוח מייל חוזר למירי כחלון רכזת תקווה ישראלית במכללה - mirik@sapir.ac.il.

הקבוצה תיפגש 8 פעמים בהנחיית יעל רוסניק רונן, במהלך הסמסטר, בימי שני בין השעות 12:00-15:00, במרכז נגישות במכללה. מפגש ראשון של קבוצת גוונים: 31.1.2022. וכן יתקיים יום סיור .

בברכה ובכבוד רב,
קמילה מילנר לנדסקינד - ממונה "תקווה ישראלית" 
נעמה אייד בוהדנה - מנהלת היחי' למעורבות חברתית
יורי לוין - מ"מ מנהלת היחי' למעורבות חברתית 
מירי כחלון - רכזת "תקווה ישראלית"