זרקור - אופיר גלעד | המחלקה לניהול המשאב האנושי

זרקור - אופיר גלעד | המחלקה לניהול המשאב האנושי

ספרי לי קצת על עצמך

שמי אופיר גלעד, אני בת 27 ומתגוררת כעת בבאר-שבע. גדלתי והתחכנכתי בקיבוץ יפעת שבעמק יזרעאל. אני הבכורה מבין 3 אחים להורים קיבוצניקים “אמיתיים”, גדלתי בבית שבו שיתוף, שיוויון, כבוד לאחר וגם לשונה היו ערך עליון. בשעות הפנאי אני נהנת לבשל ולהיפגש עם חבריי.

שירתתי בצבא בתור רל”שית (ראש לשכה) ונגדת תקציבים באגד ארטילרי 282, בנוסף כשנה וחצי בקבע. במהלך שירותי הצבאי נדרשתי לבצע הרבה מתפקידיי מנהלת משאבי אנוש, נדרשתי לעבוד בצורה רציפה וישירה מול גורמים רבים, ביניהם דרגים גבוהים.

במרבית מחיי עבדתי עם ילדים ונוער במסגרות שונות, רבים מהסובבים אותי חשבו שמתאים לי ללמוד חינוך. אך כמו בפעמים רבות מחיי, בחרתי ללכת בדרך שלי ולא לפי מה שמצפים ממני. החלטתי שאני רוצה לעסוק בתחום האנושי, יחד עם תפקיד של ניהול ומצאתי לנכון ללמוד ניהול משאבי אנוש במכללת ספיר.

רבים מחבריי מתגוררים בבאר-שבע ולא היה לי ספק שכשאלמד אגור גם שם. הלכתי ליום פתוח בבן-גוריון ופחות התחברתי למחלקות שיש ללמוד ולסגנון של אוניברסיטה. הציעו לי ללכת להתרשם ביום פתוח במכללת ספיר, הגעתי ומאוד התרשמתי, ממחלקת המשאב האנושי בפרט ועוד באותו היום נרשמתי. אני מסוג האנשים שהתחום הריאלי יותר פשוט עבורם ויותר מתחברת לכיוון הזה, אך יחד עם זאת גם תחום האנשים מעניין אותי מאוד כמו פסיכולוגיה.

אני שמחה שלבסוף החלטתי ללמוד במכללת ספיר, הלימודים מעניינים, הסטודנטים בחשיבות עליונה. ובנוסף זכיתי להיות במחלקה חמה, השנה שלנו מגובשת, פגשתי הרבה אנשים טובים, שהפכנו לסוג של משפחה, יש עזרה הדדית ואווירה טובה. בנוסף רכשתי הרבה חברים לחיים.

את מי את מבקשת להזמין לזרקור הבא?

בחרתי בד״ר אורי ביבי, לזרקור הבא.