זרקור - יהונתן הרמן

זרקור - יהונתן הרמן, סטודנט שנה ב' במחלקה לניהול המשאב האנושי

ספר לי קצת על עצמך

שמי יהונתן הרמן שנה ב’ לניהול המשאב האנושי, בן 25, נשוי וגר מזה שנה במושב שוקדה שבעוטף עזה, גדלתי והתחנכתי בישוב מרכז שפירא. לקחתי מבית הורי צידה לדרך שנקראת עזרה לזולת וגם המון שמחה. אני מאוד אוהב לעזור לאנשים ותמיד שואף להשאיר חותם של אור וחיוך.

התגייסתי לחיל המודיעין בתור מנהל רשת (תפעול תקלות במחשבים) כשנה וחודש ואז את סיום שירותי עשיתי בחיל החימוש באותו התפקיד בנוסף הייתי אחראי על ניהול משתמשים. שנה אחרי השחרור מהצבא, הגיעה השאלה הגדולה מה אתה רוצה ללמוד? המחשבות נעו בין פסיכולוגיה לבין עריכת דין וגם קצת לבטים לגביי לוגיסטיקה. ההורים שלי תמיד אמרו לי: יהונתן תפור עלייך משאבי אנוש. אני לעצמי חשבתי מה פתאום, אין מה לעשות עם זה.

ביום פתוח ראשון שהשתתפתי במכללת ספיר, הלכתי להאזין לכמה מחלקות, למעט המחלקה לניהול המשאב האנושי. בתום היום, ניגשתי ליעוץ לימודים וגם שם יעצו לי ללמוד ניהול המשאב האנושי, אולם אני נותרתי בסירובי. לבסוף, הגעתי לעוד יום פתוח בספיר, והתחלתי לקרוא על התואר ולהתעניין אצל מכרים וחברים. לבסוף, גמלה בי ההחלטה להירשם ללימודים במחלקה. הרמתי את הטלפון לעירית, רכזת הסטודנטים במחלקה לניהול המשאב האנושי, הצגתי עצמי וביקשתי להירשם לתואר.

הדבר שממנו חששתי בעיקר ביחס ללימודים, היה המתמטיקה ובכלל כל מה שקשור למספרים. אחרי שהצלחתי ללמוד ועברתי קצת קורסים כמותיים שמכילים מספרים, גיליתי שזה לא כזה נורא ואפילו יכול להיות מאד מהנה. למעשה שני המקצועות שהכי התחברתי אליהם זה סטטיסטיקה ומיסים. שניהם משלבים גם מספרים וגם מלל - משהו שמשקף את החיבור לתואר הזה.
אני מאוד אוהב את האנשים שאיתי בתואר כל אחד הוא באמת מיוחד, וגם את היחס האישי שהמחלקה נותנת לכל אחד שזה לא מובן מאליו. לעת עתה, אינני עובד בתחום ניהול משאבי אנוש, אלא עובד בעבודות מסגרות (אני לא רתך) בפרויקטים של סולארי. הייתי מעוניין להשתלב בתחום משאבי אנוש וכוונתי היא להמשיך לתואר שני בעז”ה לייעוץ אירגוני.

את מי את מבקשת להזמין לזרקור הבא?

בחרתי ברותם בן אור חברתי לתואר, לזרקור הבא.