זרקור - עירית סוזן

זרקור - עירית סוסן, רכזת המחלקה לניהול המשאב האנושי

ראיינה: רונית נדיב, ראשת המחלקה

ספרי לי קצת על עצמך?

תושבת נתיבות (מושבניקית לשעבר) אמא לשני בנים וסבתא לשני נכדים מתוקים שהם עולם ומלואו בשבילי. אני בספיר כבר קרוב ל-20 שנה.

מה זה בעצם רכזת סטודנטים?

בתפקידי אני מטפלת בכל השוטף של הסטודנט מרגע קליטתו במחלקה ועד לסיום התואר.
התהליך מתחיל בקבלת המועמדים למחלקה ביום הפתוח וממשיך בליווי בתהליך הרישום למחלקה, ולאחר מכן בבניית מערכת לימודים עם הסטודנטים ביום ייעוץ.
בעבודתי אני נחשפת לקשיים שבהם מתמודדים הסטודנטים הן בפן הלימודי והן בפן האישי. לכן האתגר העיקרי שלי מתוקף התפקיד הוא לסייע להם מקצועית ויצירתית לדלג על הקשיים ולהמשיך ללמוד לתואר בוגר.
האתגר נוסף העומד בפני בסוף שנה האקדמית, במהלך תקופת המעברים במחלקה. בתקופה זו אני בוחנת אילו סטודנטים עומדים בתנאי המעבר משנה לשנה ומוודא שהסטודנטים מודעים למצבם האקדמי. מבחינתי זה הישג משמעותי לראות שסטודנט שהתקשה במהלך השנה הצליח בסופו של דבר ועמד בתנאי המעבר.
אני מאד נהנית מהעבודה השוטפת עם הסטודנטים והמגע התכוף עימם. הסטודנטים היום כל כך דינמיים ומגונים, כך שאני כל הזמן לומדת מהם משהו חדש.
הקושי האישי שלי בשנת הלימודים תשע”ט היה להגיע לעבודה ביום הראשון לפתיחת הסמסטר ולהבין שהסטודנטים והמרצים לא מגיעים, בשבילי זה היה קשה ולא נעים.
אני מצטערת שהסטודנטים התמודדו עם המון חששות ואי וודאות במיוחד סטודנטים לשנה א’ שעדין אינם מכירים את עולם האקדמיה, על כך נכונה לכולנו עבודה משותפת על מנת לסיים את הסמסטר בהצלחה.

מה הדבר שהכי חשוב לך בעבודה?

חשוב לי לראות שהסטודנטים לומדים ומתקדמים, והשיא מבחינתי זה לראות אותם בטקס הענקת התארים. חשוב לי שסטודנטים יבינו שאנו פועלים בתוך מערכת גדולה שיש בה חוקים והנחיות, ואנחנו נדרשים להתנהל אל מול הנחיות אלו. התשובות השליליות שאנו נותנים לסטודנטים נובעות מתוך הצורך לקיים את הנחיות המוסד ולא מתוך שרירות לב. לכן, חשוב לי שסטודנט ילמד לקבל גם תשובה שלילית ממני, ולהבין שאין כאן שיקולים לא עניינים או רצון לפגוע בו.

מה הטיפ העיקרי שלך לסטודנטים במחלקה?

בכל פעם שאתם באים למחלקה לבקש כל בקשה, תנסו להבין גם את הצד השני. אנחנו נמצאים במערכת יחסים יחסית ארוכה של שלוש שנים, וצריך להבין שמערכת יחסים כזו צריכה להיות מושתת על כבוד הדדי וראיית האחר.

את יכולה לחלוק עמנו במשהו אישי עליך?

בשעות הפנאי שלי אני מתנדבת למען הקהילה בעמותת מחוברים לחיים ועמותת שיעור אחר. ספיר היא הבית שלי ולא רק מקום עבודה.

את מי את מבקשת להזמין לזרקור הבא?

עמרני דניאל, סטודנטית שנה א’.