בית הספר לאמנות של מכללת ספיר שואף להפוך את הדרום למרכז של תרבות ואמנות עם דגש חברתי וסביבתי. החזון המוביל את בית הספר הינו טיפוח סטודנטים מוכשרים, מקוריים וביקורתיים בדרכם האמנותית, תוך יצירת דיאלוג עם הקהילות בסביבה.
מסלול הלימוד המרכזי בבית הספר הוא לימודי אמן מנחה משולבים ב- B.A בתרבות, יצירה והפקה. מסלול זה הינו ייחודי לבית הספר לאמנות, חברה ותרבות במכללה האקדמית ספיר הרואה באמנות החזותית בארץ חלק ממכלול תרבותי ביקורתי חשוב, ומנוף לדיון חברתי ורגשי.
בית הספר מעניק בית חם המספק חווית לימודים מיוחדת ושונה, כזו המספקת תנאים אידיאלים ליצירה. תוכנית הלימודים מעודדת גישה תלוית מרחב ומעורבת בקהילה. כמו כן, הסביבה החיצונית והטבעית מעניקה תחושת חופש, מרחב, פתיחות ואוורור לחושים. כל אלה מייצרים אווירה ייחודית ששונה מכל בית ספר אחר בארץ או בעולם.

אוכלוסית הסטודנטים בבית הספר לאמנות הטרוגנית ומגיעה מקהילות שונות בדרום. לרוב הסטודנטים פעילים חברתית מיוזמתם בתוך הקהילות שלהם ומול קהילות אחרות, ויצירתם האמנותית משתלבת באופן טבעי בעשייה זו. סגל המרצים המגוון והייחודי של בית הספר מורכב מטובי האמנים והאוצרים בארץ, אף הם בעלי גישה חברתית חדשנית לאמנות ולחינוך. כחלק מהאני מאמין של בית הספר, הצוות שם דגש על התפתחותו האישית של כל סטודנט, ומלווה ומנחה אותו באופן אישי לאורך כל שנות הלימוד עד לפרויקט הגמר.
במקביל ללימודי בסיס של פיסול, רישום, ציור, קרמיקה וצילום, התוכנית הצעירה והחדשנית של ביה״ס לאמנות כוללת גם קורסים במיצג, וידיאו ארט ואוצרות. בנוסף כוללת תוכנית הלימודים קורסים ששמים דגש על חינוך ועבודה עם קהילות כגון פלייסמיקיינג (אמנות במרחב הציבורי וקהילה), מתודיקה ואוריינות חזותית ומבוא לחינוך לאמנות.

הסטודנטים לוקחים גם קורסי חובה ורשות עיוניים במחלקה לתרבות של מכללת ספיר בנושאים כגון תולדות האמנות, תת תרבות דיגיטלית, פמיניזם ומגדר, גלובליזציה בתרבות הילד, תרבות ישראלית, תרבות המזרח התיכון ועוד. שילוב לימודי האמנות עם הלימודים האקדמיים והחיבור למחלקה לתרבות מקנים יכולת התבוננות ביקורתית על התהליכים החברתיים והפוליטיים במדינת ישראל, כמו גם על תוצרי התרבות העכשוויים. התוכנית מעודדת שאילת שאלות פורצות דרך והכרות עם אמנות ותרבות רב תחומיות ורב תרבותיות שמרחיבות את הקאנון של תולדות האמנות המערבית.

בית הספר פועל בשיתוף פעולה עם מחלקות אחרות כגון המחלקה לתקשורת, המחלקה לקולנוע, או המחלקה לעבודה סוציאלית, באופן שמסייע להבנת יצירת האמנות בתוך הקשריה התרבותיים, הפוליטיים והחברתיים. בנוסף, מסלולי הלימוד בביה"ס כוללים התנסות מעשית ביוזמה והפקה של אירועי תרבות ואמנות מול גופים ציבוריים ופרטיים גדולים ומאפשרים השתלבות במערכות חינוך הפורמליות והבלתי פורמליות.

התכנית המעשית המשולבת בלימודים האקדמיים תעניק כלים וידע בכל הקשור לפיתוח חשיבה יצירתית ומיומנויות טכניות במדיומים המגוונים הקיימים היום בעולם האמנות. לצידה, הדגש על הנחיה, חינוך ומרחב ציבורי מכשיר את הסטודנטים כמניעי וסוכני אמנות בקהילה ומוביל אותם למעורבות חברתית באמצעות מיצבים, מיצגים, פרויקטים בציור, פיסול, צילום, וידאו ועוד.

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
1 + 6 =
תערוכת בוגרות בית הספר לאמנות בספיר, בוחנת את נושא הזהות באופן עקיף וישיר, ופותחות צוהר להתבונן על עולם זהויות מורכב...
לראשונה בישראל: 6 אמניות ישראליות יוצאות אתיופיה בתערוכה "קו הצבע" "קו הצבע" הוא מונח שמזוהה עם אדוארד ווילהאם דו בואה...
כל הכבוד לבוגרת שלנו, רותם סויסה דיאם, אמנית פופ ארט, שעבודותיה מוצגות ונמכרות בגלריות שונות. רותם הציגה את עבודותיה...