תערוכה חדשה "קו הצבע"

לראשונה בישראל: 6 אמניות ישראליות יוצאות אתיופיה בתערוכה "קו הצבע"

"קו הצבע" הוא מונח שמזוהה עם אדוארד ווילהאם דו בואה, במונח זה ניסה דו בואה לתאר את אופי המפגש בין האדם השחור לאדם הלבן.

תערוכה יוצאת דופן של בית הספר לאמנות במכללה האקדמית ספיר עוסקת במבטו הביקורתי  של "השחור" על מבטו המפלה והמסליל של העולם המערבי "הלבן".

ביצירותיהן של 6 האמניות  עולה נושא הגזענות בישראל דרך רגעים אותנטיים, היסטוריים, תרבותיים, קהילתיים ופרטיים.

אוצרת התערוכה, זווידתו יוסף: "בשדה האמנות, אנחנו האמניות נבחרות ברוב הפעמים, על פי מוצאנו ולא על פי האמנות שלנו עצמה. בתערוכה הזו אנו מנסות להביע את הביקורת שיש לנו על המבט והבחירות של שדה האמנות הישראלי על העשייה שלנו. האמניות מביאות את הקריאה של ה"עין השחורה" אל העולם המערבי הלבן ללא תיווך העין "הלבנה", אותה עין שרואה אותנו דרך תפיסת עולם מקובעת, שמרנית, סטראוטיפית ולוקה בדעות קדומות. התערוכה היא ניסיון "להשחיר" את יצירות האמנות בניגוד לניסיונות "ההלבנה", עימם האמניות מתמודדות ולא להיכנע למבט הלבן. בדרך זו, לייצר שיח חדש וביקורתי על שיטות השימור הגזעניות ולהציע  שפה חדשה לשדה האמנות. אנו מודות לבית הספר לאמנות והגלריה לאמנות בספיר המאפשרים את המבט הביקורתי הזה ואת השיח החשוב בנושא."

אפרת ירדאי, חוקרת וכותבת הטקסט לתערוכה: "תערוכה זו מנכיחה אישה חדשה, ללא שליטה ופיקוח לבנים והתנערות מכל דימוי הקיים בשדה האמנות. היא גם מענה קונקרטי להעדר ייצוגים מסוג הזה."

התערוכה תפתח ביום חמישי 14.03.19במכללת ספיר בהשתתפות נשיא המכללה, פרופ' עמרי ידלין, ח"כ פנינה תמנו שטה ("כחול לבן"), ראש בית הספר לאמנות, מיכל שמיר והאוצרת זווידתו יוסף' בוגרת בית הספר לאמנות במכללת ספיר.
האמניות: טגיסט יוסף רון, אפרת ירדאי ,מימי טסמה סיבהו, דנה ביטאו יוסף, מלי אייצ'או, זוודיתו יוסף סרי

התערוכה תהיה פתוחה לקהל הרחב בין התאריכים 14.03.19-24.04.19 במכללת ספיר. שעות פתיחה: ימים א'-ה' בין השעות 08:00-18:45. ביום ו' בין השעות 08:00-11:45.

בית הספר לאמנות, חברה ותרבות בראשות האמנית מיכל שמיר, משלב לימודי אמנות עם תואר אקדמי בתרבות- יצירה והפקה. הלימודים מעניקים ידע רב וכלים בתחום התרבות והאמנות כמו: הפקה, יצירה, הפצת תרבות והנגשת אמנות. כמו כן, מעניקים הלימודים בביה"ס לאמנות תכניות לימוד נוספות: אמן מנחה לימודי תעודה, מדריך מוסמך באמנות, מכינה באמנות, פוטותרפיה, פיסול וקדרות, ציור ורישום, אוצרות ופלייסמקינג.

 

CAPTCHA
כהוכחה שמדבור במילוי אנושי של הטופס, ענה על השאלה המתמטית הפשוטה.
6 + 11 =