אודות המסלול

לימודי תואר ראשון (B.F.A) באנימציה משלבים לימודים אקדמיים עם התמחות מעשית. הלימודים מקיפים את כל התחומים הרלוונטיים עד להפיכת הסטודנט לאמן אנימציה מהשורה הראשונה: ממקצועות טכניים וטכנולוגים, סדנות אמן ופיתוח פרויקטים, ועד לימודים עיוניים על קולנוע וטלוויזיה.

דגש ניתן לאנימציה עלילתית, לאנימציה תיעודית ולאמירה אישית. השייכות לבית הספר לקולנוע מאפשרת שיתופי פעולה פוריים ועבודה על פורמטים מסחריים עוד בתקופת הלימודים. בסוף שנה ד מציגים הסטודנטים את עבודותיהם בפסטיבל קולנוע דרום, שהוא פסטיבל בינלאומי, שמושך אליו יוצרים חשובים. במהלך השנה מתקיימות 'סדנות אמן' עם מרצים ויוצרים מקומיים ומחו"ל והשתלמויות בנושאים מגוונים. המסלול מוציא בוגרים מצוידים בכל מה שצריך על מנת להתברג בשוק. סרטי האנימציה המופקים במסלול, משתתפים באופן קבוע בפסטיבלים בישראל ובחו"ל, זוכים בפרסים יוקרתיים בפסטיבלים ובשבחים רבים.

תכנית הלימודים במסלול לאנימציה היא תכנית של ארבע שנים, ומורכבת מלימודים עיוניים ומלימודים מעשיים. במסגרת הסדנות ישכלל הסטודנט את יכולותיו במגוון אמנויות פלסטיות לרבות רישום, פיסול, עיצוב, איור, משחק, תוכנות וכמובן אנימציה על שלל הסגנונות: סטופ-מושן, קלאסית, תלת ממד ואנימציה אקספרימנטלית. בסוף השנה מגיש כל סטודנט תרגילים מסכמים, ובשנה הרביעית יעבוד על סרט אנימציה קצר מלא כעבודת גמר.

מסלול האנימציה של המחלקה לאמנויות המסך והקול במכללת ספיר מציע התמחויות בשלושה תחומים שונים:

  • אנימציה קלאסית או מצוירת: הסרטים מצוירים ביד מתחילתם ועד סופם, הן על נייר והן בתוכנות ייעודיות. התמחות שדורשת יכולות רישום ושקידה גבוהות, ומאפשרת יצירת "יש מאין" על דף חלק.
  • אנימציית Stop Motion: אנימציית בובות, פלסטלינה, חפצים או כל דבר שניתן להזיזו מול מצלמה. המסלול נותן דגש על עבודה עם חומר ומשמעויותיו ועל עבודה אקספרימנטלית.
  • אנימציה ממוחשבת בתלת ממד: התמחות שבה נלמדות תוכנות אשר בונות עולמות וירטואליים לחלוטין, ללא גבול לאפשרויות הדמיון. בהתמחות נלמדות התוכנות המובילות בשוק.

במהלך הלימודים משולבות סדנות אמן המועברות על ידי אנימטורים ויוצרי אנימציה מחו"ל.

 

מסלול אנימציה

ראש המסלול - ריקרדו ורדסחיים

מזכירות בית הספר - cinema@sapir.ac.il

רכזת סטודנטים - נעה סגל-נאור
077-9802460