אורחי הפסטיבל

ענת אבן, קרלוס רייגאדס, טיירי מישל, אוסוולד לואט - הלדה 

סרט פתיחה

הקרנת טרום בכורה של "הבודדים"

סרט נעילה

הקרנת טרום בכורה של "ציון ואחיו"

תחרות "קולנוע דרום חדש"

פרס הסרט המצטיין ע"ש מיקה איילון ובשיתוף הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו הוענק ליונתן חיימוביץ על הסרט "רסיסים". מנימוקי השופטים: היוצר במסעו האישי אל שורשיו נוגע בנושאים אוניברסאליים קיומיים. הסרט מציג אי של תרבות שונה, מיקרוקוסמוס של חוויה אנושית, של הגירה, אהבה, אובדן וזרות. הסרט נוגע באופן רגיש בהתמודדות עם ערכים קיומיים של אנשים שאיבדו עולם ומנסים לשמר את רסיסיו. 

פרס החוויה הישראלית בחסות קשת הוענק למוריאל נבו עבור הסרט "אם זה רצונך". מנימוקי השופטים:  על תיאור מעודן ומדויק של סיפור התבגרות בהווית השוליים הישראלית, תוך שימוש בפיסת חיים אחת, להצגת מצוקת חיים של חברה שלמה.

פרס הפורמט הטלוויזיוני בחסות "קשת" הוענק לגלי מאיו עבור הפיילוט "move it". מנימוקי השופטים: המציג דמויות מגוונות המושכות את הצופה להתעניין באפיזודות העתידיות של הסיפור. זהו עולמם של ישראלים המחפשים את מזלם בניו יורק. סיפור שגלום בו הפוטנציאל להתרחשויות קומיות מרתקות. 

פרס העריכה הוענק לאופיר ראול גרייצר עבור עריכת הסרט "רסיסים" . מנימוקי השופטים: על עריכה ייחודית לסרט שאינו ליניארי קלאסי. באמצעות העריכה הקולאז'ית  הסיפור חורג מן החוויה האישית והופך לחוויה קיומית אוניברסלית שלמה.

פרס הצילום הוענק לעמרי אלוני עבור צילום הסרט "דור". מנימוקי השופטים: באמצעות הצילום נבנית שפה קולנועית עשירה. מורכבות הפריים וצילום  שאיננו גנדרני, מצליחים לייצר עולם ואוירה הכובשים את הצופה ומושכים אותו  אל תוך הסיפור.

פרס הפקה הוענק לטל צחייק על הפקת הפיילוט הטלוויזיוני move it. מנימוקי השופטים: באמצעים מינימאליים הצליחו היוצרים ליצור אשליה של חוויה ניו יורקית אמינה. האווירה ברחוב, במסעדה ובבתי הדירות נותנים תחושה של המרחב ועוצמה הניו יורקית. אנו מברכים על היצירתיות שהצליחה להפוך את תל אביב לניו יורק. 

פרס פס הקול הוענק ליוחנן ברונשוויג עבור עריכת פס קול לסרט "רח' הרצל 48". מנימוקי השופטים: מר יוחנן ברונשויג, התמודד בהצלחה יתרה עם קונצפט לא קל לביצוע.הוא השקיע בחיפוש אחרי רעיונות ובביצוען ברמה גבוהה, במקצוענות ודיוק. יחד עם זאת הוא הצליח שלא להבליט את הפס קול מעבר לצורך.  מדובר בעבודת פס קול מצוינת, ברמה שקשה למצוא כמותה בין מעצבי פס הקול בתעשייה שלנו.

פרס מוסיקה מקורית הוענק לנועה קורנברג עבור הסרט "פרפרי לילה". מנימוקי השופטים: המוסיקה של נועה קורנברג מביאה לידי ביטוי את הדימוי של סמדר, דמות שכולם מתגעגעים אליה ושנוכחת במימד אחר דרך הצלילים.ההיבט הנשי מצוי במוטיב המוסיקאלי, המבטא מורכבות של רגשות, דרך מתחים בהרמוניה ולפעמים דרך הצגתו הטהור. המוסיקה בסרט פרפרי לילה בעלת ערכים אסטטיים ובו זמנית מוסיפה משמעות, ועל כך מוענק לה פרס.

פרס מיוחד בחסות אגודת הסטודנטים הוענק לנהר שבתאי עבור הסרט "ילדה כוכב" . מנימוקי השופטים: על בימוי ייחודי, סגנון אישי מקורי, רגישות גבוהה וחיפוש אחר שימוש חדשני בשפה הקולנועית. 
חבר השופטים בחר להעניק  למירי אהרן עבור הסרט "הולך ונעלם".  ציון לשבח על היותו הסרט האקטיביסטי היחיד בתחרות, המציג את מאבקו של האדם, מול איתני ההון והכוח, נוכח קריסתה של תרבות שלמה.

עריכת פס קול- ציון לשבח- מתן נויפלד עבור הסרט "כמו בפעם הראשונה".  מר מתן נויפלד הצליח ליצור פס קול ברמה טכנית מצוינת. הדיאלוגים מיוצבים להפליא, האווירות, האפקטים והמיקס מייצרים עניין בצפייה בסרט, וחווית צפייה סוחפת. דווקא בגלל שהסרט מטבעו אינו מרשה לבצע פס קול עשיר, מר נויפלד בחר והצליח לרכז את יכולתו בתחום טכני. עבודה מצוינת.

יוצר ויצירה

פרס יצירה –  ?Do you understand | זהר חנוני  

פרס יצירה – נערי הקסאם | נעם פרץ 

פרס יוצר – געגועים לנתנאל | אופיר ראול גרייצר 

פרס יוצר – פסגת זאב | עידן חגואל 

במסגרת התחרות חולקו מענקי פיתוח על סך של 60,000 ₪ .

'פרס קולנוע ישראלי'

'הבודדים' - רנן שור

'עג'מי' - סכנדר קובטי וירון שני

'ציון ואחיו' - ערן מירב.

במסגרת התחרות חולקו מענקי פיתוח על סך של 60,000 ₪ .