אורחי הפסטיבל

סאנג'י די סינג, רם קישור פרצ'ה, אדור גופלקרישנן, אלן ז'ילאדו

סרט פתיחה

הקרנת בכורה "השבעה"

סרט נעילה

הקרנת בכורה של "איים אבודים"

תחרות "קולנוע דרום חדש"

פרס הסרט המצטיין ע"ש מיקה איילון ובשיתוף הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו הוענק ליבגני גרצנשטיין עבור הסרט "יום אחרון". נימוקי השופטים: "החוויה הקולנועית המשמעותית והחזקה ביותר הייתה בסרט יום אחרון דרך סיפור פשוט וקטן העוסק ביום האחרון של משפחה ברוסיה לפני עלייתם לארץ ישראל. הצליח הבמאי לעסוק בנושאים אוניברסאליים וישראליים כגון הגירה, אנטישמיות וזרות וכל זאת בדרך אנושית, מעמיקה ובוגרת. כל מרכיבי הסרט, מבנה הסצנות, המוטיבציה של הדמויות, היחסים ביניהן, התקדמות העלילה טופלו בעדינות ובמקצועיות. לתחושתנו, הבמאי הפגין בשלות ושליטה הראויים לסרט באורך מלא שלא היינו מהססים להפקידו בידיו".  

פרס החוויה הישראלית בחסות קשת הוענק למורן וויספיש ואסף בן דוד עבור הסרט "אדומים - כרוניקה של מאבק". נימוקי השופטים: "דרך סיפור הריסתו של אולם כדורסל הצליחו זוג הבמאים לתפוס את התערערותה של קהילה וכן את מאפייני דמות האוהד. הבמאים הצליחו לייצר נקודת מבט מקומית הנוגעת בערכים אוניברסאליים כמו נאמנות מסורת מקום וזהות. סרט קצבי ואנרגטי שערוך להפליא והצליח לתפוס את הצופה לתוך עולמן הפנימי של הדמויות והסיטואציות מבלי לאבד את הריחוק והאירוניה". 

פרס הפורמט הטלוויזיוני הוענק לישי שפירא ונרי סער עבור הפיילוט "מעלה אבק". נימוקי השופטים: "הרגשנו כי מעלה אבק הוא הפורמט הטלוויזיוני המפותח ביותר מבין אלה שראינו ובעל הסיכויים הגבוהים ביותר להפוך להיות פרק ראשון בסדרת טלוויזיה עתידית. תוך כדי שיקוף הפוליטיקה האבסורדית בעיירה קטנה וזניחה השופכת אור על המציאות הישראלית בכלל".

פרס הצילום בחסות קרן התרבות אמריקה – ישראל הוענק לעמרי אלוני עבור הסרט "יהיה בסדר".
נימוקי השופטים: "יהיה בסדר הוא סרט מעורר הזדהות שעוסק בקליטתה של ילדה שמגיעה ממוסקבה הגדולה לעיירת פיתוח, מן סיפור אגדה הפוך בו סינדרלה נזרקת לרפת. הרגשנו שעמרי אלוני הצליח בבחירת זוויות הצילום והתאורה להעשיר את הסיפור ולייצר עולם קסום ונוגע מבלי לאבד את תחושת הריאליזם ההכרחית כל כך לסרט הזה".

פרס ההפקה בחסות סינמטק שדרות הוענק לאבי לוי ורייצ'ל גואי עבור הסרט "18 ק"מ". נימוקי השופטים: "18 ק"מ הוא סרט רחב יריעה המגולל את סיפורם של מספר דמויות החיות בשדרות, סרט העוסק במהות של הישראליות באופן כמעט אכזרי. הבמאי מצליח להשתלט על מגוון עצום של סיפורים וקולות ולבנות מכולם מארג אנושי פלורליסטי ולסחוף את הצופה באופן מפתיע ולא צפוי להזדהות רגשית עמוקה ביותר, כמעט מזעזעת. הפקה יומרנית , אמיצה וראויה להערכה רבה".

פרס הארט – בחסות אגודת הסטודנטים במכללת ספיר הוענק למירב זילברג עבור הסרט "סאלם דוד". נימוקי השופטים: "סאלם ,דוד מבוסס על רעיון מבריק על שני שחקנים המשחקים דמויות מקבילות בעולמות בלתי ניתנים למפגש. העיצוב האמנותי של הסרט יוצר במינימום נגיעות עדינות ופרטים קטנים עולם מוכר וזר בו זמנית. בו הגבולות בין צחוק לעצב עמוק של אבדן אינם ברורים ומובנים מאליהם. קומדיה סהרורית מחכימה והכי חשוב מהנה". 

פרס עיצוב הפסקול הוענק לנוגה פיש עבור הסרט "18 ק"מ". נימוקי השופטים: "המוזיקה בסרט משקפת מימד בין תרבויות ומקיימת עולמות כפי שניתן לחוש בצורה מופתית בסצנת הסיום של  18 ק"מ. בכללותו, מתאר הסרט בצורה כואבת את המציאות המורכבת בה אנו חיים. מימד הקול מורכב ממילוי עדין ומידתי בפוליס ואווירות ותומך בריאליזם העלילתי שלו. השימוש הרגיש במוזיקה תומך במימד הרגש. הסרט יוצר סינרגיה אמיתית בין שני המימדים תמונה וקול היוצרים את הפלא הנקרא קולנוע". 

פרס ציון לשבח – עיצוב פסקול הוענק לאלמוג קציר עבור הסרט "צלקות". נימוקי השופטים: "האיחוד בין המדיה לסאונד בסרט משקפת ומחדדת את תחושת הבדידות והבלבול בעיר הגדולה".

פרס העריכה הוענק לאופיר ראול גרייצר עבור הסרט "אדומים - כרוניקה של מאבק". נימוקי השופטים: "עריכה יותר מהכול היא בחירה בין אפשרויות. סרט נכתב שלוש פעמים בתסריט, בצילומים ובעריכה, זה המקרה שהכתיבה הטובה ביותר נעשתה בחדר העריכה על ידי העורך".

במסגרת תחרות זו חולקו פרסים בשווי 39,000 ₪. 

תחרות יוצרים צעירים בדרום

הוענק לאפרת כורם עבור הפרויקט "בן זקן". נימוקי השופטים: "הפרס ניתן על תסריט עלילתי בשל, המתאר מציאות כואבת של חיים בשכונת שמשון באשקלון. המבט בתסריט קרוב לדמויות ונשקפת בו חמלה, אשר חושפת את אכזריות החיים.
אין פה התפעלות מהאקזוטיות של החיים בשולי החברה, אלא התבוננות מדויקת ומינימליסטית על פרטים השונים מבפנים את העולם המתואר."

העונק לעמרם יעקבי עבור הפרויקט "מלכה". נימוקי השופטים: "הפרס ניתן לסרט תיעודי-ניסיוני המתאר מציאות פנימית של אישה שעוברת גאולה דרך קולה. כוחו בשימוש האמנותי בדימוי הקולנועי תוך צילום ב-8 מ"מ פילם שחור-לבן, כדי לבטא תהליך של לידת הנפש.
זהו חלק שלישי בטרילוגיה משפחתית על סבא, אמא ואחות, המבטא את ההתבוננות הייחודית של היוצר על האנשים הקרובים אליו כחלק מעולמו הפנימי."

הוענק לג'וזף דדון עבור הפרויקט "אופקים". נימוקי השופטים: "פרס ליוצר מנוסה, הפורץ ביצירתו את גבולות הז'אנרים בקולנוע. ג'וזף מבקש לעשות סרט תיעודי-ניסיוני על אופקים, ולשלב בעשייתו את תושבי המקום. מפעל נטוש באופקים הוא מקום ההתרחשות, בו בונים נערים בני המקום טיל שחור המבטא את ייאושם."

הוענק לטל סוכודולסקי עבור הפרויקט "חדר עם נוף". נימוקי השופטים: "פרס לסרט ראשון של יוצרת מבטיחה, לאחר שסיימה את לימודיה. הסרט "חדר עם נוף" הוא פרוייקט נסיוני-דוקומנטרי, שמתאר דרך יומן מוזיקלי את חוויותיה הנשיות והאישיות של הבמאית. חיי היום-יום של היוצרת מהדהדים אל תוך יצירות האמנות אותן היא מצלמת. כך נוצר בסרט נארטיב ייחודי שנע בין מציאות ודמיון, ומערער על הגבולות בינהם."

במסגרת תחרות זו חולקו פרסים בשווי 60,000 ₪.