פסטיבל קולנוע דרום 2005

סרט פתיחה

הקרנת בכורה "גברים על הקצה – יומן דייגים"

תחרות "קולנוע דרום חדש"

 1. החזיר
  רז, זרוק, "מורד ומהפכן", מבלה את ימיו בלעשות כלום ובהטפת התיאוריה שלו לגבי כסף: "כסף זה כמו קקה..." מפגש עם נערת חלומותיו מכופף את השקפותיו, ורז נאלץ לממש הלכה למעשה את תיאורית הכסף וניחוחותיו.
  בימוי והפקה: יוני דגן.
 2. "סבא"
  "מזכיר נשכחות, מעורר נרדמים."       
  סבא אברהם בן-דן יחזקאל יליד בגדד, הוא אדם בעל שליחות שלא בוצעה, ומנהיג שלא הנהיג. הסרט הוא תיקון הנעשה דרך עיני נכדו. בגיל תשעים ושתים, סבא בוחר בדרך חדשה לפצות על "הדרך שלא בחרתי בה", תוך שהוא חושף את עולמו ומשנתו לעולם.
  תסריט, בימוי, צילום ועריכה: עמרם יעקבי.
 3. "קירות לבנים"
  שחר אבוטבול, צלמת בתחילת דרכה עובדת על תערוכתה הראשונה. בעיצומן של ההכנות מקבלת שחר את הבשורה על מות סבתה, ונוסעת להלוויה בעיירה הדרומית בה גדלה. המשפחה מבקשת להשאירה, אך עיסוקיה דחופים והיא שבה לביתה. להפתעתה הצילומים עליהם עמלה בלהט, נראים לה עתה חסרי ערך. שחר נאבקת בחוסר המנוחה שגובר בה. זיכרונות בית סבתה מציפים אותה, ומעמידים באור חדש את חייה ואת זהותה.
  תסריט ובימוי: מיטל אבקסיס.
 4. "קליפות
  שיר, בת חמש עשרה, חיה לבדה עם הוריה המבוגרים. אביה איש מסורתי וקשה יום, אימה עקרת בית, המבקשת עבור בתה את העתיד שאף פעם לא היה לה. הציור הוא מפלטה של שיר מבית חסר אהבה. אירוע מפתיע בחיי חברתה הטובה הילה, מביא אותה להתעמת עם אביה, ולהחלטה גורלית שתשנה את חייה.
  בימוי: לימור שטרית.
 5. "רעותא"
  סיפורם של חנוך ומיכל אשר הגורל קשר אותם קשר בלתי תלוי והמציאות, כמו מציאות, הפרידה בניהם. סיפור על חיפוש, על חזרה לשורשים, על אמונה חסרת פשרות באהבה והאהבה חסרת פשרות את האמונה.
  סיפור על תשוקה וקיפאון... 
  תסריט ובימוי: עמית בן שושן.
 6. "שתיקה של כבוד"
  סרט העוסק בכבוד ונקמה. הסרט מתרחש ביום שבו פרימו בן לולו משתחרר מהכלא. לאחר שלוש שנים בפנים, ברצונו לפצות את בתו היחידה על היעדרותו ולבנות חיים חדשים. עד מהרה הוא מגלה כי הופלל על ידי חברו הטוב ביותר שימי, המנסה להסתיר את אחד הסודות הגדולים בחייו. פרימו ממתין לרגע בו יוכל לפעול.
  תסריט ובימוי: אסף דמרי