אוצרות
האלה אבו פריח, מרואה אלהוזייל, סתיו אוריאלי, חנה אמר, הדס דוד, נגה זהר לי, מימי טסמה, שרון כספי, עירית סימון, דני צ'רניס, צורית שטרן, חגית שמשי.

אמנים
Yes Men, עידו מיכאלי, missdata, קבוצת אירוויין (NSK).

שם ונושא התערוכה - אמיתיוּת. היכולת לדעת מה אמיתי באופן אינטואיטיבי, ללא תימוכין בעובדות, בחינה עיונית או ראיות (ולעיתים בניגוד להן). אמיתיוּת היא אמונה בתחושות בטן בלי לתת לעובדות לבלבל אותנו. אמיתיוּת היא ההווה.

אנו חיים בעידן פוסט-אמת, מוזנים באופן תמידי על ידי אינפלציה של עובדות אלטרנטיביות, מאבדים באופן מהיר את היכולת להבדיל בין אמת ובין בולשיט. והבולשיט מסוכן יותר לאמת מן השקר - השקר דוחה את סמכותה של האמת, על ידי התנגדות לה, בעוד הבולשיט אינו שועה לה בכלל. זהו עידן של חוסר אמון, בו יותר ויותר אנשים אינם מאמינים בכלום. ה-אמיתיוּת גורמת לנו לחשוב שהכל שקרים וספינים, וכאשר אנו לא מאמינים בכלום, אנו נאמין להכל.

הדרך להתמודד עם אמיתיוּת אינה הצגה מסודרת של העובדות, מכיוון שלאלו אין רלוונטיות עוד. במציאות שנוצרת על ידי בולשיט, הדרך לחיות היא להקצין את הבולשיט עד לנקודת הקצה, עד למקום בו הבלתי נראה הופך לנראה שוב.

האמנים המשתתפים בתערוכה מסגלים לעצמם אופני פעולה שונים שבאמצעותם הם הופכים להיות, ולו לרגע גופים גדולים מהם (קבוצות אינטרס, תאגידי ענק, צבאות, מדינות לאום ואחרים), מדברים בשפתם, משתמשים בקודים האסתטים שלהם, בשביל לחשוף עבורנו משהו על המערכות הנראות והבלתי נראות המבנות את המציאות בה אנו חיים. אופני פעולה אלו הן אפשרויות תגובה למציאות של אמיתיוּת. הן לוחמות באש באמצעות עוד אש, משתמשות בשפת הדיכוי כדי לייצר מפלט ממנו.

האמנים והעבודות בתערוכה:

עידו מיכאלי, יליד פתח תקוה, 1980, חי ויוצר בניו יורק. בעבודתו בוחן מיכאלי סמלים תרבותיים, איקונוגרפי ואתנוגרפיה. מיכאלי יציג שני פרויקטים בתערוכה:

תיעוד הכנת שטיח בנק הפועלים - שטיח בנק הפועלים הנמצא באוסף מוזיאון ישראל בירושלים הוא שטיח באריגה ידנית אפגנית המתאר את ההיסטוריה של בנק הפועלים. השטיח מכיל למעלה מ-100 דמויות ואלמנטים מההיסטוריה של הבנק והתנועה הציונית. בתערוכה יוצג וידאו המתאר את תהליך הפקת השטיח למן הסקיצות הראשוניות, דרך האריגה באפגניסטן, וכלה בהברחתו ארצה והצגתו במוזיאון ישראל בירושלים.

טייסות טיסה - סדרה של מגיני הוקרה של טייסות חיל האויר שאינן קיימות דוגמת טייסת ניצי ציון, טייסת מקור הציפור, טייסת ברווזי הברזל ואחרים.

Yes Men
קבוצת ה-יס מן (Yes Men) הם אמנים/אקטיביסטים היוצרים פעולות מחאה חברתית ופוליטית באמצעות פעולות התערבות ושיבוש מציאות. מטרתם המוצהרת היא לעורר מודעות לסוגיות פוליטיות וחברתיות בוערות. את אופי הפעולה שלהם הם מכנים: תיקון זהות, והוא כולל התחזות לנציגים רשמיים של תאגידים וארגונים בכוונה להפיץ ברבים את האמת על אותם גופים, כפי שהם רואים אותם, האמת שהם סבורים שאותם ארגונים רוצים להסתיר מאחורי מסך. הקבוצה תציג שני פרויקטים:

עיתוני ה-NY Times וה-NY Post - שני גליונות עיתון מלאים ומזוייפים שיצרו חברי הקבוצה. שני הגליונות הודפסו והופצו במאות אלפי עותקים בארה״ב. האחד הוא אוטופי (הניו יורק טיימס) והכיל בתוכו את ״כל החדשות שאנו רוצים להדפיס״, ע״פ הגדרת חברי הקבוצה. השני הוא דיסטופי (הניו יורק פוסט) ועיסוקו בתהליכי התבוננות גלובלית.

יוזמת Share the Safety - וידאו תדמית, תיעוד מסיבת עיתונאים, חומר פרסומי, ועמדת מחשב עם אתר הפרויקט. Share the Safety היא יוזמה פיקטיבית, שת״פ לכאורה בין ארגון הרובים הלאומי בארה״ב (NRA) לבין יצרנית כלי הנשק סמית׳ אנד ווסון, במסגרתה כל אקדח חדש שירכש בארה״ב יגרום לחלוקה של אקדח משופץ לתושב של שכונה מוחלשת באחד מעשרה אתרים נבחרים בארה״ב. אתר Share the Safety

missdata
שמוגל (shmoogle) הוא מנוע חיפוש אקראי, הפועל מ-2005, שבו כל התוצאות שוות. שמוגל מציג את כל מאות תוצאות החיפוש שגוגל מציע, אבל בסדר אקראי ובדף יחיד.  צילה חסין, הפועלת תחת השם Missdata, עושה עיוות למידע שיש ברשת בכך שהיא מחזירה למשתמש במנוע החיפוש את היכולת להחליט באיזה מבין תוצאות החיפוש הוא מעוניין לצפות. שמוגל הוא מנוע חיפוש אקראי המבטל את היררכיית המידע לעומת מנוע החיפוש הקיים שמציע למשתמש מס' מוגבל של תוצאות אשר נבחרו בשבילו על ידי האלגוריתמים. המשתמש מקליד את החיפוש שלו, מנוע שמוגל מביא את כל התוצאות של גוגל עבור חיפוש זה ומציגן בסדר אקראי.

קבוצת אירווין (NSK)
דרכוני מדינת ה-NSK - קבוצת אירווין משתייכת לקולקטיב האמנות NSK (אמנות סלובנית חדשה), שהקימה את המדינה הגלובלית הראשונה. למדינת ה-NSK אין טריטוריה והיא קיימת אך ורק בזמן. המדינה תנפיק דרכונים אישיים עבור הסטודנטים-אוצרים אשר יוצגו במסגרת התערוכה.

צילומי התערוכה
סיגל גולן