תערוכת מצטיינות ביה"ס לאמנות

אמניות
דנה הראל צדיקוב, סימה ששון.

דנה הראל צדיקוב וסימה ששון הן זוכות מלגת ידידי ביה"ס לאמנות במכללה האקדמית ספיר לבוגרות מצטיינות לשנת 2014. בתערוכת יחיד-זוגית זו, הן חוברות יחד גם במימד האסתטי של עבודותיהן: עבודות בשחור ובלבן (בעיקר), הנצמדות אל סיפיו של החלל - קירותיו וריצפתו, ועוסקות ביחסי פירוק והרכבה של מראות ומצבי סף.

דנה הראל צדיקוב עוסקת בפני השטח של המים - אלה יכולים להיות מאגר מים, שלולית או אגם -  ובשינויים המתרחשים בנראות של 'מישור' זה. בעבודות של דימוי דומם ודימוי נע, היא פורשת ארבעה מהלכים של פירוק מראה היופי הטבעי (עד קסום) והרכבתו מחדש לדימויים צורניים בשחור ולבן: רישומי דיו צורניים ופנורמיים, דימוי נע של פני המים שצומצמו למראה קווי רישומי, דימויים נעים של תשלילי אור והתפוגגות של בועות דיו לכדי ריק חסר צבע.

דרך יחסים פיזיים של יציבות ושבריריות, גילוי והסתרה ושקיפות ואטימות פיסוליים, מעלה סימה ששון שאלות פילוסופיות של סף (נפשי בהכרח) והשלכותיהן הרגשיות בחלל. מקבץ יציקות בטון שטוחות מראה ומוגבהות על רגלי ברזל דקיקות, מייצר מראה מישור ריצפתי מקוטע, שברירי וכמו-מרחף. על הקיר, מוצבים כתם גרפית קטן הנחשף מתוך קרש עץ ושני מעגלי רשת ברזל גדולים - הנדמים כשתי עיניים גדולות ופקוחות - מרוחים בכתמי זפת שחורה ונראים כשתי מפות גיאוגרפיות של הנפש. 

צילומי התערוכה
ערן ליפשטיין