השחקנית אסתי זקהיים, ראש מסלול משחק ויצירה למסך בבית הספר לאמנויות הקול והמסך, זכתה בפרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו לשנת 2023.

מנימוקי חבר השופטים, קרן ידעיה, איילת  מנחמי, דובר קוסאשווילי: "אסתי זקהיים היא עמוד  האש לפני המחנה, בכישרון, באישיות ובנתינה על המסך ומחוצה לו. אסתי יוצקת לכל דמות  שהיא משחקת, את הכריזמה והחוכמה שלה. הופעתה אמיתית, מהפנטת  וכובשת בחיות, בתשוקה ובכוח שכמו יכולים להתפורר ברגע. חשופית ללא עור, אותנטית  וטוטאלית, מקריבה את כולה ליצירה ולקהל. אסתי לא מסתפקת בעשייה אמנותית וכך בפעילות הציבורית-חברתית שלה היא מזכירה לכולנו שלהיות שחקנית, אמנית, אשת רוח מביא איתו אחריות גדולה וכבדה. בהקרבה ומתוך תחושת  שליחות אמיתית, אסתי הפכה להיות השראה-דוגמא-בית ואמא לשחקניות ולשחקנים כולם, במאבקיה למען זכויותיהם. היא מיוזמות האמנה  למניעת הטרדה מינית בקולנוע ובטלוויזיה ובתפקידה כיו"ר שח"ם, נאבקה למען חוק  הקולנוע, תאגיד השידור הישראלי, חובת הפקות מקור של גופי הרגולציה ועוד. יוזמת  פרויקטים של קולנוע לקהילה ולפריפריה. ועדת השיפוט מחכה ומאחלת שנראה אותה בעוד הרבה הופעות ותפקידים מורכבים, עמוקים ומעוררי השראה כמלכה האדומה  שהיא".

פרס מפעל הפיס לאמנויות ולמדעים ע"ש לנדאו ניתן כאות הוקרה והערכה למדענים, לאנשי אקדמיה ולאנשי תרבות על מצוינותם, תרומתם והשפעתם על המחקר, המדע, האמנות וחיי התרבות בישראל.

יחד עם זקהיים זכו בפרסים בתחום התרבות והאמנות על תרומה והשפעה משמעותית לחיי התרבות והאמנות בישראל: יוסי בן נון בפרס בתחום יצירת מוזיקה לבמה, רמה איילון בפרס בתחום תרגום סיפורת ו/או שירה והד מיינר בפרס בתחום עיצוב אופנה. כל אחד מהזוכים בפרס יקבל ממפעל הפיס פרס על סך 150 אלף שקלים.

מידע נוסף שיכול לעניין אותך

רומן שומונוב
ברכות לרומן שומונוב, במאי הסדרה "כל עוד בלבב", המועמדת לפרס האמי הבינלאומי! רומן, בוגר הנדסאי קולנוע וטלוויזיה במכללה הטכנולוגית ספיר, ביים את "כל עוד בלבב" - סדרת דרמה, העוסקת בזיכרון השואה. הסדרה, שיצרה חן קלימן גל, עלתה בכאן חינוכית ומתמודדת בקטגוריית סדרות הלייב-אקשן לילדים. הזוכים יוכרזו בטקס שיתקיים ב-20 בנובמבר. רומן שומונוב הוא במאי, תסריטאי ועורך ישראלי עטור פרסים העוסק בז'אנרים שונים. הפרויקטים שלו כוללים את הסרט התיעודי "החולמים מבבילון" אשר היה סרט הפתיחה של פסטיבל דוקאביב 2016. סרטו "כאן ועכשיו"- היה מועמד לפרס אופיר (אוסקר ישראלי).
מרתון הכשרת פסיכולוגים
בשבוע שעבר התקיים, זו הפעם השנייה, מרתון למידה לפסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום - והפעם בנושא פסיכותרפיה. מרתון הלמידה התתקיים בשיתוף פעולה בין המרכז ללימודי קדם, חוץ והמשך במכללה האקדמית ספיר בריכוזן של ליאת כרמלי - ראשת היחידה לתכניות חינוך והוראה ולנה בר - רכזת היחידה ובין המדרשה הארצית לפסיכולוגיים חינוכיים, בניהולם וריכוזם של ד"ר אילן וירצברגר - פסיכולוג מחוזי וארז בלנאו - רכז פיתוח מקצועי. 250 פסיכולוגים חינוכיים ממחוז דרום הגיעו למכללה האקדמית ספיר ל-3 ימים מרוכזים של למידה בקורסים שונים, המייצגים את התפיסות המקצועיות והעדכניות ביותר בתחום הפסיכותרפיה, המהווה אחד מתחומי הליבה של הפסיכו